Pogoda nad morzem w grudniu 2019

Morze po sezonie letnim może pozytywnie zaskoczyć. Z tą właśnie myślą jest ono chętnie wybierane również na zimowe wyjazdy. Znalezienie wolnych miejsc na Sylwestra w popularnych kurortach graniczy z cudem, podobnie dzieje się w przeciągu świąt. Nadmorski spacer w zimowej aurze? Dlaczego nie! Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody nad morzem na grudzień 2019.

Gdy zaczyna się grudzień, chyba każdy rozmyśla o nadchodzących świętach. Kupić prezenty, zdążyć z przygotowaniami, wybrać najpiękniejszą choinkę – gorączka świątecznych przygotowań dopada każdego. Są jednak tacy, którzy wolą spędzić ten czas w ciszy i spokoju, wybierając się nad morze. Panuje tu wspaniały klimat, powietrze jest pełne jodu, a obiekty noclegowe zachęcają ofertami na przyjazd. Jedno jest pewne – można tu poczuć się jak u siebie w domu, nie ma tłumów, a i ceny korzystne. Jeśli do tego wszystkiego dodamy sprzyjającą aurę, to nie powinniśmy narzekać.

 

W regionach nadmorskich również widoczne na każdym kroku są akcenty świąteczne. Chociażby jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku, czy świąteczne iluminacje niemal w każdym mieście. Tu też można poczuć ten klimat i miło spędzić czas z rodziną, do czego zachęcamy.

 

Pierwsza połowa grudnia ze zmienną aurą

 

Patrząc na prognozy przygotowane na pierwszą połowę grudnia dla regionów nadmorskich, można śmiało stwierdzić, że aura będzie wyjątkowo zmienna. Pojawią się opady deszczu, chwile ze słońcem, silniejsze podmuchy wiatru, mogące wywołać sztorm. Tylko temperatura będzie się utrzymywać na podobnym poziomie. W dzień możemy spodziewać się wartości na poziomie od 1 do maksymalnie 7 stopni, natomiast w nocy wartości będą spadać do około 2-3 stopni Celsjusza. Warunki idealne dla morsów – kto jeszcze nie próbował, może śmiało wskoczyć do wody, by sprawdzić na czym to tak naprawdę polega.

 

Druga połowa grudnia z przewagą deszczu

 

Śniegu póki  co nie widać. Święta również zapowiadają się bardziej jesiennie, niż zimowo. W drugiej połowie grudnia aura powinna się bardziej ustabilizować. Doskonale świadczą o tym chociażby temperatury – od 6-7 stopni Celsjusza w dzień i 3 stopnie w nocy. Przez cały ten okres dominować będą opady deszczu. Na szczęście pojawią się też chwile ze słońcem. Znajdą się również idealne dni do nadmorskich spacerów.

 

Koniec roku z ochłodzeniem i możliwym śniegiem

 

Większego ochłodzenia w regionach nadmorskich możemy spodziewać się dopiero w 3 ostatnich dniach roku. Niewykluczone również wtedy opady śniegu. Zrobi się bardziej zimowo – temperatury będą osiągać wartości od 0 do maksymalnie 2 stopni Celsjusza w dzień, natomiast w nocy odrobinę przymrozi – na termometrach zobaczymy około -3 stopni Celsjusza. Noc Sylwestrowa będzie zatem mroźna, jednak atmosfera tego wydarzenia w tak wyjątkowym miejscu z pewnością rozgrzeje każdego.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów w miejscowościach nadmorskich? Wybierz ten najlepszy!

 

Noclegi we Władysławowie

Noclegi w Trójmieście

Noclegi w Jastrzębiej Górze

Noclegi w Stegnie

Noclegi w Krynicy Morskiej

Noclegi w Łebie

Noclegi w Ustce

Noclegi w Świnoujściu

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Mrzeżynie

Noclegi w Sarbinowie

Noclegi w Pogorzelicy

Noclegi w Międzyzdrojach

 

Grudzień, jak na początek zimy przystało, okaże się mało zimowy. Bez obaw, zima prędzej czy później nadejdzie. Póki co mamy niepowtarzalną okazję korzystania z uroków morza, wdychania powietrza pełnego jodu i ciszy i spokoju, która w tym okresie pozwoli nam w pełni „naładować akumulatory”.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. ivabalk (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również