Nocowanie.pl jest eko i pomaga ekoturystom!

Nocowanie.pl jest eko i pomaga ekoturystom!

Bycie eco jest w modzie. Ludzie stają się bardziej wrażliwi na  tematy związane z ekologią. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że bez środowiska naturalnego po prostu nie zdoła przetrwać.

Ekoturystyka

 

Zmienia się podejście do ochrony i poszanowania dóbr natury zarówno przez firmy i instytucje, ale także pojedyncze osoby. Branża turystyczna nie pozostaje obojętna na panującą modę. Powstaje coraz więcej obiektów noclegowych przyjaznych środowisku. Segregacja śmieci, energooszczędne żarówki i lapy z czujnikiem ruchu, filtry wodne, solary dostarczające energię, to tylko nieliczne z proekologicznych postaw.


Ponadto wyżywienie oferowane przez obiekty noclegowe również może być ekologiczne – przygotowywane z produktów pochodzących z eco upraw lub własnych gospodarstw.

 

Ekoturysta

 

To turysta, którego odpoczynek nie wpływa negatywnie na otaczające środowisko i nie powoduje jego niszczenia. Wypoczywa i obcuje z naturą, odkrywając jej piękno, jednocześnie przykłada wielką wagę do dbałości o środowisko naturalne. W Polsce ekoturystyka dopiero raczkuje.

 

Ekopodróże


Styl eco to również ograniczanie emisji spalin dzięki podróżowaniu komunikacją publiczną, rowerem czy samochodem elektrycznym. Jak się okazuje, przemieszczanie się po Polsce „elektrykiem” nie jest jeszcze takie łatwe.

 

Powszechnie takie auta są krytykowane przez kierowców z powodu długiego czasu ładowania. Jednak przy odpowiednim zaplanowaniu trasy spokojnie można wybierać się na wakacyjny wyjazd. Wystarczy gniazdo siłowe 16A lub 32A, a czasami nawet zwykłe gniazdo 230V, by sprawnie naładować „elektryka”.


Nocowanie.pl ułatwia takie planowanie udostępniając mapę z obiektami, w których goście mają do dyspozycji stacje ładowania samochodów elektrycznych

 

Eko Nocowanie.pl

 

Jako firma przykładamy wielką wagę do ochrony środowiska. Papierowe faktury zastąpiliśmy elektronicznymi, w biurze zrezygnowaliśmy z wody z plastikowych butelkach, instalując na kranach filtry. W biurze posiadamy wiele roślin, aby atmosfera w pracy sprzyjała pracownikom, mamy nawet zioła i pomidorki na balkonie 😉 a fusy z kawy stosujemy jako naturalny nawóz. Wierzymy, że nawet takie drobne postawy, wpłyną pozytywnie na środowisko. Promujemy również obiekty noclegowe, które prezentują eco postawy.


Ważne, by goście byli informowani o działaniach podejmowanych przez obiekty noclegowe i zachęcani do aktywnego udziału. By nie były to tylko puste slogany i pojedyncze rozwiązania.

 

fot. ejaugsburg (CCO, pixabay.com)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również