Pogoda na pierwszą połowę lipca 2018

Planujesz urlop na pierwszą połowę lipca? Sprawdź prognozę pogody, bo aura szykuje nam kilka niespodzianek...

Pogoda na pierwszą połowę lipca nad morzem


Według długoterminowej prognozy pogody w pierwszej połowie lipca nad morzem będą panować temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza. Takiej aury można spodziewać się w okolicach Trójmiasta i Władysławowa. Pierwsza połowa miesiąca w tej części wybrzeża będzie ciepła – ale nie upalna. Na termometrach zobaczymy od 20 do 25 stopni Celsjusza, warto wziąć pod uwagę ostrzeżenia synoptyków, według których w pierwszym tygodniu lipca będzie deszczowo, na szczęście tendencja odwróci się i później nad Trójmiastem zobaczymy sporo słońca.

 

Szukasz noclegów na lato w tych okolicach? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Gdańsku
Noclegi w Gdyni
Noclegi w Sopocie
Noclegi we Władysławowie

Pierwsza połowa lipca w centralnej części wybrzeża będzie trochę chłodniejsza. Termometry wskażą nawet 18-19 kresek – nie tego spodziewają się plażowicze w lipcu. W pierwszym tygodniu miesiąca mogą pojawić się też przelotne opady deszczu. Później również tutaj pojawi się słońce.

Natomiast prognoza dla części zachodniej przypominają te dla okolic Trójmiasta. Temperatury ustalą się tam na poziomie 20-23 stopni Celsjusza. Poza tym pierwszy i drugi tydzień może okazać się deszczowy (niewykluczone są też burze). Później odpoczniemy od tej pogody – synoptycy obiecują sporo słonecznych dni.

 

Sprawdź oferty noclegów w innych nadmorskich kurortach, wejdź:
Noclegi w Helu
Noclegi w Jastarni
Noclegi w Kołobrzegu
Noclegi w Międzyzdrojach
Noclegi w Pucku

Noclegi w Ustce

 

Pogoda na pierwszą połowę lipca na Mazurach


Długoterminowa prognoza pogody na pierwszą połowę lipca może dostarczyć kilku niespodzianek. Aurę na Mazurach będzie można określić jako dynamiczną – trzeba spodziewać się zarówno słońca, jak i deszczu oraz przelotnych burz z piorunami. I to wszystko nastąpi w ciągu pierwszych piętnastu dni lipca!

W pierwszym i drugim tygodniu na Mazurach będzie naprawdę ciepło. Na termometrach zobaczymy od 21 do 25 stopni Celsjusza. Niestety, niebo będą zasnuwać chmury, a pierwsze opady deszczu i burze zapowiadane są na 4 lipca. Później szykuje się pogodowy przekładaniec, który może potrwać aż do 15 dnia miesiąca. Jest też i dobra wiadomość – na Mazurach nie prognozuje się ochłodzenia.

 

Myślisz o spędzeniu urlopu na Mazurach? Już teraz sprawdź noclegi w regionie, wejdź:
Noclegi w Mikołajkach
Noclegi w Iławie
Noclegi w Kętrzynie
Noclegi w Rucianem-Nidzie
Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda na pierwszą połowę lipca w górach

 

Pogoda w Tatrach

W pierwszej połowie lipca pogoda w Tatrach będzie niestety deszczowa. Padać zacznie już około 3 lipca i będą to przelotne lub okresowe opady. Taka aura utrzyma się przez dwa pierwsze tygodnie miesiąca. Poza tym trzeba przygotować się też na niezbyt wysoką temperaturę – termometry wskażą od 18 do 22 stopni Celsjusza.

Szukasz noclegów w Tatrach? Warto bliżej przyjrzeć się tym miejscowościom, zobacz:
Noclegi w Białym Dunajcu
Noclegi w Kościelisku
Noclegi w Małym Cichym
Noclegi w Zębie

 

Pogoda w Karkonoszach

Pogoda w Karkonoszach w pierwszej połowie lipca także będzie deszczowa. Najpierw opady mogą pojawiać się co drugi dzień, natomiast w drugim tygodniu miesiąca staną się jeszcze częstsze. Oprócz tego synoptycy zapowiadają także burze. Deszcz to nie jedyna niepomyślna wiadomość – kolejna to ochłodzenie. Temperatura spadnie nawet do 14-15 stopni (jest to możliwe w drugim tygodniu lipca). Natomiast średnia jej wartość to 16-18 stopni Celsjusza. Poprawa pogody w Karkonoszach nastąpi po 15 lipca – wtedy pojawi się o wiele więcej słońca.

 

Jeśli interesują cię noclegi w Karkonoszach, wejdź i zobacz:
Noclegi w Karpaczu
Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda w Beskidach

W pierwszej połowie lipca pogoda w Beskidach będzie w przysłowiową „kratkę”. Synoptycy zapowiadają dosyć częste, ale tylko przelotne opady deszczu. Poza tym, szczególnie w okolicach Wisły i Szczyrku, można spodziewać się burz z piorunami. Będzie to dość ciepły region, z temperaturami na poziomie 21-25 stopni Celsjusza. Podobnie jak w innych częściach polskich gór, pogoda w Beskidach poprawi się po 15 lipca – odejdą chmury, zrobi się też bardzo ciepło.

 

Urlop w malowniczych Beskidach to zawsze dobry pomysł, wejdź więc i zobacz:
Noclegi w Krynicy-Zdroju
Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Pogoda na pierwszą połowę lipca w Bieszczadach powtórzy znany już schemat. Podczas pierwszego i drugiego tygodnia tego miesiąca trzeba przygotować się na przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatury, jakie zapowiadają synoptycy uplasują się na poziomie 20-24 stopni Celsjusza. Według prognoz stabilizacja aury nastąpi w okolicach 15 lipca. Wtedy nad regionem na dłużej zagości słońce.

 

Jeżeli interesują cię noclegi w tym regionie, zobacz:
Noclegi w Polańczyku
Noclegi w Solinie

Noclegi w Ustrzykach Dolnych
Noclegi w Wetlinie

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com


fot. congerdesign (Pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również