Paralotnie w Zakopanem

Paralotnie w Zakopanem

Zastanawiasz się co w lecie można robić w górach i nie masz ochoty na bezczynne siedzenie w kawiarni, czy spokojne spacery szlakami turystycznymi? Mamy dla Ciebie idealnej rozwiązanie...wakacyjna szkoła nauki latania – paralotnictwo.

Paralotnictwo jest sportem o dość niedługiej historii. Mimo, iż jego idea powstała już w końcu lat 40 XX wieku w USA, to została dopiero wprowadzona w życie około 30 lat temu w krajach europejskich. I wtedy tez nastąpił bardzo szybki rozwój tej dyscypliny, a to ze względu na to iż jest to najbardziej dostępna i najtańsza forma sportu lotniczego, dzięki której każdy może zrealizować swoje marzenia o lataniu !! 

Aby przystąpić do szkolenia należy spełnić parę wymogów. Po pierwsze mieć ukończone 18 lat, lub ukończone 16 lat i posiadać zgodę prawnego opiekuna na przystąpienie do tego typu szkolenia. Po drugie przedstawić instruktorowi poświadczenie o ogólnym stanie zdrowia i możliwości wykonywania lotów na paralotniach. Po trzecie dowód potwierdzający ukończoną przez nas szkołę podstawową. I po czwarte posiadać wygodne, niekrępujące ruchów ubranie i odpowiednie, zakrywające kostkę obuwie. 

Kurs szkoleniowy traw około 9 dni i obejmuje zarówno Etap I (początkujący ) oraz Etap II (doskonalący). Podczas etapu I obejmuje szkolenia naziemne, parę lotów ze zboczy górskich oraz zapoznanie się z paroma teoretycznymi zagadnieniami, takimi jak: przepisy lotnicze, meteorologia, aerodynamika, czy sytuacje kryzysowe. Etap I polega przede wszystkim na nauce startów i lądowań, oraz umiejętności samodzielnego przygotowania i obsługi sprzętu lotniczego. Natomiast podczas etapu II doskonalone są umiejętności pilotażowe oraz bardziej szczegółowo omawiane są zagadnienia teoretyczne z etapu I. Dodatkowo podczas etapu II wykonywane są już skoki z wysokości powyżej 200 metrów. 

Paralotnictwo w Polsce można uprawiać w wielu miejscach, w tym w Tatrach i na Podhalu, gdzie warunki do lotów są wyjątkowo dobre. Do najpopularniejszych miejsc w tych rejonach możemy zaliczyć: Czarną Górę, Gubałówkę, Kasprowy Wierch, Nosal, Palenicę itd. Dlatego może warto już dziś wybrać tę formę wakacyjnej rekreacji i przekonać się jakie to uczucie szybowanie w przestworzach !

 

Autor: A. Gasińska

Następny artykuł Atrakcje w Kołobrzegu

Komentarze (2)

19 dni temu
Jestem zainteresowany kursem w sierpniu , z kim mam ustalić szczegóły?

Krystyna

Kursy paralotniarstwa w powiecie tatrzanskim wraz z przelotem oferuje Willa w Gliczarowie [link wymoderowano]. Kurs przeprowadzony jest przez Tomasza Krzysztofa - wicemistrza świata i mistrza Polski w lotach na paralotni i trwa 7 dni. Jeśli ktoś jest tym zainteresowany, ale jeszcze nie przekonany, to można wykupić lot i samemu się przekonać czy warto :)

Zobacz również