Pogoda na Mazurach w grudniu 2019

W pogodzie nadchodzi czas nie do końca przez wszystkich lubiany. Każdy powód jest jednak dobry, by wyruszyć przed siebie w nieznane. Wyjątkowym regionem, dobrym na każdą okazję są bez wątpienia Mazury. Czy tu będzie zimowo? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na Mazurach w grudniu 2019.

Wraz z początkiem grudnia, rozpoczynają się przygotowania do świąt. Jedni robią wszystko w pośpiechu, inni na pełnym luzie. Warto też wybrać się na kilka dni na odpoczynek, by nabrać sił przed tym natężonym, wyjątkowym czasem. Mazury to miejsce idealne dla osób, które poszukują ciszy i spokoju. W grudniu można w szczególności odpocząć. Nie ma tłumów, w miejscowościach liczne atrakcje, a i obiekty noclegowe zachęcają do przyjazdu korzystnymi ofertami.

 

Do tego wszystkiego, warto również wspomnieć o wyjątkowych, mazurskich krajobrazach w zimowej szacie, które naprawdę robią wrażenie. Każdy, kto chce poczuć zimowy klimat na Mazurach, powinien się wybrać właśnie w grudniu.

 

Pierwsza połowa miesiąca pod znakiem deszczu

 

Zanim porządnie sypnie śniegiem na Mazurach, musimy być przygotowani na jesienną, zmienną aurę. Według najnowszych prognoz, w pierwszej połowie grudnia dominował będzie deszcz. Niewykluczone również opady śniegu – nie będą one jednak intensywne. Każdy, kto jeszcze nie wymienił opon w samochodzie na zimowe, powinien zdać sobie sprawę z tego, że to ostatni dzwonek. Temperatury w pierwszej połowie miesiąca na Mazurach będą oscylować w granicach od 0 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza, w nocy wartości będą spadać nawet do -6 stopni Celsjusza. Padać zacznie od samego początku grudnia, na szczęście pojawią się też chwile ze słońcem.

 

Druga połowa miesiąca chłodniejsza i bardziej zimowa

 

Każdy, kto czeka na typowo zimową aurę, powinien poczekać do drugiej połowie grudnia. Wartości temperatur w tym okresie będą zdecydowanie niższe, a i opadów deszczu ze śniegiem i samego deszczu będzie zdecydowanie więcej. Wiele wskazuje na to, że w Święta Bożego Narodzenia może sypnąć śniegiem. Trzymamy mocno kciuki, by były one w końcu białe. Na termometrach dominować będą wartości od -1 do maksymalnie 3 stopni Celsjusza, w nocy mróz nawet do -7 stopni Celsjusza.

 

Ostatnie dni roku pod znakiem marznącego deszczu

 

Wybierając się na Sylwestra na Mazury, musisz być przygotowany na trudne warunki pogodowe, szczególnie dla kierowców. Według najnowszych prognoz, możemy spodziewać się w tym czasie marznących opadów deszczu, powodujących gołoledź. Prognozowane wartości temperatur będą się wahać od 1 do 3 stopni Celsjusza, w nocy lekki mróz i to właśnie on będzie winowajcą całej tej niebezpiecznej sytuacji pogodowej. Sylwester na Mazurach to jednak wyjątkowe przeżycie, dlatego warto się tu wybrać, nawet gdy pogoda będzie nie do końca sprzyjająca.

 

Planujesz wyjazd na Mazury w grudniu? Sprawdź najlepsze oferty noclegowe w regionie:

 

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Rynie

Noclegi w Piszu

Noclegi w Ełku

Noclegi w Ostródzie

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Elblągu

Noclegi w Pasymiu

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Mrągowie

 

Grudzień na Mazurach zwiastuje nam typowe „przedzimie”. Aura będzie kapryśna, zmienna i wprowadzająca nas w zimowy klimat. Mazury to wyjątkowy region na każdą porę roku, dlatego też zachęcamy do wyjazdu wszystkich, którzy planują zobaczyć to miejsce w zimie.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. SABIRAB (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również