Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Oświęcimia:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Oświęcim

Oświęcim to przede wszystkim historia, dla wielu osób przykra historia. Znajduje się tu bowiem Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, w którym niegdyś znajdował się niemiecki obóz koncentracyjny. Miejsce to jest szczególne. Nikt nie przyjeżdża tu obojętny. Na wielu twarzach można ujrzeć zadumę i swego rodzaju strach, związany ze wspomnieniami z historii. Każdy, kto ma okazję, powinien choć raz w życiu odwiedzić to miasto. Warto jednak podkreślić, że Oświęcim ma do zaoferowania jeszcze więcej miejsc, które można odwiedzić. Po co więc przyjeżdżamy do Oświęcimia? Przede wszystkim na bogatą lekcję historii, na weekendowy wyjazd i wypoczynek dla całych rodzin.

Oświęcim warto odwiedzić o każdej porze roku

Nie ma określonej pory roku, w której tylko i wyłącznie powinniśmy odwiedzić to miasto. Muzeum czynne jest przez cały rok i to każdego miesiąca ściągają tu tłumy z całego świata. Obóz w Oświęcimiu widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, na którą został wpisany w roku 1979.


Chyba każdemu to miejsce już na zawsze będzie się kojarzyć z tragicznymi wydarzeniami. Warto podkreślić również, że Oświęcim ma do zaoferowania wiele miejsc, w których można miło spęzić czas. Pełno tu przede wszystkim licznych zabytków. Oświęcim stanowi również doskonałą bazę wypadową do lepszego poznawania okolicy i najbliższych regionów. Każdy, kto tu zawita, z pewnością nie pożałuje.

Oświęcim, co warto zobaczyć?

Bezapelacyjnym obowiązkowym miejscem jest były obóz koncentracyjny. To miejsce pamięci, które każdy Polak choć raz w życiu powinien odwiedzić. Zginęło tu wielu niewinnych ludzi. Ich śmierć w męczarniach i w niezwykle trudnych warunkach porusza i powduje zadumę i refleksję nad tym, jak kruche, niesprawiedliwe i przewrotne bywa życie.


W Oświęcimiu znajdują się również inne, bardziej przyjemne miejsca, cieszące się dużym zainteresowaniem turystów z całego kraju. Z pewnością mało osób wie, że Oświęcim jest jednym z najstarszych piastowskich grodów kasztelańskich. Historia tego miasta sięga bowiem aż XII wieku. Widać więc, że cechuje go bogata historia i tradycje. Można tu zwiedzać m.in. przepiękny zamek, który obecnie pełni funkcję muzeum. Wznosi się on na wzgórzu, nad rzeką Sołą. Najstarszą częścią zamku jest dobrze zachowana XIII-wieczna wieża.


Tuż przy zamku znajdują się również wejścia do podziemnych tuneli, wybudowanych w pierwszej połowie XX wieku. Warto podkreślić, że znajduje się tu również wspaniała budowla sakralna, czyli kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, pochodzący z XIV wieku. W mieście znajduje się również jedna synagoga z początku XX wieku.

Co i gdzie zjeść w Oświęcimiu?

Po aktywnie spędzonym dniu na zwiedzaniu, warto jest posilić się w którejś z miejscowych restauracji. Miasto nie ma swojego indywidualnego i specjalnego dania. Zazwyczaj można znaleźć tu to, co w pozostałych regionach Polski. Sztuką jednak jest odnaleźć się na kulinarnej pustyni w miejscu, w którym prawie nikt nie myśli o jedzeniu.


Znajdziemy tu m.in. dania kuchni polskiej, czy też międzynarodowej. Koszt standardowego obiadu wynosi tutaj od 20 do 30 zł. Każdy w związku z tym powinien tu znaleźć coś dla siebie. Najwięcej restauracji można znaleźć przy głównych ulicach miejscowości.

Noclegi w Oświęcimiu

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Oświęcimiu są kwatery i pokoje, apartamenty oraz motele. Największej liczby turystów, co zrozumiałe, możemy spodziewać się praktycznie przez cały rok. Sam Oświęcim ma bardzo bogatą ofertę noclegów. Znalezienie oferty na każdą kieszeń, nie powinno stanowić problemu. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Oświęcimiu liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Oświęcimiu

Średnia cena za nocleg w Oświęcimiu wynosi 124 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej muzeum i popularnych miejsc, tym cena wyższa. Największym zainteresowaniem w Oświęciniu cieszą się kwatery i pokoje, w których cena za nocleg rozpoczyna się od 35 zł od osoby za dobę.


W Oświęcimiu w przypadku niektórych obiektów noclegowych, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy. Warto jednak podkreślić, że ceny noclegów ustalane są indywidualnie przez właścicieli obiektów. Według wyliczeń Nocowanie.pl, ceny noclegów w weekend są droższe nawet o 83% w stosunku do cen, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Oświęcimiu

Turyści, poszukujący noclegu w Oświęcimiu, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu, telewizji i internetu. Na dalszy plan schodzi kuchnia i wyżywienie. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż Oświęcim jest popularną miejscowością, w której ze znalezieniem miejsca może być trudno. Jednak bez obaw – tego typu udogodnienie znajduje się praktycznie przy każdym obiekcie noclegowym. Podobnie wygląda sytuacja z łazienkami, telewizją, czy internetem, które stanowią standard oferty praktycznie każdego obiektu, który wybierzemy na swój urlop.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Oświęcimiu

Ile kosztuje nocleg w Oświęcimiu?
Cena za nocleg w Oświęcimiu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Oświęcim, wtedy koszt noclegu może wynieść od 40 zł. Średnia cena noclegu w Oświęcimiu wynosi 70 zł.
Czy ceny noclegów w Oświęcimiu w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 37% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Oświęcimiu?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Oświęcim”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Oświęcimiu zaczynają się od kwoty 40.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Oświęcimiu?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Oświęcimiu mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Oświęcim opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Oświęcimiu to: Dworek Galicyjski, Noclegi u Daniela, Flamandia & Willa Leśna.
Które noclegi w Oświęcimiu są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Oświęcimiu poleca Flamandia & Willa Leśna, Noclegi u Daniela, Noclegi przy kominku.
Które noclegi w Oświęcimiu są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Flamandia & Willa Leśna, Noclegi przy kominku, Noclegi u Daniela.
Co warto zobaczyć w Oświęcimiu?
Miejscem, które trzeba zobaczyć w Oświęcimiu jest Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Będąc w tym mieście warto zobaczyć dawny zamek piastowski oraz XIV wieczny kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
Kiedy można zwiedzać muzeum w Oświęcimiu?
Muzeum Auschwitz otwarte jest przez cały rok, za wyjątkiem 1 stycznia, pierwszego dnia Świąt Wielkanocnych oraz w Boże Narodzenie (25 grudnia).
Jak kupię bilety do muzeum w Oświęcimiu?
Zwiedzanie Muzeum Auschwitz jest bezpłatne, wejść można na podstawie posiadanej Karty Wstępu, którą można nabyć na stronie internetowej muzeum lub na Stanowisku Obsługi Zwiedzających.
Czy można zwiedzać muzeum w Oświęcimiu bez rezerwacji?
Zwiedzanie muzeum w Oświęcimiu możliwe jest bez rezerwacji, Karty Wstępu można nabyć w dniu wizyty na Stanowisku Obsługi Zwiedzających. Warto jednak pamiętać, że liczba osób, które w jednym czasie mogą przebywać na terenie byłego obozu jest ograniczona. Chętnych zawsze jest dużo, dlatego lepiej wcześniej zarezerwować termin przez internet.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!