Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Nowej Rudy:

Chata Ale Lipa

Jugów Pokaż na mapie , 7 km od Nowej Rudy
Nowość w Nocowaniu!
od 200 zł
1 noc
Ferie 2024 w Górach Sowich. Oferujemy komfortowe pokoje rodzinne. Atrakcyjne ceny.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Nowa Ruda

Warto zwiedzić cały Dolny Śląsk, bo tu każde miejsce, każda miejscowość mają swoją wyjątkowość. Nasze zwiedzanie warto rozpocząć od pojedynczych miejscowości, np. Nowej Rudy. To miasto nad Włodzicą, w powiecie kłodzkim. Wchodzi w skład aglomeracji wałbrzyskiej. Ma bogatą historię, albowiem swoją lokację miejską uzyskała przed 1360 rokiem. Do tego wszystkiego wspaniała lokalizacja – położona jest w Sudetach Środkowych, a dokładniej pomiędzy Górami Sowimi, Bardzkimi, Suchymi i Stołowymi, w dolinach i obniżeniach pomiędzy wzniesieniami Wzgórz Włodzickich. Po co jeździmy do Nowej Rudy? Przede wszystkim by pozwiedzać, wypocząć i miło spędzić czas. Naprawdę warto!

Nowa Ruda to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

Tu sezon trwa cały rok! Latem wydarzenia pod chmurką i zwiedzanie zabytków, a w sezonie zimowym przede wszystkim wspaniałe stoki narciarskie w okolicy i oczywiście zwiedzanie. Bo tu każda pora roku jest dobra, by przyjechać i odpocząć, choć na chwilę.


Królują tu przede wszystkim zabytki, a wszystko przez bogatą historię tego miasta, którego począki sięgają XIII wieku. Początkowo prężnie rozwijało się tutaj sukiennictwo i szewstwo, później gospodarkę miasta zdominowało górnictwo. Oprócz tego są tu liczne trasy spacerowe, obiekty noclegowo-gastronomiczne oraz atrakcje w najbliższej okolicy. Dlatego, naprawdę warto tu przyjechać!

Nowa Ruda, co warto zobaczyć?

Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od centralnego punktu miasta, czyli rynku, na którym znajduje się piękny ratusz i zabytkowe kamienice. Oprócz tego znajdziemy tu punkty usługowo-handlowe oraz gastronomię.


Nowa Ruda ma wiele wspólnego z górnictwem, dlatego też powinniśmy koniecznie wybrać się do Muzeum Górnictwa i do Podziemnej Trasy Turystycznej z kolejką górniczą, stanowiące zabudowania dawnej kopalni Piast.


Kolejne miejsca, będące celem naszej podróży to m.in. Domki Tkaczy, Zamek Stillfriedów, kościół Wniebowzięcia NMP, kościół św. Krzyża, wiadukt kolejowy, czy też punkt widokowy, znajdujący się na Górze Świętej Anny.

Co i gdzie zjeść w Nowej Rudzie?

Będąc na Dolnym Śląsku i w Nowej Rudzie, warto spróbować tutejszych przysmaków kuchni regionalnej. Większość restauracji w tym mieście serwuje takie specjały. Są to m.in. żurek, czy kluski śląskie z modrą kapustą.


Oprócz tego, co zrozumiałe, znajdziemy popularne dania kuchni polskiej oraz mięzynarodowej. Gdzie szukać? Najlepiej na rynku i w jego okolicach. Ceny dań rozpoczynają się od 20 zł.

Noclegi w Nowej Rudzie

Największą popularnością wśród turystów odwiedzających Nową Rudę cieszą się obiekty z kategorii: kwatery i pokoje oraz agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, wyróżniająca dany obiekt na tle konkurencji, ale również lokalizacja. Im bliżej centrum, tym lepiej, ale jednak nieznacznie drożej. Coraz częściej w wyborze miejsca noclegowego turyści kierują się opiniami pozostałych gości, pozostawionymi na temat konkretnego noclegu.


Obiekty z kategorii agroturystyka znajdują się nieco dalej od centrum, ale jednak coś za coś. Cisza, spokój i niższe ceny. Warto również podkreślić, że niektóre z tych obiektów oferują możliwość wyżywienia, co z pewnością będzie dodatkowym atutem.

Ceny noclegów w Nowej Rudzie

Średni koszt noclegu w Nowej Rudzie wynosi 80 zł, jednak najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach z kategorii kwatery i pokoje, wówczas za nocleg możemy zapłacić już od 25 zł. Większość cen jest uzależniona od standardu i lokalizacji konkretnego obiektu. Większość właścicieli cennik ustala indywidualnie. Jednak nie mamy się o co martwić, bo ceny weekendowe utrzymują się na podobnym poziomie, co ceny obowiązujące w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Nowej Rudzie

Turyści, poszukujący noclegu w Nowej Rudzie, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu oraz telewizji i internetu. Możemy być jednak spokojni, bo większość tych udogodnień znajduje się w standardzie praktycznie każdego obiektu. Szczególne znaczenie odgrywa jednak parking, bo prawie każdy turysta wybiera się w podróż własnym samochodem. Najmniej osób pyta o możliwość wyżywienia i dostępność kuchni – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!