Relacja z otwarcia Ekomariny w Mrągowie

Relacja z otwarcia Ekomariny w Mrągowie

Otwarcie mrągowskiej Ekomariny odbyło się w niedzielę 24 czerwca. Dopisała i pogoda i turyści. Także mrągowianie przybyli licznie zachęceni bogatym progamem imprezy.

A działo sie sporo. Odbyły się pokazy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, zabawy edykacyjne i warsztaty ekologiczne, konkursy i animacje w Parku Zabaw, turnieje o puchar Ekomariny. Odbył sie też I Mrągowski Spływ na Byle Czym.

I oczywiście prezentacja samej Ekomariny. Marina to przede wszystkim oferta turystyczna dla żeglarzy i kajakarzy. Przystań żeglarska wyposażona jest w bogatą infrastrukturę wodną, na które składa się utwardzone nabrzeże, pływający pomost z trapami i odnogami cumowniczymi oraz slip z wyciągarką. Poza tym na terenie znajdują się nowoczesne Centrum Edukacji Ekologicznej, zaplecza dla ratowników oraz publiczne zaplecze socjalne w budynku bosmanatu.

Marina proponuje też masę atrakcji dla dzieci. Na jej terenie mieści się plac zabaw dla dzieci przy linii brzegowej jeziora Czos, na którym zamontowano bujaki na sprężynach, huśtawki, zestawy do zabaw z wodą, zestaw wspinaczkowy... Są też boiska do siatkówki i koszykówki, zjazd linowy i park linowy ze skałkami, zjeżdżalnie.

Marina położona jest na szlaku kajakowym rzeki Dajny. Szlak prowadzi do Świętej Lipki, w której podziwiać możemy barokowe Sanktuarium Maryjne. Z okazji otwarcia Ekomariny odbył się też spływ kajakowy Dajną, w którym wzięło udział ponad 40 osób.

Mrągowska Ekomarina to doskonałe miejsce dla całych rodzin. Na jej teren można wejść każdego dnia od rana do wieczora. MOC ATRAKCJI GWARANTOWANA. ZAPRASZAMY.

Sprawdź imprezy, które odbędą się w sezonie letnim w Mrągowie i okolicy:
Filharmonia Dowcipu ponownie w Mrągowie
Mrągowo - Festiwalowe miasto
Mikołajki gotowe do sezonu

Następny artykuł Festiwal Mountain Touch...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej