Zaczarowany Ogród na Śląsku? Tak, w Raciborzu!

Zaczarowany Ogród na Śląsku? Tak, w Raciborzu!

 

Są w Polsce takie miejsca, w których możemy poczuć się jak w baśniowej krainie. Jednym z nich jest bez wątpienia Zaczarowany ogród – część  Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, na Śląsku. Na czym polega wyjątkowość tego miejsca? Dlaczego warto je odwiedzić? Odpowiadamy!

 

Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu to miejsce, które co roku przyciąga mnóstwo turystów. Nie ma się co temu dziwić, gdyż atrakcji w tym miejscu nie brakuje. Wzdłuż dolnej granicy Arboretum biegnie ścieżka rowerowa, a po urozmaiconym terenie poprowadzona jest ścieżka zdrowia z licznymi stanowiskami do poszczególnych ćwiczeń oraz ścieżki spacerowe. Zimą istnieje możliwość korzystania z toru saneczkowego i licznych tras biegowych. Natomiast przed wejściem do Arboretum znajduje się kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, na którym jest kemping i basen.

Myślicie, że w tym miejscu atrakcje się kończą? Nic z tego. Arboretum to także mini zoo, platforma widokowa, stawy, gród historyczny, dydaktyczna ścieżka przyrodnicza oraz Zaczarowany Ogród. Co ważne, Arboretum możemy zwiedzać w różnych porach roku i dokonywać obserwacji zmian, jakie zachodzą w przyrodzie.

Jedną z najnowszych i najbardziej zachwycających części  Arboretum jest Zaczarowany Ogród. To wyjątkowe miejsce spodoba się na pewno i dużym, i małym turystom. Inaczej być po prostu nie może.


Gospodarstwo Agroturystyczne Herman

Gospodarstwo Agroturystyczne Herman

Polska Cerekiew, ul. ul. Chopina

Agroturystyka
Kolorowe Pola Boutique B&B MyWeek

Kolorowe Pola Boutique B&B MyWeek

Polanica-Zdrój, ul. Chopina

Pensjonaty 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Pensjonat Brzozowy Gaj

Pensjonat Brzozowy Gaj

Karpacz, ul. Sadowa

Pensjonaty 9.5
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Chcesz poczuć się jak w bajce? Odwiedź Zaczarowany Ogród w Raciborzu


Zaczarowany Ogród mieści się w północno – zachodniej części Arboretum na obszarze 1,1 ha i tworzy ‘kwiat’ w środku lasu. Ideą powstania obiektu było wzbogacenie i promowanie kolekcji roślinnych, ukazanie dziedzictwa przyrodniczego Śląska oraz uświadomienie społeczeństwu znaczenia roślinności w życiu człowieka.

Ze względu na usytuowanie i z roku na rok atrakcyjniejsze walory wizualne, obiekt stanowi obecnie ciekawostkę przyciągającą do Arboretum turystów z różnych stron Polski. Ogród został zaaranżowany w taki sposób, by rośliny układały się w ogromny kwiat o pięciu płatkach, kiedy patrzymy na nasadzenia z góry. Dodatkową atrakcją jest zielony labirynt z roślin iglastych, umożliwiający spacerowanie i podziwianie nasadzeń w ‘płatkach kwiatu’.

W centralnej części Zaczarowanego Ogrodu obserwować możemy nasadzenia magnolii, śliw, różaneczników,  klonów, oczarów, wiśni japońskich, liliowców i róż, dodatkowo kolekcja wzbogacona jest o inne - krajowe gatunki drzew i krzewów.

Spacerując po Zaczarowanym Ogrodzie zachwycimy się wspaniałą roślinnością, natomiast dzieciom na pewno przypadną do gustu kręte ścieżki, w których można się „zgubić”. To niezwykle magiczne miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić. Szczególnie całą rodziną.Zaczarowany Ogród – informacje praktyczne


Zaczarowany Ogród jest częścią Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, który zlokalizowany jest przy ulicy Markowickiej 17.

Warto wiedzieć, że przed Arboretum dostępny jest bezpłatny parking. Samo wejście do ogrodu też jest bezpłatne. Zaczarowany Ogród otwarty jest codziennie od 7.00 rano - do zmierzchu.

Źródło: arboretum-raciborz.com.pl


Następny artykuł Nowa atrakcja na plaży w...

Komentarze

Zobacz również