Spokojne miejsca w Polsce, które warto wybrać na urlop!

Spokojne miejsca w Polsce, które warto wybrać na urlop!

Liczycie na odrobinę świeżego powietrza? Chcielibyście się nieco odmrozić po zimie i odetchnąć pełną piersią? Szukacie spokojnego miejsca na weekend lub dłuższy urlop, aby wypocząć jeszcze zanim nadejdą wakacje wraz z turystycznym szałem wyjazdów? Oto kilka spokojnych miejsc w Polsce, które warto wybrać na urlop?

Wiosna jest świetnym momentem na zaplanowanie szybkiego wypadu do cichego i spokojnego zakątka. To doskonała okazja otrząsnąć się z zimowego zastoju, zaczerpnąć w płuca ożywczego świeżego powietrza, rozruszać się po dłuższej przerwie i poprawić naszą kondycję! Do takiego wyjazdu dodatkowo powinny zachęcić nas piękne widoki czekające w wielu miejscach w Polsce oraz fakt, że turystyczny ruch w ciekawych zakątkach jeszcze się nie rozkręcił! Gdzie warto wybrać się na wiosenny urlop? Jakie spokojne miejsca warto wybrać na urlop? Dokąd pojechać na weekend, by odetchnąć świeżym powietrzem? Oto kilka ciekawych propozycji! 


Ochotnica Górna - spokojne miejsce na urlop w górach!


Ciekawym miejscem na urlop jest ustronna i atrakcyjnie zlokalizowana Ochotnica Górna. Malownicza miejscowość położona jest u podnóża Gorców, w górnej części doliny Ochotnicy. Niedaleko stąd także do Pienin! Dzięki swojemu położeniu Ochotnica Górna stanowi świetną bazę wypadową dla osób, które pragną spędzić swój wolny czas aktywnie. 


Czekają tu na nas atrakcyjne szlaki turystyczny, piękne widoki, świeże powietrze oraz spokojna atmosfera. Spędzając urlop w okolicy, nie powinniśmy narzekać na brak zajęć. W naszym weekendowym planie warto uwzględnić wypad na najważniejsze okoliczne szczyty, czyli Gorc, Lubań oraz Turbacz. Ciekawymi zakątkami są także piękne rezerwaty przyrody, w których będziemy mogli napawać się widokiem oraz zapachem budzącej się do życia przyrody! Świetnym pomysłem będzie wycieczka między innymi do rezerwatu leśnego Kłodne nad Dunajcem, chroniącego naturalne fragmenty buczyny karpackiej. Wiosenna wyprawa do Ochotnicy Górnej to jednak przede wszystkim okazja do podziwiania górskich panoram skąpanych w plaskach wczesnowiosennego słońca! Najlepiej napawać się nimi o poranku z kubkiem gorącej kawy w dłoniach! 


Atrakcyjne noclegi w Ochotnicy Górnej: 


Chatka na Diabelskim Groniku

Chatka na Diabelskim Groniku

Ochotnica Dolna, ul. os. Jamne

Domki 9.8
U Chlebków

U Chlebków

Ochotnica Górna, ul. Ustrzyk

Agroturystyka
Pokoje U Jaśka

Pokoje U Jaśka

Ochotnica Górna, ul. oś.Furcówka

Kwatery i pokoje 9.9


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Ochotnicy Górnej oraz okolicy


Zobacz także: 

 

Wolin - spokojne miejsce nad morzem, które warto odwiedzić wiosną! 


Świetnym pomysłem na wiosenny urlop jest wyjazd nad morze. Przed rozpoczęciem sezonu letniego panuje tam znacznie mniejszy ruch, a wszechobecna cisza i spokój pozwalają się zrelaksować i wypocząć. Dodatkowo powietrze w tym okresie jest znacznie bogatsze w jod, dzięki czemu skuteczniej poprawimy sobie samopoczucie. Nasz wiosenny wyjazd nad morze możemy uczynić jednak jeszcze ciekawszym! Wystarczy, że zdecydujemy się wybrać na Wyspę Wolin!

 

Jest to zdecydowanie jeden z najciekawszych zakątków znajdujący się na naszym wybrzeżu. Oferuje on świetne warunki do wypoczynku niemal o każdej porze roku! Wiosną możemy udać się na długie spacery po szlakach Wolińskiego Parku Narodowego, podziwiać Jeziorko Turkusowe, a także odwiedzić atrakcyjne punkty widokowe na Wzgórzu Gosań, Piaskowej Górze oraz w Lubinie. Świetny pomysłem będzie także wycieczka rowerowa wokół całej wyspy. Dzięki temu nie tylko zobaczymy najciekawsze punkty na mapie okolicy, ale także będziemy mogli poprawić swoją kondycję oraz samopoczucie! W wolnej chwili możemy udać się na leniwy spacer po Świnoujściu czy Międzyzdrojach.


Atrakcyjne noclegi na Wyspie Wolin: 


Domki

Domki

Międzyzdroje, ul. Geodezyjna

Domki 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi na Wyspie Wolin


Zobacz także: Wyspa Wolin - 9 najciekawszych atrakcji oraz Wiosna nad morzem? Gdzie warto pojechać na weekend?


Kruklanki - spokojna miejscowość idealna na weekend na Mazurach!


Ciekawym miejscem na wiosenny wyjazd są oczywiście Mazury! Piękna zielona kraina oferuje wyśmienite warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu! Region kusi przede wszystkim atrakcyjnymi walorami przyrodniczymi - zielenią, licznymi jeziorami oraz szumem rzek. Tutaj punktem obowiązkowym każdego urlopu są długie spacery oraz spływy kajakowe. Mimo że mazury cieszą się dużą popularnością w cieplejszych miesiącach, warto poszukać spokojniejszego i mniej obleganego zakątka. Takim miejscem są na przykład Kruklanki. 


Malownicza i spokojna miejscowość znajduje się nad jeziorem Gołdopiwo oraz brzegiem rzeki Sapiny. Wieś otoczona pagórkami oraz lasami Puszczy Boreckiej oferuje przyjezdnym przyjemny klimat i zachęcą do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Czas wolny będziemy mogli spędzić na długich spacerach, wycieczkach rowerowych czy wskakując do kajaka. Wiosną miejsce staje się jeszcze bardziej urokliwe. Świeże powietrze przepełnione jest budzącą się do życia przyrodą, drzewa stają się coraz bardziej zielone, a w okolicy coraz częściej rozbrzmiewa śpiew ptaków! Trudno wyobrazić sobie lepsze warunku relaksu. 


Atrakcyjne noclegi w Kruklankach:


Domki Letniskowe

Domki Letniskowe

Kruklanki, ul. Wczasowa

Domki 9.9
Domek Letniskowy Kalina

Domek Letniskowy Kalina

Kruklanki, ul. Spacerowa

Domki 9.6
Wypoczynek na Cichej

Wypoczynek na Cichej

Kruklanki, ul. Cicha

Kwatery i pokoje 10.0


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy


Bory Tucholskie - piękne i spokojne miejsce, które warto wybrać na urlop! 


Jeżeli szukamy spokojnego miejsca idealnego na urlop wiosną lub latem, koniecznie powinniśmy rozważyć wyjazd do Borów Tucholskich. Kuszą one turystów bogactwem przyrody, malowniczym krajobrazem oraz przyjemnym klimatem! Okolica wprost idealnie nadaje się do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz łatwej ucieczki przed zgiełkiem miasta. Nasz czas wolny poświęcimy tu przede wszystkim na długie piesze wędrówki po atrakcyjnych okolicznych szlakach turystycznych. Przyjemnie swój urlop będą mogli wykorzystać także miłośnicy rowerowych wycieczek oraz spływów kajakowych. W przerwie do okrywania uroków potężnej puszczy możemy zajrzeć m.in.: do interesującej Tucholi, której znajdziemy ciekawe atrakcje. Bory Tucholskie warto odwiedzić nie tylko latem i jesienią, ale także wczesną wiosną. Podróże po lasach będą znacznie przyjemniejszy, gdy będziemy mogli oddychać rześkim powietrzem oraz oglądać z bliska rozbudzającą się dziką przyrodę!


Atrakcyjne noclegi w Borach Tucholskich: Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy Borów Tucholskich


Zobacz także: Bory Tucholskie - 10 najważniejszych atrakcji

Następny artykuł TOP 10 najpiękniejszych...

Komentarze

Zobacz również