Tłumy turystów w Lublinie!

Tłumy turystów w Lublinie!

Ostatnie wydarzenia przyciągają do Lublina wiele osób z całej Polski. Sprawdziliśmy jakie miejsca i terminy są najpopularniejsze.

Lipiec i sierpień od zawsze były najczęściej wybieranymi miesiącami jeżeli chodzi o wizyty w województwie lubelskim.  W tym roku również przełom kwietnia i maja mocno wybił się pod względem liczby zapytań o nocleg w Lublinie.

 

 
Jak wyglądało zainteresowanie w ciągu ostatnich kilku lat?
W ubiegłym roku widać wyraźny wzrost  popularności zarówno miasta Lublin, jak też województwa lubelskiego. Podejrzewamy, że w tym roku trend również się utrzyma.

 

 

Najpopularniejsze terminy pobytu w Lublinie w tym roku to 25-29 lipca – nic dziwnego, bo w tym czasie odbywa się Carnaval Sztukmistrzów. Również koncert Siła Kobiet 21 lipca przyciągnął nie tylko mieszkańców, ale i osoby spoza regionu. Termin 20-24 lipca jest trzecim najczęściej wybieranym zakresem dat w Lublinie w tym roku. Zainteresowanie na podobnym poziomie miało miejsce także w czasie tegorocznej majówki (29 kwietnia - 3 maja).

 

Wśród innych miejscowości wybieranych w województwie, w top 10 znajdują się:

 


Okuninka z Jeziorem Białym króluje od czerwca do sierpnia. Liczba zapytań o nocleg w 2017 wzrosła ponad 75% w stosunku do 2016, w tym roku z pewnością utrzyma się na podobnym poziomie. Najczęściej wybierane przez turystów terminy to 20-24 i 25-29 lipca, 2-6 i 8-12 sierpnia.

 W tym roku liderem cieszącym się największym zainteresowaniem turystów jest Kazimierz Dolny. Już teraz wyniki są wyższe o 9% niż w ubiegłym roku, jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbę zapytań o nocleg, a przecież jeszcze tyle przed nami. Największe oblężenie turystów będzie miało miejsce w ostatnim tygodniu lipca i pierwszym sierpnia (27 lipca-5 sierpnia), zapewne ogromny wpływ ma na to Festiwal Dwa Brzegi, który przyciąga nie tylko fanów kina. Również podczas tegorocznej majówki, mogliśmy zobaczyć w Kazimierzu nad Wisłą rzesze zwiedzających (30 kwietnia - 4 maja).

 

 

Na Lubelszczyźnie można znaleźć wiele miejsc na te krótsze i dłuższe podróże, cieszymy się, że zainteresowanie regionem z roku na rok wzrasta nie tylko wśród mieszkańców, ale również turystów z całej Polski.

Następny artykuł Pogoda na drugą połowę...

Komentarze

Zobacz również