Nowe oblicze Góry Parkowej. Co jeszcze warto zobaczyć w Krynicy-Zdroju?

Nowe oblicze Góry Parkowej. Co jeszcze warto zobaczyć w Krynicy-Zdroju?

Krynica-Zdrój to od lat niezwykle popularna miejscowość uzdrowiskowa w Beskidzie Sądeckim. Lubimy tu przyjeżdżać o każdej porze roku, a możliwości, z których możemy tu korzystać, sprawiają, że każdy poczuje wyjątkowy klimat wypoczynku w górach. Do jednej z najczęściej wybieranych atrakcji w tej miejscowości należy Góra Parkowa, która właśnie teraz zyskała zupełnie nowe oblicze. Co dokładnie się zmieniło?

Podczas właśnie trwającego sezonu wiosennego, miejscowości górskie przeżywają prawdziwe oblężenie. I nie ma co się dziwić, bo przyroda w tej części naszego kraju wygląda naprawdę zjawiskowo i mieni się licznymi kolorami. Co prawda, zdarza się, że w wyższych partiach gór zalega jeszcze spora warstwa białego puchu, ale ruch na szlakach turystycznych z każdym kolejnym dniem jest coraz większy.


Skoro wspomnieliśmy już o najpopularniejszej miejscowości Beskidu Sądeckiego, to warto podkreślić, że jedna z głównych atrakcji tej miejscowości, czyli Góra Parkowa zyskała zupełnie nowe oblicze. Wszystko za sprawą modernizacji ośrodka PKL na Górze Parkowej. Od 1 maja 2022, turyści i mieszkańcy będą mogli poznać tu historię Krynicy-Zdroju i przenieść się w czasie aż do lat 30. XX wieku.


Przeczytaj koniecznie: Beskid Sądecki - odkryj niezwykły region górski w Polsce


Zupełnie nowe oblicze Góry Parkowej - co się zmieniło?


Decydując się na nocleg w Beskidzie Sądeckim, warto jest wybrać się do Krynicy-Zdroju, która oferuje absolutnie wiele możliwości na każdą porę roku. To nie tylko piękne trasy spacerowe i uzdrowisko, ale również wiele wspaniałych atrakcji i zabytków.


Do jednego z chętnie odwiedzanych przez turystów miejsc, na pewno trzeba zaliczyć Górę Parkową. Właśnie zakończyły się prace modernizacyjne, które pozwalają przenieść turystów do niezwykłej historii tego miejsca, wprowadzając jednocześnie styl retro.fot. tombeer / zdjecia.nocowanie.pl

Polskie Koleje Linowe przeprowadziły modernizację budynków stacji górnej i dolnej kolei linowo-terenowej na Górze Parkowej, a także odrestaurowały wagony, by przywrócić ich oryginalny wygląd z 1937 roku. Tym samym turyści już od tegorocznej majówki powrócą tutaj do wspaniałego retro klimatu sprzed lat. 


Jak podkreśla Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL, jest to niezwykle ważny moment nie tylko dla PKL, ale również dla Krynicy-Zdroju i wszystkich turystów:


Dla Polskich Kolei Linowych to ważny moment.  Góra Parkowa to drugi w historii ośrodek należący do PKL, który powstał rok po wybudowaniu kolei linowej na Kasprowym Wierchu. Historia zatacza koło i dziś powracamy i nawiązujemy do najlepszych tradycji, otwierając ośrodek po modernizacji i stawiając na wspaniałą historię Góry Parkowej i Krynicy-Zdrój.


Warto podkreślić, że na Górze Parkowej powstaje również inna wyjątkowa atrakcja. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Wypoczynek w Krynicy-Zdroju. Nowa wyjątkowa atrakcja turystyczna


Warto zaznaczyć, że prace modernizacyjne trwały tu 2 lata. Przygotowano tu specjalne i wyjątkowe atrakcje dla turystów. Od teraz każdy będzie mógł:


  • powrócić do przeszłości, poczuć dawny czar tych miejsc, przekonać się o ich wyjątkowości i skorzystać z atrakcji, jakie PKL przygotowały dla gości;

  • posłuchać audycji radiowych bazujących na wiadomościach z gazet z tamtych lat;

  • wybrać się w podróż retro-wagonem;

  • skorzystać z multimedialnych atrakcji, by przenieść wszystkich w czasie za pomocą nowoczesnych technologii;

  • zmodernizowany ośrodek łączy w sobie elementy odrestaurowanych wagonów kolei linowo-terenowej, przywrócenie wyglądu architektury budynków, stylowe wnętrza o charakterze art deco Restauracji i Parkowej Kawiarni ale też nowoczesne technologie.


Wszystko wskazuje na to, że ta atrakcja w Krynicy-Zdroju będzie cieszyć się naprawdę dużym zainteresowaniem turystów w najbliższych miesiącach, szczególnie podczas wakacji.


Sprawdź: Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju. Jak spędzić tam czas?


Co jeszcze warto zobaczyć w Krynicy-Zdroju?


Góra Parkowa jest jedną z wielu wyjątkowych atrakcji w Krynicy-Zdroju, którą możemy odkrywać przy każdej możliwej okazji. Ta miejscowość jest w stanie zaoferować coś naprawdę wyjątkowego, zarówno dla dzieci, osób starszych, czy miłośników aktywnego wypoczynku.Pijalnia Słotwinka

Pijalnia Słotwinka

Krynica-Zdrój, ul. Park Słotwiński

Parki miejskie 9.4
Deptak w Krynicy-Zdroju

Deptak w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój, ul. Bulwary Dietla

Trasy spacerowe 9.4
Centrum Kultury

Centrum Kultury

Krynica-Zdrój, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Ośrodki kultury 9.2


Na pewno obowiązkowa będzie wizyta w Pijalni Wód i w Parku Zdrojowym. Warte zobaczenia są również krynickie muzea – jest to m.in. Muzeum Nikifora, w którym zgromadzono część dzieł malarza oraz jego osobiste rzeczy, a także Muzeum Zabawek, prezentujące przedmioty powstałe na przestrzeni ostatnich dwustu lat (choć zdarzają się też o wiele starsze egzemplarze).


Warty zobaczenia jest również Szlak Architektury Drewnianej, który skupia piękne cerkwie i kościoły, będące cennymi zabytkami. Liczy on wiele kilometrów, ale biegnie na tyle blisko Krynicy-Zdroju, że warto znaleźć czas, by zwiedzić choć kilka obiektów. 


Dużą popularnością cieszy się również wieża widokowa, która znajduje się na szczycie stacji Słotwiny Arena. Pewne jest to, że w Krynicy-Zdroju każdy znajdzie dla siebie coś naprawdę wyjątkowego.


Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Krynicy-Zdrój:Skarpa

Skarpa

Krynica Zdrój, ul. Stara Droga

Kwatery i pokoje 9.3
Willa Tomek

Willa Tomek

Krynica Zdrój, ul. Zieleniewskiego

Kwatery i pokoje 9.4
Willa Mirarosa

Willa Mirarosa

Krynica-Zdrój, ul. Jastrzębia

Kwatery i pokoje 9.9Warto zaplanować swój czas tak, by odkryć uroki Krynicy-Zdrój letnią porą. To miejsce, które każdy miłośnik gór powinien zobaczyć.


Źródło: Informacje prasowe PKL


Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej