Nocowanie.pl w lipcu 2020. Wyniki badania PBI/Gemius

Nocowanie.pl w lipcu 2020. Wyniki badania PBI/Gemius

Wyniki badania Megapanel PBI / Gemius dotyczące lipca 2020 pokazują, że branża turystyczna ma się całkiem dobrze, co jeszcze kilka miesięcy temu nie było takie oczywiste. Stopniowe łagodzenie obostrzeń w większości miejsc w kraju oraz wspaniała wakacyjna pogoda sprawiają, że Polacy często sprawdzali możliwości wyjazdowe. Wśród miejsc, które darzą największym zaufaniem jest portal Nocowanie.pl, nadal pozostający liderem wśród polskich serwisów, prezentujących oferty noclegowe.

Według danych PBI/Gemius w lipcu z internetu korzystało 27 milionów Polaków, którzy łącznie dokonali prawie 60 miliardów odsłon. Przeciętny czas, jaki internauci spędzali w sieci, to około 1 godzina 45 minut. Najchętniej wybieranymi przez nich urządzeniami były smartfony, na drugim miejscu znalazły się komputery osobiste i laptopy.

Nocowanie.pl niezmiennie liderem wśród polskich portali noclegowych


W lipcu strony o tematyce turystycznej odwiedziło prawie 16 milionów użytkowników, co wyraźnie pokazuje, że obecnie Polacy szukają podróżniczych inspiracji przede wszystkim w internecie. Ponad 2,5 miliona internautów (dokładnie 2 557 062) zdecydowało się szukać noclegów w portalu Nocowanie.pl, dokonując przy tym 44 milionów odsłon. Tym samym Nocowanie.pl po raz kolejny wyprzedziło inne konkurencyjne polskie serwisy noclegowe.


Świetnie wypada również cała sekcja turystyki Grupy Wirtualna Polska. Poza portalem Nocowanie.pl należy do niej również serwis eholiday.pl, wakacje.pl oraz wp.pl/turystyka. W lipcu 2020 odwiedziło je prawie 6 milionów użytkowników, dzięki czemu Grupa Wirtualna Polska / Turystyka zajęła drugie miejsce w polskim internecie, depcząc po piętach portalowi booking.com.

Wynik jest niższy niż rok temu, jednak biorąc pod uwagę wcześniejsze obostrzenia i zastój w całej branży, jaki panował przez cały kwiecień, możemy być zadowoleni ze stale rosnącego zainteresowania wypoczynkiem w Polsce.

Polacy znowu planują wyjazdy


Ostatnie miesiące były wyjątkowe pod każdym względem. Zatrzymał się właściwie cały świat, a wraz z nim Polska. Najgorzej sytuacja wyglądała w kwietniu, gdy krajowa gospodarka została zamrożona. Nie ominęło to również obiektów noclegowych, które w tym czasie mogły przyjmować tylko pracowników służby zdrowia i osoby przebywające na kwarantannie.

Nikt nie myślał wtedy o podróżach, co pokazują również badania Megapanel PBI/Gemius. W kwietniu 2020 Nocowanie.pl odwiedziło tylko 987 454 użytkowników, podczas gdy rok wcześniej było ich aż milion więcej! Jednak gdy rząd dopuścił do ponownego otwarcia obiektów noclegowych, co miało miejsce 4 maja 2020, sytuacja zaczęła się stabilizować. W maju, czerwcu i lipcu ofert noclegowych na łamach portalu szukało już ponad 2 miliony użytkowników.


Szacujemy, że sierpień może okazać się pod tym względem równie udany. Przyczyni się do tego duże zainsteresowanie Polskim Bonem Turystycznym, które obserwujemy od początku bieżącego miesiąca. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów, portal Nocowanie.pl stworzył specjalne oznaczenie dla obiektów, akceptujących płatności bonem 500+. Dzięki temu szybko znajdują ofertę, która ich interesuje.

Portal Nocowanie.pl dobrze wykorzystał trudny czas w kwietniu, dzięki czemu teraz ponownie notuje duże zainteresowanie turystów. Najważniejsze rzeczy, które udało się wtedy zrobić, to między innymi:

  • odświeżenie algorytmu i poprawienie widoczności portalu w wynikach wyszukiwania Google,

  • przeprowadzenie kampanii reklamowej w największych stacjach telewizyjnych,

  • wprowadzenie oznaczenia „Bezpieczny obiekt”, które jest sygnałem dla turystów, że dany obiekt noclegowy przestrzega procedur bezpieczeństwa,

  • włączenie w pomoc dla służb medycznych walczących z epidemią.

Następny artykuł Bon turystyczny w Gdyni?...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej