Pomysły na polskie wakacje. Władysławowo

Pomysły na polskie wakacje. Władysławowo

Wakacje nad polskim morzem...jedni je kochają, inni podchodzą z dystansem do odkrywania uroków Bałtyku. Niezależnie do której grupy należysz, przynajmniej raz w życiu powinieneś odwiedzić Władysławowo i poczuć jego wakacyjną atmosferę.

Jeśli lubisz kolekcjonować piękne wspomnienia i zdjęcia z wakacji, Władysławowo to kierunek, w którym musisz się udać. Miejsce nieprzerwanie od wielu lat znajduje się w czołówce najchętniej odwiedzanych miast nad polskim morzem. Kusi szerokimi, plażami ciągnącymi się przez 23 kilometry i licznymi strzeżonymi kąpieliskami. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na wypoczynek właśnie w tym miejscu.
Nadmorski mikroklimat, rześkie, przepełnione jodem powietrze, długie spacery, podczas których zobaczyć można najpiękniejsze zachody słońca - to wszystko sprawia, że do Władysławowa chce się jechać i wracać, kiedy tylko ma się do tego okazję.

Poczuj wyjątkową atmosferę Władysławowa. Wybierz miejsce na idealny nocleg.

 

Rób to, na co masz ochotę


We Władysławowie spotkamy każdy typ turysty - miłośników przyrody i sportów wodnych, leniuchowania na plażowym ręczniku czy zwiedzania okolicznych barów i restauracji. Każdy znajdzie tam dogodny dla siebie pomysł na spędzanie wolnego czasu.
 
Nie samym wygrzewaniem się na plaży żyje wakacyjny urlopowicz. Na szczęście w popularnie nazywanym ‘Władku’ nie brakuje atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wartym uwagi miejscem, szczególnie jeśli wypoczywamy w rodzinnym gronie, jest Ocean Park. Spacer pośród realistycznie wyglądających makiet rekinów i wielorybów to nie tylko niezapomniane wrażenia, ale także duża dawka ciekawostek o bałtyckiej faunie i florze dla najmłodszych.
Jakie miejsca można jeszcze odwiedzić? Polecamy jedyną w Polsce wystawę kilkumetrowych owadów, Muzeum Motyli czy Wieżę Widokową w Domu Rybaka.

Fani wodnych szaleństw znajdą raj w porcie we Władysławowie . Można tam wsiąść na jedną z łodzi motorowych i przeżyć przygodę na wodach Bałtyku. Duża szybkość motorówki i przeciążenia gwarantują wzrost adrenaliny. Zatoka Pucka ma także świetne warunki do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu.

W gminie Władysławowo znajdują się liczne szlaki turystyczne, które docenią osoby lubiące spędzać wolny czas aktywnie. Szlak Rozewski o kolorze niebieskim umożliwia zwiedzanie północno-zachodniej części powiatu puckiego. Wybierając się na wycieczkę 28-kilometrową trasą, dotrzemy do najdalej wysuniętego na północ punktu Polski - ‘Gwiazdy Północy”, latarni morskiej w Rozewiu oraz krawędzią klifu do siedziby Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i ‘Hallerówki’.
Kontynuując wyprawę szlakiem Rybackim, dojdziemy do nasady Półwyspu Helskiego, miniemy rezerwat Słone Łąki oraz osadę Chałupy. Leśna trasa poprowadzi także na wydmę Ortus i Libek.
Fani jazdy na dwóch kółkach również będą zadowoleni. W gminie Władysławowo znajdują się idealne warunki do uprawiania turystyki rowerowej.

Miejscem, które pokochają najmłodsi, a my wspomnieniami powrócimy do dzieciństwa, jest wesołe miasteczko z karuzelami i mnóstwem atrakcji. Miasteczko, znajdujące się na terenie Lunaparku Sowiński, oferuje odwiedzającym prawdziwy hit, jakim jest Diabelski Młyn. Duża konstrukcja pozwala na podziwianie panoramy portu z bardzo dużej wysokości.

 

We Władysławowie nie da się nudzić


W okresie wakacyjnym Władysławowo odwiedzają gwiazdy polskiej sceny muzycznej i kabaretowej. Nie brakuje imprez sportowych i spotkań kulturalnych, w których chętnie biorą udział mieszkańcy miasta oraz turyści.
Ciekawym wydarzeniem, które zmienia plaże w plac budowy, są Plażowe Mistrzostwa Budowniczych. Zabawa polegająca na tworzeniu jak największego zamku lub piaskowej góry to świetna zabawa integrująca całe rodziny.
Możemy także brać udział w licznie organizowanych rajdach rowerowych i maratonach oraz podziwiać zmagania zawodników plażowej piłki siatkarskiej rywalizujących o Puchar Burmistrza Władysławowa. Fani wodnych sportów mogą wybrać się na licznie organizowane w gminie regaty kajakowe i żeglarskie.

Sprawdź jakie wydarzenia zaplanowano w wakacje we Władysławowie.

 

 

 

fot. Victor Hanacek(Picjumbo.com CC0)

Następny artykuł Nocowanie.pl nagrodzone...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej