Pogoda na Mazurach w lipcu 2018

Wakacyjny wyjazd na Mazury to zawsze dobry pomysł. Jeśli jeszcze dopisze pogoda, podczas pobytu będzie można korzystać z mnóstwa niesamowitych atrakcji, jakich nie brakuje w regionie. Przedstawiamy więc prognozę na lipiec dla Mazur.

Turystów interesuje szczególnie okolica Wielkich Jezior Mazurskich, nad którymi leżą popularne kurorty – Węgorzewo, Giżycko czy Mikołajki. Znajdziemy tam mnóstwo atrakcji, a wiadomo, że najlepiej cieszyć się nimi przy dobrej pogodzie.

 

Pogodowy przekładaniec


Pierwsze dwa tygodnie lipca na Mazurach będą charakteryzować się bardzo zmienną pogodą. Na samym początku miesiąca można liczyć na dość wysokie temperatury – sięgające nawet 25 stopni Celsjusza. Takie wartości przewidywane są między innymi dla okolic Giżycka i Ełku. W innych miejscach będzie 2 lub 3 stopnie chłodniej.

Szukasz noclegów w regionie? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Ełku

Noclegi w Piszu
Noclegi w Rucianem-Nidzie

Niestety, jedyne na co nie można liczyć, to bezchmurne niebo. Według długoterminowej prognozy pogody, w pierwszej połowie lipca na Mazurach pojawią się przelotne burze i deszcze – nie będą to na szczęście jednak zjawiska codzienne, a burzowa aura ma przeplatać się z dniami o stabilniejszej pogodzie.

Interesuje cię prognoza na pierwszą połowę miesiąca? Wejdź i zobacz: Pogoda na pierwszą połowę lipca 2018

 

Dużo słońca


Po 15 lipca pogoda na Mazurach bardziej się ustabilizuje – odejdą deszczowe chmury, a wraz z nimi także burze. Nad mazurskimi jeziorami pojawi się słońce, które będzie towarzyszyło żeglarzom podczas wypraw. W tym czasie temperatura ustali się na poziomie około 21-23 stopni Celsjusza, upały nie grożą zatem osobom wypoczywającym na Mazurach.

Gdzie jeszcze warto szukać noclegów w regionie? Zobacz te miejsca, wejdź:
Noclegi w Iławie
Noclegi w Kętrzynie
Noclegi w Krutyniu

 

Powrót deszczowej aury


Po 22 lipca nad Mazury powrócą przelotne opady deszczu. Największe prawdopodobieństwo ich wystąpienia będzie w okolicach Mikołajek oraz Ełku. Do tego, już bez wyjątku, nad całym regionem pojawią się burze. Wzrośnie też temperatura – nawet do 26 stopni Celsjusza.

Taka pogoda utrzyma się do końca lipca. Trzeba się więc przygotować na trochę deszczu, burz i niestety nieduże ochłodzenie. Od 29 lipca słupki rtęci mają wskazywać maksymalnie 23 kreski.

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również