Święta i dni wolne od pracy w Wielkiej Brytanii

Święta i dni wolne od pracy w Wielkiej Brytanii

Marzysz o wyjeździe do Wielkiej Brytanii? Zastanawiasz się, kiedy wypadają święta i dni ustawowo wolne od pracy w Zjednoczonym Królestwie w 2020 roku? Nie pozwól, by na urlopie spotkały cię przykre niespodzianki! Sprawdź, w jakim stopniu świąteczny kalendarz Wielkiej Brytanii różni się od polskiego i zaplanuj wymarzony pobyt pełen atrakcji!


Wielka Brytania to kraj herbaty, monarchii, dziwnej pogody, ale przede wszystkim kulturowej mieszanki. Wycieczka do tego kraju spodoba się przede wszystkim turystom, którzy uwielbiają zwiedzać. Nikomu nie umknie, że Wielka Brytania to kraj, który zachwyca bogatą kulturą i fascynującą, niezwykle bogatą historią. Czy zechcesz je poznać?

Planując podróż koniecznie weź pod uwagę, jakiego rodzaju wypoczynku potrzebujesz, ponieważ angielska pogoda lubi płatać figle!  Jedno jest pewne i niezmienne od wieków - jadąc do Anglii warto mieć ciepłą kurtkę i parasol. Pora roku nie gra żadnej roli!

Święta i dni wolne od pracy w Wielkiej Brytanii w 2020 roku


Kalendarz świąt państwowych, nazywanych w Wielkiej Brytanii bank holidays, różni się w poszczególnych częściach Zjednoczonego Królestwa. Wielka Brytania to wybuchowa mieszanka narodowości, kultur i religii, a co się z tym wiąże, żadne ze świąt państwowych nie ma  ściśle religijnego charakteru.  To właśnie z racji tych różnic kulturowych celebrowane są tu inne święta.

Warto wiedzieć, że gdy dzień ustawowo wolny od pracy w Wielkiej Brytanii wypada w sobotę lub niedzielę, to pierwszy dzień obchodzony po tym święcie traktowany  jest jako dzień zastępczy.
Zapoznaj się więc z kalendarzem Anglii, Walii, Irlandii Północnej oraz Szkocji. Bądź przygotowany na wszystko!

Święta i dni wolne od pracy w Anglii i Walii


Anglia i Walia są do siebie bardzo podobne, jeśli chodzi o kalendarz dni ustawowo wolnych od pracy.

Majowe i sierpniowe bank holidays to najczęściej dla Anglików wspaniała okazja do wypoczynku, która nie wiąże się z żadnymi wymaganiami tradycji i obyczajów. Ten czas to wysyp grillów, spotkań rodzinnych i festiwali.

Kalendarz świąt i dni wolnych od pracy w Anglii i Walii


1 stycznia Nowy Rok
10 kwietnia Wielki Piątek
13 kwietnia Poniedziałek Wielkanocny
4 maja May Day
25 maja Wiosenne Święto Bankowe
31 sierpnia Letnie Święto Bankowe
25 grudnia Boże Narodzenie
26 grudnia Drugi Dzień Świąt


Święta i dni wolne od pracy w Irlandii Północnej


Kalendarz świąt wolnych od pracy w Irlandii Północnej niewiele różni się od tego, który obowiązuje w Anglii i Walii. Poza wymienionymi wyżej datami, irlandzki kalendarz rozszerzony jest o dwie dodatkowe pozycje. Mowa tu o:

•    17 marca – Dzień Św. Patryka
•    12 lipca – Rocznica Bitwy nad Boyne

Święta i dni wolne od pracy w Szkocji


W Szkocji święta państwowe ustanawiane są przez władze lokalne, więc kalendarz dni wolnych od pracy znacznie różni się od tego, który obowiązuje na przykład w Anglii. W przeciwieństwie do Anglików, Walijczyków i Irlandczyków, Szkoci nie świętują Poniedziałku Wielkanocnego, ale przysługują im dwa inne dni wolne od pracy.

Kalendarz świąt i dni wolnych od pracy w Szkocji


1 stycznia Nowy Rok
2 stycznia Nowy Rok
10 kwietnia Wielki Piątek
4 maja May Day
25 maja Wiosenne Święto Bankowe
3 sierpnia Letnie Święto Bankowe
30 listopada Dzień św. Andrzeja
25 grudnia Boże Narodzenie
26 grudnia Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również