Pogoda nad morzem w lipcu 2019

Planujesz lipcowy wypoczynek nad morzem? Według długoterminowej prognozy szykuje się naprawdę słoneczna pogoda, która jednak nie oznacza upałów. Jak więc będzie wyglądać aura nad Bałtykiem w tym czasie?

Wyjazd nad morze to nadal najpopularniejszy pomysł na spędzenie wakacji w Polsce. Jednak nawet najlepiej zaplanowany urlop może zepsuć czynnik, na który nie mamy żadnego wpływu. Warto więc już teraz zorientować się, jakiej pogody należy spodziewać się nad Bałtykiem w lipcu – czy wypoczynek na wybrzeżu w tym czasie to dobry pomysł?

 

Deszczowy początek lipca


Specjaliści z amerykańskiego serwisu AccuWeather przygotowują nas na nieco deszczowy początek lipca. W pierwszym tygodniu popada właściwie wzdłuż całego wybrzeża – najsilniej pomiędzy czwartkiem (04.07.) a sobotą (06.07.). Mokra aura nie będzie jedynym problemem, drugi to temperatura. Termometry w centralnej części Pomorza wskażą jedynie 18-19 stopni! Nieco cieplejsze mogą okazać się krańce regionu, gdzie słupki rtęci dotrą do 23. kreski…

 

Stopniowa poprawa pogody


W drugim i trzecim tygodniu lipca pogoda nad morzem zacznie się poprawiać. Deszczowe chmury odejdą, a na błękitnym niebie pojawi się słońce. Również temperatury mają sukcesywnie wzrastać – w okolicach Trójmiasta do około 25 stopni Celsjusza, a w pozostałych częściach wybrzeża do maksymalnie 23 kresek.

To właśnie wschodnie krańce regionu będą w lipcu najcieplejsze, ale może się to wiązać również z występowaniem nagłych zjawisk atmosferycznych. Synoptycy przewidują pojawianie się tam przelotnych burz z piorunami, a największe ich natężenie ma przypadać właśnie w drugim i trzecim tygodniu miesiąca.

 

W ostatnim tygodniu prawdziwe lato


Najbardziej słoneczny ma być ostatni tydzień lipca – tych kilku dni nie zepsują ani burze, ani deszcz. Zamiast tego można spędzać czas na słonecznych plażach, wygrzewając się na złocistym piasku. Temperatury w tym czasie mają oscylować pomiędzy 23 a 26 stopniami Celsjusza.

Gdzie zatem będzie najcieplej? Synoptycy ponownie wskazują miejscowości położone na wschodnich i zachodnich krańcach regionu. Wysokie temperatury czekają nas między innymi w Trójmieście, a poza tym także w Świnoujściu oraz Międzyzdrojach.

 

Szukając natomiast miejsca do morskich kąpieli, warto wybierać miejscowości położone nad zatokami, gdzie woda jest płytsza, a dzięki temu szybciej się nagrzewa. Warto mieć świadomość, że Bałtyk nie należy do najcieplejszych mórz, a średnie temperatury w kąpieliskach wahają się pomiędzy 15 a 19 stopniami. Wyjątkowy pod tym względem był rok 2018, gdy te wartości sięgały 24 stopni…

 

Gdzie morze jest najcieplejsze? Kąpieliska w tych miejscowościach nie powinny cię zawieść – już teraz rozejrzyj się za noclegiem, wejdź:
Noclegi w Helu
Noclegi w Krynicy Morskiej

Noclegi we Władysławowie

 

Informacje pogodowe: AccuWeather.com

 

 

fot. darios44 / iStock

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również