Pogoda na koniec października 2018

Pod koniec października lato jest już tylko wspomnieniem, natomiast zima – coraz bardziej realną perspektywą. Wiele osób stawia sobie pytanie, jaka będzie pogoda w tym czasie? Choć zostało jeszcze dużo czasu, to można pokusić się o przedstawienie długoterminowej prognozy.

Pogoda na koniec października nad morzem


Ostatnie dni miesiąca nad Bałtykiem będą pochmurne i deszczowe. Opady, które przewidują synoptycy, wystąpią w zróżnicowanym natężeniu – do słabych i przelotnych, po dosyć intensywne. Pojawią się jednak w całym pasie wybrzeża… Są oczywiście amatorzy takiej pogody na morzem, gdyż według ekspertów przy wietrznej i deszczowej aurze morskie powietrze jest najbardziej przesycone jodem, pierwiastkiem mającym zbawienny wpływ na zdrowie. Planując spacer warto jednak zadbać o ciepłe okrycia, gdyż temperatury nad morzem spadną w okolice 10 stopni Celsjusza.

 

Pogoda na koniec października na Mazurach


Październik to dobry moment na wypoczynek na Mazurach. To końcówka sezonu żeglarskiego, gdy szlaki wodne pustoszeją – można cieszyć się prawdziwym spokojem mazurskich jezior. W lasach regionu pojawiają się grzyby, a kolorowe liście stanowią wspaniałą oprawę dla pieszych wędrówek. Pogoda na koniec października może jednak nie sprzyjać urlopowym planom. Według przewidywań meteorologów ostatnie dni miesiąca będą deszczowe i chłodne. Termometry wskażą od 5 do 9 stopni Celsjusza, co w połączeniu z zachmurzeniem i codziennymi opadami da bardzo nieprzyjemną aurę.

 

Pogoda na koniec października w górach


Polskie góry w jesiennej odsłonie nie mają sobie równych… Kiedy szata roślinna przyjmuje czerwone, żółte i pomarańczowe barwy, nie ma wędrowcy, który nie zatrzymałby się, aby zrobić zdjęcie i nacieszyć oczy tym widokiem. Jednak pogoda na koniec października w górach może być bardzo kapryśna – pamiętamy doskonale wrześniowy śnieg, który pojawił się w wyższych partiach. Na co trzeba przygotować się w interesującym nas przedziale czasu?

 

Pogoda w Beskidach

Pod koniec października w Beskidach, podobnie jak w innych rejonach kraju, także pojawi się deszcz. Dość intensywnie popada zwłaszcza 29 i 30 października, ale na tym koniec. Długoterminowe prognozy pozwalają nam liczyć na mimo wszystko dość słoneczną końcówkę miesiąca. Słupki rtęci w tym czasie uplasują na poziomie 11-12 stopni.

 

Jeśli wyjeżdżasz w Beskidy, sprawdź oferty noclegów w tych kurortach:
Noclegi w Brennej

Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Również w Bieszczadach miesiąc pożegna nas deszczem. Opady mają występować 29, 30 i 31 października – wcześniejsze dni będą na szczęście bardziej słoneczne, choć nie wolne od mniejszych lub większych zachmurzeń. Pod koniec miesiąca w Bieszczadach można spodziewać się także chłodu, gdyż na termometrach nie zobaczymy wartości wyższych niż 11-12 stopni Celsjusza.

 

Pogoda w Karkonoszach

Długoterminowa prognoza dla karkonoskich kurortów pokazuje jak dynamiczna może być pogoda w górach. Na koniec października synoptycy zapowiadają dużo chmur oraz opady, oprócz tego w ostatnich dniach miesiąca może wystąpić nie tylko deszcz, ale i śnieg z deszczem lub sam śnieg. Opady na razie określane są jako topniejące, więc raczej nie powinna się tworzyć grubsza warstwa białego puchu.

 

Pogoda w Pieninach

Pieniny, jak na koniec października, będą cieszyć turystów dość ciepłą aurą. Słupki rtęci nie spadną poniżej 10 kresek, a momentami podniosą się nawet do 15 stopni. Poza tym nie mamy już tak dobrych wiadomości, gdyż prognozy pokazują, iż pogoda na koniec października będzie pochmurna i deszczowa. Opady zapowiadane są na 29, 30 i 31 października.

 

Zobacz ofery noclegów w miejscowościach, które zachwycają urokiem niezależnie od pory roku, wejdź:
Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Szczawnicy

 

Pogoda w Tatrach

Koniec października w Tatrach upłynie pod znakiem codziennych opadów deszczu… Niebo zasnują gęste chmury, a temperatura będzie oscylować w granicach 8-10 stopni Celsjusza. Takie warunki pogodowe nie sprzyjają planowaniu górskich wypraw, tatrzańskie szlaki mogą wtedy zrobić się niebezpieczne dla słabo przygotowanych turystów.

Informacje pogodowe: accuweather.com

 

fot. bdcbethebest (Pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również