Weekend w Wielkopolsce - 4 spokojne miejsca na urlop

Weekend w Wielkopolsce - 4 spokojne miejsca na urlop

Chcecie odkryć interesujące zakątki Wielkopolski? Zatrzymać się w spokojnym miejscu i odwiedzić mniej znane i mniej oblegane atrakcje regionu? Sprawdźcie gdzie zaplanować atrakcyjny weekend w Wielkopolsce. Oto kilka spokojnych miejsc świetnych na urlop lub dłuższą wycieczkę!

Wielkopolska to niezwykle atrakcyjny turystyczne region Polski. Miejsce to przyciąga turystów przede wszystkim pięknem okolicznej przyrody, wyjątkowymi atrakcjami oraz historycznym klimatem. Podczas urlopu w Wielkopolsce możemy aktywnie wypocząć na świeżym powietrzu, odbyć interesującą lekcję historii lub zaszyć się w spokojnym miejscu. Okolica świetnie nadaje się na wycieczkę z dziećmi, romantyczny wyjazd oraz zaplanowanie jednodniowych wycieczek pełnych atrakcji! Bez problemu znajdziemy także miejsce na spokojny weekend lub dłuższy urlop. Oto które miejsca warto odwiedzić w Wielkopolsce!


Spokojne miejsce na weekend w Wielkopolsce – Skorzęcin 


W Wielkopolsce znajdziemy kilka klimatycznych i spokojnych miejsc, które pozwolą nam zaplanować obfitujący w atrakcje weekend lub dłuższy urlop. Jednym z nich jest urokliwy Skorzęcin położony jedynie 24 kilometry od Gniezna. Miejscowość oferuje atrakcyjne warunki do wypoczynku nad dwoma malowniczymi jeziorami: Niedzięgiel oraz Białym. Podczas urlopu będziemy mogli między innymi spędzić swój czas na strzeżonym kąpielisku, oddać się uprawianiu sportów wodnych lub zdecydować się na łowienie ryb! Spokojna okolica zachęca także do aktywnego wypoczynku na rowerze. Miłośnicy dwóch kółek mogą wyruszyć między innymi do klimatycznego Powidzkiego Parku Krajobrazowego! Ciekawy pomysłem będzie także spontaniczne odkrywanie pobliskich zakątków. Między innymi w niedalekim Witkowie zobaczymy zabytkowy drewniany wiatrak. W wolnej chwili możemy wyskoczyć ze spokojnego Skorzęcina wprost do Gniezna, gdzie czekają warte zobaczenia zabytki.


Atrakcyjne noclegi w Skorzęcinie: 


Domek Letniskowy Tramp Brda

Domek Letniskowy Tramp Brda

Skorzęcin, ul. ul. Jeziorna

Domki Skorzęcin
Domki letniskowe Iza

Domki letniskowe Iza

Skorzęcin, ul. Jeziorna

Domki Skorzęcin 9.8
Pokoje i Domki Omega

Pokoje i Domki Omega

Skorzęcin, ul. Aleja Promienista

Domki Skorzęcin 7.8


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Skorzęcinie


Spokojne miejsca w Wielkopolsce – zajrzyj do Pobiedzisk 


Pobiedziska to kolejna spokojna i atrakcyjna miejscowość w Wielkopolsce, którą warto odwiedzić podczas planowania weekendu w okolicy! Urokliwa miejscowość położona jest w połowie drogi pomiędzy Poznaniem a Gnieznem. Możemy zajrzeć tu w przerwie podczas podróży lub spędzić tu nieco więcej czasu! Główną atrakcją czekającą tu na turystów jest Gród Pobiedziska. Zrekonstruowany wczesnośredniowieczny drewniany gród cieszy się dużą popularnością wśród wczasowiczów. Miejsce to oferuje nam połączenie interesującej lekcji historii z dobrą zabawą! Podczas zwiedzania grodu będziemy mogli zobaczyć między innymi wystawę średniowiecznych machin oblężniczych o rzeczywistych wymiarach, dotkniemy uzbrojenia wykorzystywanego przez dawnych wojów, a także sprawdzimy swoje umiejętności w strzelaniu łukiem! Weekendową wizytę w Pobiedziskach możemy urozmaicić długim spacerem po Skansenie Miniatur Szlaku Piastowskiego, będącego najstarszym parkiem miniatur w Polsce! Czeka tu na nas kilkadziesiąt zabytkowych budowli wchodzących w skład popularnego Szlaku Piastowskiego. Zobaczymy tu z bliska m.in.: Stary Rynek w Poznaniu, Katedrę w Gnieźnie, Pałac w Rogalinie, Zamek w Kórniku oraz osadę Biskupin. Ciekawostką jest fakt, że wiele fragmentów miejscowych modeli stworzono z tych samych materiałów co ich oryginalne odpowiedniki!


Spokojne, ładne i ciekawe Pobiedziska stanowią atrakcyjną bazę wypadową po okolicy. Poza Gnieznem oraz Poznaniem warto wybrać się nad Jezioro Lednickie. Znajdziemy tam dwa ciekawe muzea – Muzeum Pierwszych Piastów na Ostrowie Lednickim oraz Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach.


Atrakcyjne noclegi w okolicy Pobiedzisk:Puszczykowo – spokojne miejsce w Wielkopolsce, które warto odwiedzić!


Puszczykowo jest jednym z ciekawszych miejsc, jakie możemy odwiedzić w Wielkopolsce. Spokojne miasto położone jest jedynie 12 kilometrów od Poznania. Stanowi ono ciekawą turystyczną propozycję dla osób, które pragną na chwilę wyrwać z tłocznego miasta. To także ciekawe miejsce na spacer, randkę, wycieczkę z dziećmi oraz atrakcyjna baza wypadowa do samego Poznania i okolicznego Parku Narodowego. Miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu będą mogli udać się na długie spacery lub wyprawy rowerowe po Wielkopolskim Parku Narodowym. Punktem obowiązkowym wizyty w spokojnym i klimatycznym Puszczykowie jest interesujące Muzeum Pracowania Literacka Arkadego Fiedlera. W rodzinnym domu artysty będziemy mogli zobaczyć ciekawą ekspozycję złożoną z eksponatów przywiezionych z licznych wypraw podróżniczych Fiedlera. Zobaczymy wyjątkowe zbiory etnograficzne, entomologiczne, religijne oraz rzemiosło ludowe. Na szczególną uwagę zasługują rzeźby obrzędowe, łuki i dmuchawki, okazy egzotycznych zwierząt oraz trofea z ludzkich głów! 


Dodatkową atrakcją w muzeum jest Ogród Tolerancji otaczający posiadłość. Czekają tam na nas modele przedstawiające słynne rzeźby i obiekty mające ogromne znacznie w rozwoju poszczególnych cywilizacji na świecie. Podczas spaceru będziemy mogli z bliska zobaczyć kamienny kalendarz Azteków, 6-metrowy posąg buddy, głowę z Wyspy Wielkanocnej czy pomnik Siedzącego Byka. Jednym z najciekawszych elementów parku jest model statku Santa Maria, w którym Krzysztof Kolumb dopłynął do brzegów Ameryki, w skali 1:1. 


Sprawdź atrakcyjne noclegi w okolicy Puszczykowa: 


Apartamenty Pod lipami

Apartamenty Pod lipami

Luboń, ul. Poniatowskiego

Apartamenty Luboń 9.9
Motelik Pod Kukułką

Motelik Pod Kukułką

Puszczykowo, ul. ul. Reymonta

Motele Puszczykowo 9.8
Trzy Domki

Trzy Domki

Mosina, ul. ul. Pożegowska

Kwatery i pokoje Mosina 10.0


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy Puszykowa


Spokojne miejsce na weekend w Wielkopolsce – postaw na Sieraków


Sieraków to piękne historyczne miasto położone nad Wartą, w którym będziemy mogli spędzić naprawdę udany weekend. W miejscu tym czeka na nas historyczny klimat, piękna przyroda oraz wypoczynek nad malowniczymi jeziorami. Sieraków położone jest na pojezierzu Sierakowskim w samym sercu Puszczy Noteckiej, pomiędzy Jeziorem Jaroszewskim oraz Lutomski, co czyni je świetnym miejscem dla osób ceniących sobie ciszę, spokój oraz możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu. Decydując się na urlop w Sierakowie, będziemy mogli postawić na długie wycieczki po okolicznych szlakach turystycznych. Czeka tu na nas między innymi fragment Szlaku Noteckiego biegnącego malowniczym brzegiem Warty. Piękne widoki oferuje także trasa biegnąca dookoła jeziora Lutomskiego, będącego najdłuższym akwenem Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego. Miłośnicy obcowania ze spokojną i urokliwą przyrodą mogą zdecydować się na wyprawy do licznych rezerwatów przyrody znajdujących się w okolicy. Na zapalonych rowerzystów czeka natomiast Szlak Stu Jezior – będący jednym z najstarszych szlaków w Wielkopolsce.


W czasie wolnym nie należy zapominać o zwiedzaniu samego miasta, czeka tu na nas bowiem kilka interesujących zabytków. Podczas spaceru po Sierakowie warto zobaczyć Kościół Pobernardyński Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej – noszący miano Perły Sierakowa. Kolejnym ciekawym miejscem na mapie miasta jest Muzeum Zamek Opalińskich.


Atrakcyjne noclegi w Sierakowie:Sprawdź atrakcyjne noclegi w Sierakowie oraz okolicy


Następny artykuł Wikingowie na Wolinie....

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej