W środę konferencja prasowa? Nieoficjalne informacje

W środę konferencja prasowa? Nieoficjalne informacje


Obostrzenia wprowadzone przez rząd obowiązują do końca tego tygodnia, do 18 kwietnia. Co dalej? Odpowiedź na to pytanie poznamy prawdopodobnie w środę 14 kwietnia, podczas konferencji prasowej. Pojawiły się już jednak nieoficjalne informacje.

Minione tygodnie obfitują w ogromne emocje. Odkąd wprowadzono cotygodniowy system informacji i wprowadzania bądź luzowania obostrzeń, przed każdą konferencją prasową siedzimy jak na szpilkach. Restrykcje, do których obecnie musimy się stosować w Polsce obowiązują do 18 kwietnia włącznie. Co będzie dalej? Czy obostrzenia zostaną poluzowane? Wszystkie szczegóły poznamy prawdopodobnie w środę (14 kwietnia). Dziś pojawiły się jednak nieoficjalne informacje. Co z nich wynika? Sprawdź!Co po 18 kwietnia? Czy czeka nas luzowanie obostrzeń? Nieoficjalne informacje


Jak pisze money.pl najbliższa konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego lub wspólna konferencja z premierem, odbędzie się w środę (14 kwietnia). O której godzinie? Tego jeszcze nie wiadomo. Prawdopodobnie odbędzie się ona zaraz po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W minionym tygodniu była to godzina 11.00.

Podczas konferencji dowiemy się, jakie zasady sanitarne będą obowiązywać w Polsce przez kolejne dni, po 18 kwietnia. Czego możemy się spodziewać?

W grze jest kilka opcji - dotyczących głównie dzieci. I tak możliwe jest szybkie otwarcie żłobków i przedszkoli w całym kraju. Rozpatrywane jest również otwarcie niektórych szkół - wyłącznie dla uczniów z klas I - III i tylko w części Polski. Jak wynika z informacji money.pl, w tej chwili przedstawiciele rządu zastanawiają się, które z obostrzeń można wycofać na poziomie regionów, a które na terenie całego kraju

- czytamy w serwisie money.pl

Według nieoficjalnych informacji na szersze otwieranie się mogą liczyć cztery województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, podkarpackie oraz lubelskie. Dlaczego właśnie te regiony? Bo w tym momencie mają one najmniejszą liczbę zakażeń w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców.

Jak informuje money.pl, rząd zastanawia się również nad możliwością otwierania miejsc do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Trudno jednak przewidzieć czy będą to tylko te miejsca, które oferują aktywności na zewnątrz, ale wyłącznie dla dzieci, czy także dla dorosłych.

Co z innymi obostrzeniami, które obecnie obowiązują? Scenariuszy może być kilka. Z jednej strony liczba zakażeń powoli spada i otwierana jest rejestracja na szczepienia dla kolejnych roczników. Z drugiej jednak – osób hospitalizowanych jest nadal bardzo dużo a w wielu szpitalach sytuacja jest trudna.

Rząd może więc zacząć luzować obostrzenia już od 19 kwietnia, albo też przedłużyć obostrzenia o kolejny tydzień. Co ważne, jak pisze money.pl, przedstawiciele rządu sugerują, że jeśli nawet obowiązujące restrykcje zostaną przedłużone, najprawdopodobniej będzie to ostatnie przedłużenie.

Co warto podkreślić, ostateczne decyzje będą zapadać po wtorkowych i środowych informacjach na temat liczby zakażeń oraz osób hospitalizowanych

- piszą dziennikarze money.pl


Przypomnijmy, że konferencja prasowa przedstawicieli rządu odbędzie się najprawdopodobniej w środę 14 kwietnia w godzinach przedpołudniowych. Wtedy poznamy najnowsze decyzje.


Źródło: money.pl


Następny artykuł Mało znane pałace w Polsce!...

Komentarze

Zobacz również