Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Walimia:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Walim

Są takie regiony w Polsce, które chętnie wybieramy na swój urlop, zarówno latem, jak i zimą Do takiej kategorii na pewno należy zaliczyć Dolny Śląsk, który oferuje nam wspaniałe zabytki, piękne zamki, magiczny Wrocław, kilka popularnych regionów górskich oraz mniejsze, klimatyczne miejscowości, które są chętnie odwiedzane przez turystów. Z powodzeniem, można tu zaliczyć również Walim. Każdy, kto przynajmniej raz w swoim życiu, miał okazję być na Dolnym Śląsku, z pewnością zna to miejsce.

Walim to wieś, znajdująca się w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, w dolinie rzeki Walimki, u zachodniego podnóża Gór Sowich. Położona jest na wysokości 400-580 m n.p.m. i każdego roku przyciąga miłośników aktywnego wypoczynku i każdego, kto lubi wędrówki górskie w tych spokojniejszych regionach. A takie bez wątpienia są Góry Sowie, które oprócz wspaniałych szczytów, pozwalają obcować z przyrodą i cieszyć się tutejszym klimatem.

Walim zamieszkuje nieco ponad dwa tysiące mieszkańców. Dodatkową liczbą są tu turyści, którzy chętnie rezerwują Walim noclegi o każdej porze roku. Wypoczywają tu rodziny z dziećmi, pary, osoby starsze, jak i osoby zafascynowane wędrówkami po górach.

Pewne jest to, że Walimiu nikt nie powinien się nudzić. Przez miejscowość przebiega czarny szlak turystyczny z Głuszycy Górnej do Jugowic, niebieski szlak z Walimia do Głuszycy, zielony szlak turystyczny z Walimia na Przełęcz Walimską, czy też żółty szlak z Walimia na Wielką Sowę.

Do zabytków i miejsc, które powinien zobaczyć absolutnie każdy turysta, na pewno należy zaliczyć kościół parafialny pw. św. Barbary, z 1548 r., kościół ewangelicki św. Jadwigi, podziemia i sztolnie w kompleksie Riese. Dużo radości przyniesie nam również spacer po mieście, podczas którego będziemy mogli tu podziwiać zabytkowe domy - m.in. przy ulicy Kilińskiego i Wyszyńskiego.

Jak na miejscowość górską przystało, Walim może pochwalić się wieloma wspaniałymi obiektami. Które z nich warto wybrać, kiedy zarezerwować, ile za nie zapłacimy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym opisie.

Dlaczego warto zdecydować się na noclegi w Walimiu?

Walim noclegi mogą okazać się świetną opcją dla każdego turysty, niezależnie od tego, czy planujemy dłuższy, czy też krótszy pobyt. To, co bez wątpienia przemawia na korzyść tej miejscowości to fakt, że znajduje się ona w bardzo atrakcyjnej lokalizacji.

Góry Sowie nie są regionem górskim, który jest oblegany przez turystów. Pobliski Wałbrzych to wiele wspaniałych atrakcji, w tym słynny Zamek Książ. A i do Wrocławia, Kotliny Kłodzkiej, czy nawet w Karkonosze, dystans jest całkiem sprzyjający. Można w związku z tym potraktować Walim jako naszą wyjątkową bazę wypadową.

W Walimiu znajdziemy przede wszystkim pokoje gościnne, agroturystykę oraz domki, które możemy z powodzeniem zarezerwować o każdej porze roku. Miejscowość nie jest bowiem ściśle nastawiona na konkretny sezon, przez co możemy tu przyjechać zarówno podczas wakacji, na Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra, czy też ferie zimowe.

Standard dostępnych tu obiektów, powinien sprostać oczekiwaniom wszystkich gości. Pokoje gościnne oferują wygodne łóżka, łazienkę, telewizor, Wi-Fi, czy też dostęp do w pełni wyposażonej kuchni, no i rzecz jasna - bezpłatny parking.

Wypoczywając w agroturystyce, będziemy mogli z kolei poznać smak prawdziwego życia na dolnośląskiej wsi i spróbować lokalnych potraw. Domki to natomiast mnóstwo przestrzeni, którą w szczególności powinny docenić rodziny z dziećmi, czy też osoby, które podróżują w nieco większych grupach.

Pewne jest to, że spędzając urlop w Walimiu, każdy powinien być w pełni zadowolony.

Ile kosztują noclegi w Walimiu?

Chyba nikogo nie powinien dziwić fakt, że ceny za nocleg w tej miejscowości, podobnie jak w pozostałej części Polski, są uzależnione od wielu istotnych czynników. Przede wszystkim, musisz się dobrze zastanowić nad tym, z jakiego obiektu chcesz skorzystać - określony standard jest równoznaczny z odpowiednią ceną.

Jeśli będziecie chcieli zamieszkać w pobliżu tych najbardziej atrakcyjnych miejsc, to z pewnością przyjdzie zapłacić Wam nieco więcej niż na obrzeżach Walimia.

Istotne jest również to, ile osób będzie chciało skorzystać z wynajmowanego pokoju lub domku, na jak długo tu przyjedziecie i co ważne - czy będzie to sezon letni, jesienny, czy zimowy.

Dla przykładu, za pokój 2-osobowy zapłacimy 280 zł za 4 doby. W gospodarstwie agroturystycznym jest to już kwota prawie dwukrotnie wyższa. Domek 6-osobowy to kolei koszt 1440 zł za 4 doby noclegu. W przeliczeniu na osobę, daje nam to 240 zł.

Musicie pamiętać, że w tej dolnośląskiej miejscowości obowiązuje również opłata klimatyczna w wysokości 2,50 zł od osoby za dobę, która jest doliczana do ostatecznych kosztów noclegów w przypadku każdej kategorii obiektów.

Jaką opinią cieszą się obiekty noclegowe w Walimiu?

Pragnąc znaleźć ten wymarzony obiekt na nasz urlop, staramy się zrobić absolutnie wszystko, by podjąć tę najlepszą i korzystną decyzję. Dużym ułatwieniem, na które zwracamy szczególną uwagę, na pewno będą oceny dodawane przez turystów. W portalu Nocowanie.pl znajdziesz tylko i wyłącznie te rzetelne noty, które są dodawane przez osoby, które miały przyjemność gościć w obiekcie.

Przeglądając oferty, można zauważyć, że średnia ocen najczęściej kształtuje się tu na poziomie 9.2 - 9.6. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik, praktycznie ten najwyższy, przez co te obiekty są chętnie wybierane przez turystów z całej Polski.

To, co rzuca się w oczy podczas przeglądania opinii, to przede wszystkim fakt, że w większości obiektów jest naprawdę czysto. Na pochwałę zasługuje również wyposażenie obiektów, spokojna okolica, czystość, panująca w obiekcie, jak i przyjazne nastawienie właścicieli obiektów, którzy zawsze służą radą i pomocą - zawsze, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Kiedy warto zarezerwować noclegi w Walimiu?

Tak naprawdę nie ma jednego określonego momentu, który nakazywałby nam podjęcie decyzji o noclegu akurat w tym momencie. Na pewno warto jest kierować się tu zasadą, że im wcześniej tym lepiej, co pozwoli nam zaoszczędzić nerwów z poszukiwaniem noclegów na ostatnią chwilę.

Trzymajmy się takiej zasady, że sugerowane jest zachowanie przynajmniej kilkumiesięcznego wyprzedzenia - najlepiej zrobić to 2-3 miesiące wcześniej, by wybrać spośród tych wielu najlepszych i dostępnych ofert. Dzięki temu, będziemy mogli dopasować termin swojego wypoczynku do urlopu w pracy i rozpocząć przygotowania, związane z naszym wyjazdem.

W sezonie jesienno-zimowym możliwe jest znalezienie czegoś naprawdę interesującego, nawet z tygodniowym wyprzedzeniem. Musimy jednak liczyć na odrobinę szczęścia i liczyć na to, że inni turyści nas po prostu nie wyprzedzą.

Do kogo jest skierowana oferta noclegów w Walimiu?

Odpowiedź na tak postawione pytanie, na pewno nie będzie dla nikogo zaskoczeniem. Z oferty noclegów w tej dolnośląskiej miejscowości, najczęściej korzystają miłośnicy górskich przygód i każdy, kto nieco lepiej pragnie odkryć Dolny Śląsk.

Walim na pewno będzie świetną bazą wypadową. Statystyki pokazują, że na pobyt właśnie w tej miejscowości, najczęściej decydują się przede wszystkim rodziny z dziećmi, które wybierają domki lub agroturystykę. Pary wybierają pokoje gościnne, podobnie jak osoby starsze.

Na pewno powinny się tu wybrać przede wszystkim te osoby, które cenią sobie ciszę i spokój, a także chcą zdobywać wyjątkowe szczyty górskie, gdzie kontakt międzyludzki jest po prostu ograniczony.

Na jak długo przyjeżdżamy do Walimia?

Skoro góry, to niemal oczywiste wydaje się to, że turyści przyjeżdżają tu przynajmniej na kilka dni. Standardowa ilość dni, na którą rezerwujemy tutaj nocleg to cztery doby.

Zdecydowanie więcej dni jest podczas wakacji, kiedy to turyści wybierają się tu na wakacyjny wypoczynek. Należy podkreślić, że jest co zwiedzać, dlatego też 7 dni wypoczynku to na pewno minimum.

Zachętą z pewnością będzie fakt, że oprócz Gór Sowich, blisko stąd do Wałbrzycha, do Kotliny Kłodzkiej, w Karkonosze, czy do Rudaw Janowickich.

Zdarza się, że chętnie wypoczywamy tu również podczas weekendów - jest to w szczególności zauważalne przede wszystkim wśród mieszkańców Śląska i Dolnego Śląska, którzy poszukują możliwości na mile spędzony czas podczas wolnych weekendów.

Co robić podczas noclegów w Walimiu?

Każdy obiekt noclegowy w Walimiu może pochwalić się czymś szczególnym, nie tylko jeśli chodzi o sam pobyt, ale i również spędzanie czasu podczas dnia w obiekcie. Bo przecież może zdarzyć się taka sytuacja, że będziemy mieć do czynienia z niepogodą, która może pojawić się nagle i niespodziewanie.

Z pomocą przychodzą nam tu jednak atrakcje i udogodnienia, które zostały udostępnione turystom w obiekcie. W pokoju dziennym poczytasz ulubioną książkę, obejrzysz film, czy skorzystasz z szybkiego internetu, oferowanego bezpłatnie.

Dostępne w obiektach łóżka są niezwykle wygodne i zapewnią zdrowy i dobry sen, nawet podczas popołudniowej drzemki. Twoje dzieci będą mogły oddać się zabawie na placu zabaw, czy boisku, które znajdują się tuż przy obiektach w Walimiu. W tym czasie, rodzice będą mogli rozpalić grilla, przygotować ulubiony posiłek i po prostu spędzić czas na rozmowie, na którą tak najzwyczajniej w świecie nie mamy czasu podczas codziennych obowiązków.

Na uwagę zasługuje fakt, że możesz tu również skorzystać z opcji wypożyczenia rowerów, udostępnianych przez właścicieli niektórych obiektów. Pozwoli Ci to eksplorować najbliższą okolicę z perspektywy dwóch kółek.

Co jeszcze? Dobrym posunięciem na pewno będzie odkrywanie uroków Gór Sowich, jak i innych pobliskich regionów górskich. Wasz wolny czas, możecie urozmaicić wizytą w miastach, oferujących wspaniałe zabytki. Wyprawa do Wałbrzycha, Wrocławia, Kłodzka, Karpacza, Szklarskiej Poręby i innych magicznych miejsc regionu, powinna być obowiązkowa.

Miejscowość jest dobrze skomunikowana z pozostałą częścią województwa, dlatego nawet jak nie mamy do dyspozycji swojego własnego samochodu, będziemy mogli skorzystać z bardzo dobrze rozwiniętych usług transportu publicznego. W Walimiu oraz w Górach Sowich nikt nie powinien się nudzić.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!