Aktualności

Turystyczne atrakcje Węgier to nie tylko piękny Budapeszt i ogromny Balaton. Kraj może pochwalić się również uroczymi miasteczkami, wśród których na pewno wyróżnia się historyczny Wyszehrad.
Balaton to jedna z wizytówek Węgier – jezioro każdego roku przyciąga bowiem coraz więcej turystów. Warto też zaznaczyć, że co sezon wzbogaca się oferta turystyczna, a okoliczne miasteczka kuszą nowymi atrakcjami.
Nazywany „Perłą Dunaju” a także najpiękniejszym miastem w Europie. Budapeszt , stolica Węgier, bo o nim mowa, to miasto z całą pewnością wyjątkowe, łączące w sobie bogatą historię i nowoczesność. Podzielone na dwie części przez rzekę Dunaj. Dla odwiedzających ma do zaoferowania naprawdę wiele. I nie chodzi tylko o ciekawą kulturę, smaczną kuchnię czy doskonałe wino. Budapeszt to miasto atrakcyjne ze względu na zabytkowe budowle, miejsca magiczne, sprzyjające wakacyjnemu wypoczynkowi. Czym Budapeszt może Was zachwycić?
Debreczyn, położony na wschodzie Węgier to najważniejsze miasto Wielkiej Niziny Węgierskiej i zarazem drugie, co do wielkości miasto na Węgrzech. Choć nie tak głośne jak Budapeszt, swoim gościom ma naprawdę wiele do zaoferowania. Przekonajcie się, że wschodnie Węgry są atrakcyjnym miejscem do spędzenia tegorocznych wakacji.
Zachęcamy Was do odwiedzenia pięknego, zabytkowego miasta położonego na stokach pasma górskiego Mecsek w południowych Węgrzech . Bez wątpienia należy ono do najstarszych i najbardziej egzotycznych miast w kraju. Nazywane bywa zadunajską krainą pokoju oraz węgierską bramą do Morza Śródziemneg o. O jaki miasto chodzi? Oczywiście o malowniczy Pecz. Jeśli nie macie jeszcze sprecyzowanych wakacyjnych planów, skorzystajcie z naszej propozycji i odwiedźcie Pecz.
Miszkolc to czwarte co do wielkości miasto Węgier, położone w północno-wschodniej części kraju. Jest ono jednym z ważniejszych węgierskich ośrodków przemysłowych. Choć oddalone o 185 km od stolicy Węgier, w niczym nie ustępuje Budapesztowi , a właściwie można powiedzieć, że aspiruje nawet do miana jednego z najpiękniejszych miast na Węgrzech! Piękno to jednak nie wszystko, czym Miszkolc może się poszczycić! To miasto obfituje w liczne atrakcje i ciekawe miejsca, które koniecznie musicie odwiedzić podczas urlopu w tym mieście. Zastanawiacie się, jak spędzić wakacje w Miszkolcu? Koniecznie przeczytajcie nasze zestawienie!
Segedyn to jedno z największych, a już na pewno najpiękniejszych węgierskich miast. Położone u zbiegu rzek Cisy i Maruszy jest niezwykle istotnym węzłem komunikacyjnym dla całego kraju. Wśród "tutejszych" Segedyn nazywany jest stolicą południowej części Wielkiej Niziny Węgierskiej, której stanowi centrum kulturalne, oświatowe i ekonomiczne. Dla turystów Segedyn - choć trochę pomijany - jest niezwykle atrakcyjnym zakątkiem Europy ze względu na swoją bogatą tradycję oraz historię, której wizytówką jest na przykład miejscowa odnowiona Starówka. Jeśli jednak myślicie, że to wszystko co Segedyn ma Wam do zaoferowania - jesteście w błędzie. To węgierskie miasto kryje w sobie wiele tajemnic i atrakcji. Jest w nim wiele ciekawych do odwiedzenia miejsc. Nie wierzycie? Mamy dla Was listę najciekawszych z nich!
Planując wyjazd na Węgry turyści rezerwują noclegi i zbierają informacje o ciekawych miejscach w okolicy. Wiele osób nie myśli o tym, aby zapoznać się z cenami i sprawdzić ile dodatkowo wyniesie wymarzony urlop.
Hajdúszoboszló to położony na Węgrzech międzynarodowy kurort, w którym znajdują się kąpieliska termalne. Z uwagi na przystępność cen, ciekawe położenie i wiele atrakcji tego miejsca, każdego roku coraz więcej turystów właśnie tam wybiera się na wakacje. Dlaczego Hajdúszoboszló jest tak chętnie obieranym przez wczasowiczów kierunkiem? Jakie są najciekawsze atrakcje w tym uzdrowiskowym mieście? Jak spędzić tam czas? Przekonajmy się wspólnie!
Spędzając urlop na Węgrzech koniecznie trzeba odwiedzić tamtejsze gorące źródła! Lecznicze właściwości węgierskich wód termalnych docenili już Rzymianie – teraz korzystają z nich turyści. Sprawdźcie więc miejsca, gdzie, oprócz zwiedzania okolicznych atrakcji, trzeba odwiedzić też baseny z ciepłą, leczniczą wodą.