Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Chrzanowa:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Chrzanów

Chrzanów to niewielkie miasto zlokalizowane na terenie województwa małopolskiego, w powiecie chrzanowskim. Lokację miejską otrzymał już około 1350 roku. Ciekawe położenie na pograniczu Wyżyny Śląskiej oraz Krakowsko-Częstochowskiej, nad lewym dopływem Wisły sprawia, że tutejszy krajobraz jest bardzo zróżnicowany. Turyści chętnie przyjeżdżają do Chrzanowa latem, żeby móc podziwiać zabytki oraz spędzać czas w miejscowych restauracjach i kawiarenkach.

Chrzanów – co warto zobaczyć?

Zwiedzanie miasta najlepiej rozpocząć od jego punktu centralnego, czyli rozlokowanego na planie kwadratu, zabytkowego rynku. Dookoła mamy możliwość podziwiać przepiękne kamienice. Na szczególną uwagę zasługuje ta, która obecnie oznaczona jest numerem 13. Dwupiętrowa kamienica, w stylu secesyjnym, wybudowana z glazurowanej cegły, zachwyca elewacją, która ozdobiona została ornamentami w kształcie liści kasztanowca. Na samym środku rynku niegdyś wznosił się drewniany ratusz, jednak dziś nie ma po nim śladu.


Ciekawym budynkiem jest także lamus dworski z XVI wieku. Pierwotnie stanowił on część zespołu dworskiego. W części zabytkowej zbudowany został z miejscowego kamienia i zachował widoczne cechy renesansowej architektury. Jego pierwotny wygląd został lekko zmieniony przez ostatnich właścicieli, którzy zamieszkiwali go aż do czasów wybuchy II wojny światowej. Obecnie służy jako siedziba chrzanowskiego muzeum.

Co robić w Chrzanowie w wolnym czasie?

Będąc w Chrzanowie i mając trochę wolnego czasu, z pewnością warto odwiedzić wspomniane już muzeum. To właśnie w tym miejscu będziemy mogli lepiej poznać historię miasta oraz zwyczaje jego mieszkańców. Na ekspozycję stałą składają się m.in. pamiątki związane z działającą w Chrzanowie fabryką lokomotyw „Fablok”. Wśród eksponatów muzealnych znajdują się także zabytkowe przedmioty użytku codziennego takie jak zegarki, cynowe naczynie czy XIX-wieczne szkło.

Chrzanów na weekend czy na dłuższy pobyt?

Turyści spędzają w Chrzanowie przeważnie letnie weekendy. Spacerują po mieście w poszukiwaniu ciekawych zabytków lub korzystają z miejscowego aquaparku, który wyposażony jest w kilka basenów, odpowiednio przystosowanych do umiejętności pływackich. Dodatkowo znajdziemy również basen przeznaczony dla najmłodszych dzieci oraz strefę relaksu, w której do wyboru mamy jacuzzi, saunę, a także gabinet masażu i solarium.

Noclegi w Chrzanowie

Turyści, wybierając się do Chrzanowa, najczęściej pytają o noclegi pracownicze oraz hotele. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również dogodna lokalizacja. Ważny jest także standard oraz opinie pozostałych gości, którzy polecają bądź nie konkretne miejsce noclegowe. Na korzyść hoteli przemawia często możliwość wykupienia posiłków na miejscu.


Popularną kategorię stanowią również prywatne apartamenty. Na taką opcję najczęściej decydują się pary oraz osoby podróżujące w pojedynkę.

Ceny noclegów w Chrzanowie

Średnio za nocleg w Chrzanowie zapłacimy 96 zł, jeżeli jednak zdecydujemy się na noclegi pracownicze, wówczas cena za dobę może zaczynać się już od 30 zł. Im bliżej centrum miasta znajduje się konkretny obiekt, tym cena niestety może być wyższa.


Taka sama sytuacja występuje z przypadku sezonu lub weekendu. Z racji, że większość właścicieli cennik ustala samemu, możemy spotkać się z wyższą ceną weekendową aż o 14% niż ta, którą zapłacimy w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Chrzanowie

Turyści podróżujący do Chrzanowa własnym samochodem, najczęściej pytają o gwarancję miejsca parkingowego. Chcą móc bezpiecznie pozostawić swój samochód w pobliżu miejsca noclegowego. Ważną kwestią jest również wyżywienie, dostęp do kuchni w celu samodzielnego przygotowania posiłków stanowi jedno z podstawowych udogodnień. Rodzice z dziećmi zwracają uwagę na sąsiedztwo placu zabaw lub specjalnie wydzielone miejsce do zabaw dla najmłodszych dzieci.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!