Pomysły na polskie wakacje. Najlepsze plaże!

Pomysły na polskie wakacje. Najlepsze plaże!

Nadbałtyckie kurorty już od początku wakacji goszczą wczasowiczów spragnionych wypoczynku na złocistym piasku i kąpieli w ciepłej wodzie. Jeśli zastanawiasz się, gdzie pojechać, poznaj największe letnie hity polskiego wybrzeża – tam znajdziesz najlepsze plaże!

Nadmorskie miejscowości już od kilku lat przeżywają prawdziwy rozkwit, zamieniając się w małe kurorty. Co chwila powstają nowe restauracje, atrakcje oraz szlaki turystyczne, które mają zapewnić rozrywkę przyjezdnym. Ale nie oszukujmy się, podczas wakacji nad morzem najbardziej interesującą kwestią jest plaża! Czy jest odpowiednio szeroka? Ma wyznaczone strzeżone miejsca do kąpieli? Jak wygląda kwestia udogodnień, takich jak wypożyczalnie sprzętu i punkty gastronomiczne? Właśnie o to troszczy się większość wczasowiczów.Plaża w Rewalu, fot. Nocowanie.pl


Wakacje na nadbałtyckiej plaży


Na szczęście polskie plaże są coraz lepiej przygotowane na rosnące oczekiwania turystów i oferują wiele rozwiązań, dzięki którym po prostu chce się przyjeżdżać nad Bałtyk. Rozwinięta infrastruktura, dbałość o czystość kąpielisk, udogodnienia dla rodzin z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych czy dobra komunikacja z miastem – tak wygląda rzeczywistość w wielu kurortach. Dowodem na to jest fakt, ile nadbałtyckich kąpielisk otrzymuje „Błękitną Flagę”. To prestiżowe międzynarodowe oznaczenie dla miejsc, spełniających wyśrubowane kryteria m.in. bezpieczeństwa i zapewnienia najlepszych warunków plażowania.

Turyści szukający bardziej kameralnych warunków również nie powinni być zawiedzeni, gdyż nad polskim morzem nadal dość łatwo znaleźć dzikie plaże, które nie są tak oblegane przez wczasowiczów. Pamiętaj jednak, że korzystasz z nich na własną odpowiedzialność – podobnie jak z każdego innego niestrzeżonego kąpieliska.

 

Czytaj więcej: Dzikie plaże w Polsce, czyli cisza i spokój nad Bałtykiem

 

Jakie polskie plaże wybrać?


Plaże ciągną się wzdłuż całego wybrzeża, każda ma swoich zwolenników, którzy starają się jak najczęściej wypoczywać w w jej okolicy. Pokusiliśmy się o przygotowanie subiektywnej listy polskich plaż – tam warto pojechać latem!

 

Plaża w ChłopachPlaża w Chłopach, fot. Nocowanie.pl

Chociaż jest chętnie odwiedzana, to plaża w Chłopach na pewno nie należy do najtłumniejszych na polskim wybrzeżu. Jednym z powodów może być fakt, iż miejscowość to nieduże letnisko, które zachowało charakter prawdziwej rybackiej osady. Stąd mniejsza liczba wczasowiczów odwiedzających tę część Wybrzeża Słowińskiego.


Jeśli chcesz więc w spokoju posłuchać szumu fal na piaszczystej, dobrze nasłonecznionej plażyprzyjeżdżaj do Chłopów. Do tego jest ona otoczona wydmami porośniętymi sosnowym lasem, stąd panujący tam fantastyczny mikroklimat. Przy plaży znajdziesz także nowe molo oraz port rybacki, gdzie można kupić świeżą rybę.

 

Przystań rybacka w Chłopach

Przystań rybacka w Chłopach

Sarbinowo, ul. Plaża w Chłopach

Porty i przystanie 9.2
Molo w Chłopach

Molo w Chłopach

Sarbinowo, ul. Plaża w Chłopach

Punkty widokowe 9.2

 

Plaża w Jarosławcufot. 4lb, Pixabay.com CC0

Jarosławiec to nadmorskie letnisko otoczone sosnowym lasem, które świetnie sprawdza się jako miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Miejscowość słynie bowiem ze sporego aquaparku, stanowiącego ogromną atrakcje dla maluchów, oraz wyjątkowej plaży, przez co polska wieś jest porównywana do Dubaju! 

 

W Jarosławcu powstała unikatowa na skalę europejską sztuczna plaża (druga znajduje się w Holandii). Stworzono ją dzięki refulacji, czyli przepompowaniu na brzeg piasku zalegającego na dnie Bałtyku. Ma się ona oprzeć działaniu sztormów i prądów morskich, a poza tym dla turystów oznacza to jeszcze więcej miejsca do wypoczynku i rekreacji.

 

Zobacz noclegi w Jarosławcu:

Ośrodek wczasowy Amelia

Ośrodek wczasowy Amelia

Jarosławiec, ul. Uzdrowiskowa

Domki 8.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Domki nad morzem Fajne Miejsce

Domki nad morzem Fajne Miejsce

Jarosławiec, ul. Morska

Domki 9.4
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Domki Marina 2

Domki Marina 2

Jarosławiec, ul. Dorszowa

Domki 10.0

 

Plaża w KołobrzeguPlaża w Kołobrzegu, fot. Nocowanie.pl

Kołobrzeg jest nadmorskim uzdrowiskiem, więc jeśli szukasz najlepszego mikroklimatu, to miasto dla ciebie. Nad tamtejszą plażą zachodnią niemal co roku powiewa błękitna flaga.

 

Można wybrać się też na kąpielisko sąsiadujące z deptakiem oraz molo – to naprawdę atrakcyjna sceneria do opalania. Natomiast w przypadku kąpieli morskich radzimy zachować ostrożność i obserwować flagi. Plaża znajduje się bowiem przy otwartym morzu, gdzie woda jest dość chłodna. Jednak mimo tego amatorów zabaw pośród fal nigdy nie brakuje.

 

Zobacz atrakcyjne noclegi w Kołobrzegu:

Apartamenty Bliżej Morza

Apartamenty Bliżej Morza

Kołobrzeg, ul. Kasprowicza

Apartamenty 10.0
Hotel Diva Spa Apartamenty

Hotel Diva Spa Apartamenty

Kołobrzeg, ul. Kościuszki

Apartamenty 9.2
Bardzo blisko morza

Bardzo blisko morza

Kołobrzeg, ul. Wczasowa

Kwatery i pokoje 9.5

 

Plaża w ŁebiePlaża w Łebie, fot. Nocowanie.pl

Mimo że Łeba nie należy do największych ośrodków nad polskim morzem, to jest jednym z najchętniej odwiedzanym nadbałtyckich kurortów. Miejscowość słynie bowiem ze swoich atrakcji – niedaleko znajdują się słynne ruchome wydmy, a oprócz tego największy w kraju park dinozaurów oraz oczywiście plaża!

 

W Łebie podzielono ją na trzy części: A, B i C. Plaże A i B są najchętniej odwiedzane i znajduje się tam najlepsza infrastruktura z placami zabaw, punktami gastronomicznymi oraz wypożyczalniami sprzętu wodnego. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają tam ratownicy. Natmiast plaża C leży dalej od centrum, więc jest mniej uczęszczana, ale też niestrzeżona – wybierz ją, jeśli chcesz uciec od zgiełku i w spokoju nacieszyć się relaksem nad morzem.

 

Zobacz noclegi w Łebie:

Corden Village

Corden Village

Łeba, ul. Muszelki

Domki 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Vacation Club Leba

Vacation Club Leba

Łeba, ul. Wybrzeże

Pensjonaty 9.6
Kwatera Mariola

Kwatera Mariola

Łeba, ul. Bałtycka

Kwatery i pokoje 9.0

 

Plaża w SarbinowiePlaża w Sarbinowie, fot. Nocowanie.pl

Sarbinowska plaża jest mniej oblegana niż inne kąpieliska nad Bałtykiem, a na pewno w niczym im nie ustępuje. Jest szeroka, piaszczysta i strzeżona przez ratownika, poza tym przygotowano tam udogodnienia dla niepełnosprawnych. Wzdłuż plaży biegnie wygodna promenada, oddzielająca ją od zabudowań miejskich. W sezonie przy deptaku działają kawiarnie, bary i liczne punkty gastronomiczne, które są chętnie odwiedzane przez plażowiczów.

 

Zobacz noclegi w Sarbinowie:

Bałtyckie Zacisze

Bałtyckie Zacisze

Sarbinowo, ul. Bałtycka

Domki 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Czerwone Korale

Czerwone Korale

Sarbinowo, ul. Wydmowa

Domki 9.3
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Ross Domki

Ross Domki

Sarbinowo, ul. Kwiatowa

Domki 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

Plaże w TrójmieściePlaża w Gdyni, fot. Nocowanie.pl

Jeśli lubisz, gdy dużo się dzieje, odwiedź plaże w Trójmieście. W Gdańsku, Gdyni i Sopocie każdy znajdzie miejsce dla siebie. W mieście nad Motławą z pewnością jest gdzie plażować – popularne kąpieliska z dobrze przygotowaną infrastrukturą to na przykład Brzeźno Molo, Jelitkowo, Orle, Sobieszewo oraz Stogi. Ze względu na obecność ratowników i wydzielone strefy dla dzieci są chętnie wybierane przez rodziny.

 

Podobnie jest w Gdyni – świetnie przygotowane plaże w Śródmieściu i Redłowie to gwarancja bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Lubiana jest także plaża w Gdyni Orłowie, gdzie znajduje się malownicze molo, letnia scena teatralna oraz klif, będący atrakcją przyrodniczą i punktem widokowym na Bałyk. Jeżeli natomiast bliższy jest ci imprezowy klimat, wybierz się do Sopotu. Tam czeka na ciebie plaża licząca 27 ha, gdzie rolę punktu orientacyjnego pełni słynne drewniane molo. Nieopodal bije serce miasta, którym bez względu na porę dnia jest Monciak!

 

Zobacz noclegi w Trójmieście:

Apartament Awiator

Apartament Awiator

Gdańsk, ul. aleja Jana Pawła II

Apartamenty 9.0
Apartamenty Serenity

Apartamenty Serenity

sopot, ul. Bolesława Chrobrego

Apartamenty 10.0

 

Plaża w TrzęsaczuPlaża w Trzęsaczu, fot. Nocowanie.pl

Plaża w Trzęsaczu należy do najbardziej malowniczych w Polsce. Chyba każdy kojarzy widok samotnych ruin znajdujących się na samym brzegu wysokiego klifu? Kilkanaście metrów dalej rozciąga się złocisty piasek plaży i ciemne fale Bałtyku. Można się tam szybko dostać z tarasu widokowego, wybudowanego zaraz obok pozostałości XIV-wiecznego kościoła. Ze względu na ukształtowanie terenu nad plażą w Trzęsaczu często można zobaczyć paralotniarzy podczas swoich podniebnych ewolucji.

 

Zobacz noclegi w Trzęsaczu:

Park Willa Trzęsacz

Park Willa Trzęsacz

Trzęsacz, ul. Parkowa

Apartamenty 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Domki Trzęsawisko

Domki Trzęsawisko

Trzęsacz, ul. Dworcowa

Domki 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Domki letniskowe MAGNOLIA

Domki letniskowe MAGNOLIA

Trzęsacz, ul. Promienna

Domki 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

Plaża w UstcePlaża w Ustce, fot. Nocowanie.pl

Ustka to kolejny popularny nadmorski kurort, chętnie odwiedzany przez wczasowiczów. Poza tym miasto jest także uzdrowiskiem, gdzie leczy się choroby układu oddechowego. Jego najciekawszy zakątek stanowi dzielnica z dobrze zachowanymi starymi domkami rybackimi, ale to plaże są oblegane przez turystów.

 

Nic w tym dziwnego – plaża w Ustce jest szeroka i zadbana, a kolei dzięki naturalnej granicy jaką stanowi ujście rzeki Słupki dzieli się na dwie części. Strzeżona plaża wschodnia to miejsce bardziej zatłoczone, działają tam między innymi wypożyczalnie sprzętu wodnego, a czas urozmaicają plażowiczom zabawy i konkursy. Na plaży zachodniej jest o wiele ciszej, jednak tam nie pracują ratownicy.

 

Zobacz noclegi w Ustce:

Apartamenty Grand Baltic

Apartamenty Grand Baltic

Ustka, ul. Marynarki Polskiej

Apartamenty 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Heyne Holiday

Heyne Holiday

Ustka, ul. Wakacyjna

Domki
U Ewy

U Ewy

Ustka, ul. Marynarki Polskiej

Kwatery i pokoje 9.9

 

Plaża w ŚwinoujściuPlaża w Świnoujściu, fot. Nocowanie.pl

Plaża w Świnoujściu to kolejne piękne miejsce nad polskim morzem. Dla turystów przygotowano tam wypożyczalnie sprzętu i infrastrukturę obejmującą między innymi przebieralnie i toalety. Do atutów zalicza się tam także wyjątkowo delikatny piasek i ciepła woda na terenie kąpieliska. Poza tym na plażę w Świnoujściu zabierzesz swojego czworonoga! Władze miasta wydzieliły specjalne miejsce, gdzie psy są mile widziane – psia plaża znajduje się niedaleko słynnego wiatraka Stawa Młyny. Oczywiście właściciele są zobowiązani do pilnowania i sprzątania po swoich pupilach, ale taki wspólny wypad nad morze jest świetnym pomysłem!

 

Zobacz noclegi w Świnoujściu:

Apartament Suite Tower

Apartament Suite Tower

Świnoujście, ul. Wojska Polskiego

Apartamenty
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Nad Wodą

Nad Wodą

Świnoujście, ul. ul. Brzegowa

Domki 9.8
Stawa Apart Hostel

Stawa Apart Hostel

Świnoujście, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Hostele
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 


Następny artykuł Jedyny taki nocleg w...

Komentarze (5)

Wika

Ja zdecydowanie wybieram plażę w Kołobrzegu, piękny piasek, szeroka plaża i Promenada. Jest gdzie spacerować. A jak szukacie miejsca gdzie dobrze zjeść to polecam My Fish, jedna z lepszych restauracji w jakich w ogóle byłam nad morzem. Szczególnie ze względu na wystrój i menu, dania są różnorodne a ceny naprawdę przystępne. Lokalizacja przy samej promenadzie.

Natalia

Trochę subiektywna lista. Dodałabym jeszcze zdecydowanie plaże w mielnie. Wg mnie najlepsze miejsce do plazowania. Wszyscy moi znajomi tam jezdza. ZRreszta nie tylko w sezonie. Zimą też. tylko wtedy zamiast kapieli w morzu, chodzimy na termy w unitralu.

Basia

Ja w tym roku jadę do Ustki. W sumie już drugi raz tam będę i jak zwykle zdecydowaliśmy się z mężem na hotel Grand Lubicz. Według mnie to jeden z lepszych hoteli jaki istnieje nad polskim morzem. Ma super lokalizację, bo znajduje się jakieś 5 min spacerem od morza. Jest doskonale urządzony i oferuje mnóstwo atrakcji takich jak spa czy basen [wymoderowano]

Magda

5 minut? Chyba autem 😉

Darek

Ja najbardziej lubię plażę w Mielnie. zdarzaa się w sezonie, ze jest sporo ludzi, ale to nie jest problem. Zawsze mozna znaleźć jakies bardziej ustronne miejsce, a ja w ubieglym roku wlasciwie nawet nie musialem z rodzina szukac. Nasz hotel mial swoja strefe plazowa, z lezakami dla gosci, z parasolami i innymi gadzetami. takze ani sie nie martwilismy o sprzet ani o dobre miejsce. bylismy 2 tyg i zawsze mielismy dobre miejsce do plazowania.

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej