Pogoda na zimę 2021/2022. Mamy pierwsze informacje!

Pogoda na zimę 2021/2022. Mamy pierwsze informacje!

Pomimo tego, że mamy środek jesieni, to coraz częściej wybiegamy myślami do nadchodzącej zimy. Klimat Świąt Bożego Narodzenia, Nowy Rok i w końcu ferie zimowe - to czas niezwykły i tak chętnie lubiany wśród większości osób. Czy tegoroczne święta będą jak z bajki? Czy podczas ferii zimowych będziemy mieć śniegu pod dostatkiem?

Pomimo tego, że do rozpoczęcia kalendarzowej i astronomicznej zimy pozostały jeszcze 2 miesiące, to już dziś można sprawdzić niektóre szczegóły, związane z tym, jaka ta zima tak naprawdę będzie. Chyba każdy z niecierpliwością oczekuje Świąt Bożego Narodzenia i tradycyjnie, jak co roku, zastanawia się, czy podczas kolacji wigilijnej i Bożego Narodzenia spadnie śnieg. O takie szczegóły zadbał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który opublikował długoterminową prognozę pogody do stycznia 2022 roku włącznie.


Jaka będzie zima 2021/2022?


Warto podkreślić, że eksperymentalna prognoza pogody na okres od listopada 2021 do stycznia 2022 nie zaskoczy nas niczym wyjątkowym. Zarówno temperatury, jak i sumy opadów nie będą odbiegały od normy, z jaką mamy do czynienia na przestrzeni ostatnich lat. Z największą sumą opadów powinniśmy mieć do czynienia w górach. Pierwsze intensywne opady śniegu zaczynają się już pojawiać w wyższych partiach gór w Tatrach, czy Karkonoszach. Kolejne miesiące powinny być wypełnione podobnymi zjawiskami pogodowymi.


Wszystko wskazuje również na to, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia powinny być wypełnione piękną, zimową atmosferą. Sprawdźmy pogodowe szczegóły na poszczególne miesiące!


  • Pogoda na listopad 2021 w Polsce, w górach, nad morzem


Październik, który powoli się kończy, wypełniony był piękną, jesienną aurą. Mieliśmy do czynienia z aurą, jak na jesień przystało, dzięki czemu każdy mógł poczuć magię tej wyjątkowej pory roku.


Nadchodzący listopad, zgodnie z przewidywaniami IMGW pokaże nieco brzydsze oblicze jesieni. Zrobi się nieco chłodniej i częściej będziemy mieć do czynienia z opadami deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem.fot. ValeriaLu / pixabay.com, CC0

Najchłodniej będzie w Zakopanem i w Suwałkach, gdzie temperatura będzie się wahać od 1,5 do około 3 stopni Celsjusza. Najcieplej, biorąc pod uwagę średnią wartość temperatur w listopadzie, będzie w Krakowie i okolicach, bo około 5 stopni Celsjusza.


Sprawdź: Pogoda na listopad 2021 w Polsce, w górach, nad morzem


Zgodnie z tym, co zostało wcześniej wspomniane, prawie cały listopad będzie wypełniony opadami deszczu. Z największą sumą opadów powinniśmy mieć do czynienia w okolicach Koszalina, Zakopanego i Katowic.

Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Zakopanem, Krakowie i Koszalinie


  • Pogoda na grudzień 2021 w Polsce, w górach, nad morzem


Grudzień to wyjątkowy czas, wprowadzający nas w piękną zimową atmosferę. To Mikołajki, początek astronomicznej zimy, Boże Narodzenie i w końcu Sylwester. To również miesiąc wypełniony wspaniałymi podróżami po Polsce - odwiedzamy przede wszystkim miejscowości górskie, czy organizujemy krótkie wypady w ramach city break’u.fot. JillWellington / pixabay.com, CC0

Zgodnie z zapowiedziami IMGW, w grudniu 2021 powinniśmy mieć do czynienia z warunkami podobnymi do ubiegłego roku, jeśli chodzi o temperatury i ilość opadów. Średnie wartości, jakie zobaczymy na słupkach rtęci powinny się wahać od -1 do +1 stopnia Celsjusza - w znanych polskich miastach. Najcieplej będzie w Szczecinie (średnia około 3 stopni Celsjusza), natomiast najchłodniej na Podhalu (od -3 do -1 stopnia Celsjusza).


Przeczytaj: Turyści zaczynają rezerwować noclegi na sylwestra 2021/22!


Czy podczas Świąt Bożego Narodzenia spadnie śnieg? Pierwsze informacje pogodowe mówią, że z opadami przelotnego śniegu powinniśmy mieć do czynienia w prawie całym kraju. Warto pamiętać jednak, że są to prognozy długoterminowe, dlatego wszystko jeszcze może się zmienić.Apartamenty Sedinum

Apartamenty Sedinum

Szczecin, ul. Śląska

Apartamenty 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
LM Apartamenty

LM Apartamenty

Szczecin, ul. aleja Powstańców Wielkopolskich

Apartamenty 9.6
Pod Osiką

Pod Osiką

Szczecin, ul. ul. Osikowa

Kwatery i pokoje 9.6


A może wyjazd na Pomorze Zachodnie? Sprawdź oferty noclegów w Szczecinie


  • Pogoda na styczeń 2022 w Polsce, w górach, nad morzem


Co w pogodzie przyniesie nam pierwszy miesiąc Nowego Roku i czas, gdy w Polsce rozpoczynają się ferie zimowe? Wszystko wskazuje na to, że będzie nieco cieplej niż w latach ubiegłych, ale pojawi się też więcej opadów śniegu, co w szczególności powinno ucieszyć najmłodszych.fot. Free-Photos / pixabay.com, CC0

Podobnie, jak w grudniu, również i w styczniu najcieplejszym miejscem będzie Szczecin. Chłodniej zrobi się natomiast w Suwałkach i Zakopanem (od minus 4.5 do minus 1.7 st. C). Synoptycy prognozują, że w styczniu 2022 roku miesięczna suma opadów atmosferycznych na obszarze całego kraju będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej.


Zobacz: Ferie zimowe 2022. Wiemy, jak będą wyglądać!


Z najwyższymi wartościami, jak do tej pory, mieliśmy do czynienia w: Koszalinie (38.2 - 58.2 mm) i Zakopanem (30.6-57.6 mm), najniższe natomiast w Gdańsku (18.4-27.5 mm) oraz Warszawie (22.4-30.4 mm).Pensjonat Magdalena

Pensjonat Magdalena

Szklarska Poręba, ul. Oficerska

Pensjonaty 9.2
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Księżówka

Willa Księżówka

Wisła, ul. Górnośląska

Kwatery i pokoje 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Już czas zaplanować ferie zimowe! Koniecznie sprawdź nasze propozycje!


Wszystko wskazuje na to, że podczas nadchodzącej zimy będziemy mieć śniegu i mrozu pod dostatkiem. Warto wykorzystać ten czas na wspaniałe podróże po Polsce i mile spędzony czas w gronie najbliższych nam osób!
Następny artykuł Najlepsze miejsca na...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej