Pogoda na 4 tydzień października 2019

Kasztany, grzybobranie, wędkowanie, kolorowe liście – skojarzeń związanych z jesienią jest mnóstwo, ale podkreślić trzeba, że jest to wyjątkowa pora roku. Przy sprzyjającej aurze możliwości wyjazdów i spędzania czasu jest bardzo wiele, np. w 4 tygodniu października, który zapowiada się w przeważającej części ze słońcem i sprzyjającymi temperaturami. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody.

Czwarty tydzień października, jak pokazały ostatnie lata, potrafi być naprawdę różny. Charakteryzuje się zarówno kapryśną aurą, jak i temperaturami dochodzącymi nawet i do 20 stopni Celsjusza. Ten okres to czas wytężonych prac na cmentarzach, związanych ze świętem zmarłym, jak i przygotowania do halloween, które w Polsce staje się coraz popularniejsze.

 

Koniec października zwiastuje optymistyczne informacje pogodowe. Wartości temperatur powinny przekraczać 10 stopni Celsjusza, a na niebie powinno dominować słońce. W regionach górskich pogoda zmienna i różna, w wyższych partiach gór zdecydowanie chłodniej. Sprawdźmy więc pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów kraju.

 

Pogoda na 4 tydzień października 2019 nad morzem

 

Sztormy, wiatry, spacery brzegiem morza – taki krajobraz można spotkać w popularnych nadmorskich kurortach w okresie jesieni. Pogoda już nie służy plażowaniu, dlatego też trzeba koniecznie zabrać ze sobą ciepłe ubrania i spacerować, o ile pogoda nam na to pozwoli. W czwartym tygodniu października możemy się spodziewać trochę słonecznej aury, jak i opadów deszczu. Tydzień można podzielić praktycznie na 2 części: pierwsza słoneczna i z temperaturami około 13 stopni Celsjusza i druga deszczowa z temperaturami od 11 do 12 stopni Celsjusza.

 

Planujesz wyjazd nad morze pod koniec października? Wybierz najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Ustroniach Morskich

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Helu

Noclegi w Pucku

 

Pogoda na 4 tydzień października 2019 na Mazurach

 

Z porównywalną aurą przyjdzie nam się spotkać również na Mazurach. To region bogaty w grzyby, które znajdziemy w pięknych, mazurskich latach. Od lat wiadomo, że jest to popularne miejsce do tego typu aktywności. A aura będzie sprzyjać i grzybobraniu i aktywnościom. W czwartym tygodniu października na termometrach od 8 do maksymalnie 12 stopni Celsjusza. Opady deszczu prognozowane są na 26 i 28 października. Pozostałe dni słoneczne lub z niewielkim zachmurzeniem.

 

Poszukujesz wyjątkowego miejsca na wypoczynek na Mazurach? Wybierz ten, dostosowany do swoich potrzeb!

 

Noclegi w Ostródzie

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Ełku

Noclegi w Mrągowie

 

 

Pogoda na 4 tydzień października 2019 w Polsce centralnej

 

Przyjemnie i z niewielkimi opadami. Końcówka października w Polsce centralnej zapowiada się optymistycznie. To doskonała okazja do spacerów po parku, zbierania liści i kasztanów oraz spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przejażdżki rowerowe? To również dobra propozycja! Tym bardziej, że na termometrach od 10 do maksymalnie 13 stopni Celsjusza. Opady deszczu, na szczęście przelotne, prognozowane są na 26 i 28 października. Poza tym dużo słońca i całkiem przyjemnej aury.

 

Jeżeli planujesz wyjazd do którejś z miejscowości Polski centralnej, to już dziś zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Bydgoszczy

Noclegi w Poznaniu

Noclegi w Łodzi

 

Pogoda na 4 tydzień października 2019 w górach

 

O tym, jak popularne są góry w okresie wakacyjnym, doskonale mogą świadczyć pustki, z jakimi mamy do czynienia obecnie. Na szlakach, jak i w popularnych miejscach panuje spokój, nie ma tłumów, co tylko podkreśla atrakcyjność regionu. Każdy, kto chce wyjątkowo spędzić czas, powinien wyruszyć w swój ulubiony region górski właśnie we wrześniu lub październiku. Pogoda w tych miesiącach potrafi sprzyjać, co trzeba koniecznie wykorzystać.

 

W czwartym tygodniu października z pogodą będzie różnie – trochę słońca i przyjemnych temperatur i trochę kapryśnej aury z deszczem i temperaturami w okolicach 10 stopni Celsjusza. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na 4 tydzień października 2019 w Tatrach

 

Wybierając Podhale na październikowy wyjazd, musimy się liczyć z tym, że koniec miesiąca będzie zmienny. Co prawda, niektórzy turyści jeżdżą tu dla klimatu i wypoczynku, więc taka zmienność nie będzie dla nich żadną przeszkodą. Na termometrach wartości temperatur od 6 do maksymalnie 12 stopni Celsjusza. Deszczu i znacznie niższych temperatur możemy się spodziewać od 28 do 31 października.

 

A może wyjazd w Tatry? Tu każdy zawsze znajdzie coś dla siebie!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Białym Dunajcu

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Kościelisku

 

Pogoda na 4 tydzień października 2019 w Pieninach

 

Czwarty tydzień października w Pieninach upłynie w przeważającej części pod znakiem słońca i temperatur w granicach 14-16 stopni Celsjusza. Dopiero 3 ostatnie dni przyniosą niewielkie ochłodzenie i opady deszczu. Pamiętajmy, że Pieniny są wyjątkowe o każdej porze roku, a jesienią szczególnie. Każdy szlak, każda miejscowość – wszystko ma swój urok. Warto przekonać się o tym osobiście.

 

Wybierasz się w Pieniny? Swoją wyprawę rozpocznij od wyboru noclegu!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Krośnicy

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

 

Pogoda na 4 tydzień października 2019 w Bieszczadach

 

Ile by nie mówić o Bieszczadach, to będą one popularnym miejscem wypoczynku turystów, bez względu na porę roku. Krótki, weekendowy wypad jesienną porą? Bardzo dobra propozycja, szczególnie że w czwartym tygodniu października nie zabraknie chwil ze słońcem. Żeby nie było zbyt pięknie, to będzie chłodniej, bo temperatury na poziomie 8-11 stopni Celsjusza. 26, 29 i 30 października przewiduje się również opady deszczu.

 

A może Bieszczady? Tu zawsze każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Smereku

Noclegi w Uhercach Mineralnych

 

Pogoda na 4 tydzień października 2019 w Karkonoszach

 

Kapryśna aura zapowiada się w czwartym tygodniu października w Karkonoszach. Tu temperatury, jak i sama pogoda typowo jesienne. Za oknem trochę chwil ze słońcem i trochę opadów deszczu. Na termometrach od 7 do maksymalnie 11 stopni Celsjusza. Opady deszczu prognozuje się od 26 do 28 października. Jednak pogoda nie powinna zniechęcić turystów do przyjazdu w ten region. Tu zawsze jest wyjątkowo i wspaniale, bez względu na warunki pogodowe.

 

Planujesz wyjazd w Karkonosze? Znajdź swój wymarzony nocleg!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na 4 tydzień października 2019 w Beskidach

 

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o drugim z najcieplejszych regionów górskich. Aura jednak, podobnie jak wszędzie, zapowiada się i pod znakiem słońca i deszczu. Same temperatury do 28 października optymistyczne, bo na poziomie 13-14 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach zrobi się chłodniej, pojawią się opady deszczu, a na termometrach zobaczymy od 8 do 12 stopni Celsjusza. Beskidy zachęcają wspaniałymi atrakcjami, pięknymi górami i fantastycznym klimatem! Przekonaj się sam!

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Beskidach? Oto nasze propozycje!

 

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Nowym Sączu

Noclegi w Muszynie

 

Koniec października to kilka wyjątkowych dni ze słońcem i powrót do jesiennej, kapryśnej rzeczywistości. Musimy być przygotowani na stopniowy spadek temperatury w kolejnych tygodniach. Mamy nadzieję, że planowanie kolejnych podróży pozwoli zapomnieć o tym, co aura szykuje nam za oknem.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. adamupchurch32 (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również