Snowtubing w Polsce. Gdzie skorzystać z tej zimowej atrakcji?

Snowtubing w Polsce. Gdzie skorzystać z tej zimowej atrakcji?

Pogoda za oknem sprzyja uprawianiu sportów zimowych. Niezależnie, czy wypoczywamy w górach, czy przebywamy w naszym miejscu zamieszkania, najczęściej decydujemy się na aktywności w postaci nart, snowboardu, łyżew, czy sanek. A gdyby tak spróbować swoich sił w nieco bardziej ekstremalnym sporcie?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że zima jest tą porą roku, którą warto wykorzystać na maxa. Dlatego też, okres świąteczno-noworoczny, czy też ferie zimowe, można śmiało zaliczyć do drugich, obok wakacji, chętnie wybieranych terminów na wypoczynek. 


Na zimowy wyjazd w góry lub w inną część Polski, najczęściej decydują się miłośnicy białego szaleństwa na popularnych stokach narciarskich. Warto podkreślić, że już nie tylko miejscowości górskie oferują możliwość jazdy na nartach. Coraz częściej, ośrodki narciarskie można znaleźć w centralnej części Polski, na Lubelszczyźnie, czy nawet na Mazurach i na Kaszubach.


W przypadku zimowego wypoczynku, niezwykle ważną rolę odgrywa pogoda (chyba nikt nie wyobraża sobie urlopu w warunkach innych niż śnieg i mróz), jak i atrakcje z których będziemy korzystać, wypoczywając w danej miejscowości. Do kategorii niezwykłych, ekstremalnych i w pełni wyjątkowych przeżyć na pewno można zaliczyć snowtubing!


Przeczytaj również: Zimowe aktywności na świeżym powietrzu. Co i gdzie warto robić?


Czym jest snowtubing?


Sama nazwa tego sportu zimowego może mówić niewiele. Jeśli dobrze się przyjrzymy, to snowtubing coraz częściej możemy zauważyć w pobliżu popularnych ośrodków narciarskich.


Snowtubing to nic innego, jak rodzaj zimowej rozrywki, polegającej na zjeździe z górki na dmuchanych dętkach lub pontonach. Siadamy na wielką “dętkę” i wjeżdżamy na samą górę wyciągu. Jednak to nie sam wjazd jest tu największą atrakcją. fot. Zuberka / canva.com

Najwięcej zabawy i emocji dostarcza sam zjazd. Z tej formy rozrywki chętnie korzystają nie tylko dzieci, ale całe rodziny. Z powodzeniem ten rodzaj aktywności można porównać do sanek, z tym, że bardziej ekstremalnych.


Poznaj: Skitouring - aktywny sposób odkrywania niezwykłych miejsc


Gdzie wybrać się na snowtubing w Polsce?


Warto podkreślić, że nie każdy ośrodek narciarski oferuje możliwość korzystania z tej zimowej atrakcji. Z każdym kolejnym rokiem możliwości jest jednak coraz więcej. Najlepiej jest robić to w górach, w których możemy korzystać z profesjonalnie przygotowanych tras do snowtubingu.


Najpopularniejsze ośrodki narciarskie, oferujące snowtubing w Polsce to przede wszystkim:
Apartamenty Białka Residence Ski

Apartamenty Białka Residence Ski

Białka Tatrzańska, ul. Środkowa

Apartamenty 9.5
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Izbica

Willa Izbica

Karpacz, ul. Kościuszki

Pensjonaty 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Apartamenty i pokoje U Marianny

Apartamenty i pokoje U Marianny

Bukowina Tatrzańska, ul. Wierch Buńdowy

Kwatery i pokoje 9.7
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Karpaczu, Białce Tatrzańskiej lub Bukowinie Tatrzańskiej


Całoroczny tor do snowtubingu?


Swego rodzaju magnesem dla turystów może okazać się tor do snowtubingu, który powstaje pod Kopą Biskupią, w miejscowości Jarnołtówek. Co ważne, ta atrakcja ma być dostępna dla turystów przez cały rok, również latem.


Prace przy budowie igielitowego toru do snowtubingu są już na ukończeniu. Obok toru powstanie 80 metrowy taśmociąg transportujący pontony i ludzi do góry. W zimie z równym powodzeniem skorzystają niego narciarze i saneczkarze. Stok zaś zostanie podzielony na część ze snowtubingiem i część otwartą dla wszystkich.


Na pewno będzie to wyjątkowa atrakcja w całym województwie opolskim, bo tak naprawdę nigdzie indziej w tym województwie nie ma takich warunków do uprawiania snowtubingu. 

Sprawdź oferty noclegów w Jarnołtówku


Mamy nadzieję, że podczas trwającej zimy, spróbujecie swoich sił w tej wyjątkowej atrakcji. To bez wątpienia niezwykłe przeżycie dla całej rodziny!
Następny artykuł TOP 10 atrakcji...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej