Pogoda w górach w sierpniu 2018

Wyprawę na górskie szlaki może skutecznie pokrzyżować jeden czynnik – aura. Przygotowaliśmy informacje o pogodzie w górach. Wygląda na to, że sierpień w południowej części Polski będzie należał do całkiem udanych miesięcy.

Pogoda w górach w sierpniu 2018

 

Pogoda w Tatrach

Polskie Tatry od lat stanowią popularną urlopową destynację. I nie ma znaczenia pora roku, jest to kierunek, który nigdy nie wychodzi z mody. Tatrzańskie szlaki w sierpniu pełne są turystów, którzy chcą nacieszyć się urokiem gór w zielonej szacie. Jedyne co może zepsuć wrażenia z wyprawy, to pogoda.

 

Szukasz miejsc noclegowych w regionie? Sprawdź oferty w tych miejscowościach, wejdź:
Noclegi w Kościelisku
Noclegi w Małym Cichym
Noclegi w Murzasichlu
Noclegi w Poroninie

 

W sierpniu pogoda w górach będzie zmieniać się bardzo dynamicznie. W pierwszej połowie miesiąca nad Tatrami pojawi się sporo słońca, a temperatury sięgną 23 stopni Celsjusza. Synoptycy zapowiadają też przelotne burze, które mają pojawić się 14 i 15 sierpnia. Później powróci słońce, a słupki rtęci w termometrach sięgną 21 kresek. Zmian trzeba spodziewać się po 23 sierpnia – na ten dzień zapowiadane jest ochłodzenie. W ostatnim tygodniu miesiąca temperatury będą już bardziej jesienne – 18-16 stopni Celsjusza. Na szczęście nad Tatrami nadal zobaczymy sporo słońca.

 

Pogoda w Karkonoszach

Kolejny popularny wśród turystów kierunek to Karkonosze. Tamtejsze kurorty, Szklarska Poręba i Karpacz, latem zazwyczaj przeżywają oblężenie. Nic dziwnego, bowiem czekające na wczasowiczów atrakcje stanowią świetną rozrywkę dla całych rodzin, a szlaki górskie mogą stanowić zarówno wyzwanie, jak i cel spokojnego spaceru.

Sierpień w Karkonoszach nie będzie upalnym miesiącem, co zdecydowanie da się odczuć. Synoptycy zapowiadają temperatury wahające się pomiędzy 21 a 14 stopniami Celsjusza. Za najcieplejszą można będzie uznać pierwszą połowę sierpnia. W tym czasie nad Karkonoszami pojawi się sporo słońca, a termometry wskażą od 17 do 21 kresek. Chłodniej zrobi się po 15 sierpnia, wtedy też można spodziewać się częstszych opadów deszczu, a nawet przelotnych burz z piorunami.

 

Pogoda w Beskidach

Każdy kto lubi szlaki turystyczne w okolicach Wisły lub Ustronia powinien pomyśleć o wyjeździe w tamte strony właśnie w sierpniu. Pogoda na ten miesiąc zapowiada się bowiem wspaniale.

Zastanawiasz się nad najlepszym noclegiem w regionie? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Krynicy-Zdroju
Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

Pierwsze trzy tygodnie sierpnia będą bardzo ciepłe. Jak pokazują prognozy, temperatura nie powinna spaść poniżej 25 stopni Celsjusza. Do tego synoptycy nie przewidują opadów deszczu, a jedynym zakłóceniem tej letniej aury będą przelotne burze z piorunami zapowiadane na 14 i 15 sierpnia. Zmiany w pogodzie nastąpią od 23 sierpnia, wtedy ochłodzi się do około 21 stopni, mogą też pojawić się chmury z przejściowym deszczem, które zostaną przez kilka dni.

 

Pogoda w Bieszczadach

Kolejny turystyczny hit to oczywiście Bieszczady. Wędrowcy chętnie przemierzają szlaki i rozległe połoniny. Warto wiedzieć, czy pogoda w sierpniu będzie sprzyjać wyprawom na bieszczadzkie trasy.

 

W Bieszczadach nie brakuje świetnych ofert noclegowych! Wejdź i zobacz:
Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Solinie
Noclegi w Ustrzykach Dolnych
Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda w Bieszczadach nie powinna nikogo rozczarować. Według długoterminowej prognozy, w sierpniu można spodziewać się stabilnej aury. Aż do 22 sierpnia nad Bieszczadami utrzyma się słońce i temperatura sięgająca 25 stopni Celsjusza. Później nadejdzie nieduże ochłodzenie – termometry pokażą od 18 do 20 kresek, mogą też nadejść deszczowe chmury oraz przelotne burze z piorunami.

Planujesz wyprawę w góry? Sprawdź, co trzeba ze sobą zabrać, zobacz: 6 rzeczy, których potrzebujesz idąc w góry

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również