Warmia i Mazury cieszą sie coraz większym zainteresowaniem wśród turystów!

Warmia i Mazury cieszą sie coraz większym zainteresowaniem wśród turystów!

Województwo warmińsko-mazurskie obecnie pojawia się coraz częściej wśród destynacji wybieranych przez turystów na wakacyjny urlop. W 2018 i 2019 roku zajmowało ósme miejscu w kraju. Jak będzie w tym sezonie?

Z dnia na dzień liczba zapytań o nocleg wysłanych przez turystów do właścicieli obiektów na Warmii i Mazurach wzrasta. Najwięcej przypada na okres od 18 lipca do 16 sierpnia, rekordowy weekend to 25-26 lipca.

Dokładne informacje dla poszczególnych miast dostępne są w zakładce Trendy

Co przyciąga turystów w te rejony?


Mazury potocznie określa się mianem Krainy Wielkich Jezior Mazurskich lub Krainy Tysiąca Jezior, gdzie nożna doliczyć się ok. 2,5 tysiąca jezior. Znajduje się tam również największe jezioro w Polsce – Śniardwy. A krajobrazy zapierają dech w piersiach niejednego turysty. Można tam wypoczywać na wiele różnych sposobów – żeglować po niezliczonych jeziorach, korzystać z uroków mazurskich kurortów, jeździć na rowerze, czy w końcu zwiedzać tajemnicze miejsca, świadczące o ciekawej historii regionu.

TOP 10 miast


Najpopularniejszą miejscowością województwa warmińsko-mazurskiego są Mikołajki. Zapytania turystów skierowane do właścicieli obiektów noclegowych w tym mieście stanowią aż 20% zapytań dla całego województwa (dotyczy okresu od 1 kwietnia do 22 czerwca). Na drugim miejscu znalazło się Giżycko (18,7% zapytań), a trójkę z niewielką różnicą zamyka Ruciane-Nida (18,6%).

Turyści pytają również  o Ryn, Mrągowo i Ostródę. W czołowej dziesiątce najchętniej wybieranych destynacji w województwie warmińsko-mazurskim znajdują się także Kruklanki, Olsztyn, Ełk i Węgorzewo.


Warmia i Mazury popularne nie tylko na wakacje


Jak wynika ze statystyk, średnia długość pobytu w województwie wynosi 4-5 nocy. W okresie wakacyjnym są to jeszcze dłuższe pobyty, w lipcu czy sierpniu turyści spędzają na Mazurach średnio tydzień.
Kolejnym atutem są ceny, średnia cena noclegu wynosi ok. 55 zł. Oczywiście zależy ona od wielu czynników, jak lokalizacja i kategoria obiektu, udogodnienia dla turystów czy termin pobytu.

Następny artykuł 5 najpopularniejszych...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej