Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

To jeszcze nie wszystko!

W Mszanie Dolnej nie mamy więcej dostępnych noclegów, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 10 km od tej lokalizacji.
Natychmiastowa rezerwacja

B&B Emarik

Śniadania w cenie
  • Cena gwarantowana
  • Bezpłatne anulowanie
Nowość w Nocowaniu!
od 235 zł
1 noc

To jeszcze nie wszystko!

W Mszanie Dolnej nie mamy więcej dostępnych noclegów, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 20 km od tej lokalizacji.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Mszana Dolna

Są takie miejsca, do których chce się wracać każdego roku. Taka jest cała Małopolska, jak i Mszana Dolna. To miasto w powiecie limanowskim, którego początki sięgają 1346 roku, kiedy to uzyskała lokację miejską. Mszana Dolna położona jest w zachodniej części Beskidu Wyspowego w zlewisku rzeki Raby, 50 km na południe od Krakowa, 50 km od Zakopanego. Kotlina, w której leży Mszana Dolna, otoczona jest szczytami Beskidu Wyspowego: Lubogoszcz, Czarny Dział, Grunwald, Luboń Wielki i Szczebel oraz wzgórzem Grunwald. Po co więc jeździmy do Mszany Dolnej? By pochodzić po górach, nabrać energii na naszą codzienność i by miło spędzić czas.

Mszana Dolna to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

Mszana Dolna, jak większość miejscowości górskich, potrafi zachwycić o każdej porze roku – to nie ulega żadnej wątpliwości. Ta miejscowość rozkocha nas w sobie. Wędrować po górach możemy zawsze. Podobnie jest ze zwiedzaniem atrakcji i podziwianiem widoków.


W sezonie letnim turyści odwiedzają Mszanę Dolną, by poznać okoliczne szlaki górskie, natomiast zimą przyjeżdżają tu narciarze, którzy korzystają z okolicznych stoków narciarskich.


Tak naprawdę każda pora roku jest odpowiednia, by tu przyjechać. Bo to od nas samych zależy, jak spędzimy ten urlop.

Mszana Dolna, co warto zobaczyć?

Będąc w Mszanie Dolnej, na pewno nie będziemy się nudzić. Są tu zarówno atrakcje przyrodnicze, jak i zabytki. Wszystko to w towarzystwie ciszy i spokoju, w dogodnej lokalizacji – blisko Krakowa i Zakopanego.


Miejscowość znajduje się u podnóża szczytów Beskidu Wyspowego, w związku z czym wychodzą stąd liczne szlaki turystyczne: czerwony przez przełęcz Glisne na Luboń Wielki, czerwony przez Lubogoszcz do Kasiny Wielkiej, żółty przez Czarny Dział na Ćwilin, zielony na Lubogoszcz, zielony przez Kobylicę na Jasień, czarny z Lubogoszczy przez Mszanę Dolną i Szczebel do Lubnia.


Jeśli zaś chodzi o zabytki, to również jest tu co podziwiać. Znaleźć możemy między innymi obiekty wpisane do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego, czyli cmentarz żydowski, park podworski oraz kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła. Niezwykłe wrażenie robi również zbudowana współcześnie infrastruktura placu targowego przy ul. Władysława Orkana, która w 2014 roku uzyskała wyróżnienie w konkursie o nagrodę im. S. Witkiewicza na najlepsze realizacje architektoniczne w Małopolsce.

Co i gdzie zjeść w Mszanie Dolnej?

Powiat limanowski, podobnie jak większość regionów Polski, również cechuje się wspaniałymi smakami, które z pewnością zapadną nam w pamięć. To potrawy niezwykłe, rzadko spotykane i doskonale doprawione. Warto spróbować m.in. klusek w kształcie kulek lub tzw. siercioków. W miejscowych restauracjach z pewnością znajdziemy takie dania – warto zwracać uwagę na ich specyficzne nazwy.


Za jednodaniowy obiad w Mszanie Dolnej zapłacimy 20-30 zł od osoby. Chcąc zjeść obiad dwudaniowy, musimy się liczyć z wydatkiem rzędu około 40 zł lub więcej. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od rodzaju dania i lokalu, na który się zdecydujemy.

Co robić w Mszanie Dolnej w wolnym czasie?

Ze względu na bliskość Zakopanego i Krakowa oraz niezwykłej lokalizacji w Beskidzie Wyspowym, mamy szereg możliwości spędzania wolnego czasu. Mszana Dolna stanowi świetną bazę wypadową na szlaki górskie, jak i zwiedzania całego regionu Małopolski. Oprócz tego w Mszanie Dolnej znajdziemy ciszę i spokój oraz lokalne trasy, które można z powodzeniem zwiedzić rodzinnie lub samotnie. Tu naprawdę warto przyjechać!

Noclegi w Mszanie Dolnej

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Mszanie Dolnej są ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe, agroturystyka oraz hotele spa – najczęściej wybierane przez pary i rodziny z dziećmi. Turystów możemy się tu spodziewać praktycznie przez cały rok. Sama Mszana Dolna ma bogatą ofertę noclegów, dostępnych na każdą kieszeń. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Mszanie Dolnej, liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie danie miejsce.

Cena za nocleg w Mszanie Dolnej

Średnia cena za nocleg w Mszanie Dolnej wynosi 150 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej centrum, tym cena zdecydowanie wyższa. Największym zainteresowaniem cieszą się ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe, w których to koszt noclegu rozpoczyna się już od 60 zł od osoby za dobę. W przypadku niektórych obiektów, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl ceny w weekend mogą być droższe o 20% w stosunku do cen, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Mszanie Dolnej

Turyści, poszukujący w Mszanie Dolnej, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu i telewizora. Podobnie wygląda sytuacja z internetem. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż jak wiadomo prawie każdy obecnie porusza się swoim własnym środkiem lokomocji. Na szczęście większość obiektów oferuje takie udogodnienia. Najmniej osób pyta o możliwość wyżywienia i dostępność kuchni – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!