Wypoczynek dla seniora. Jak przygotować dobrą ofertę?

Wypoczynek dla seniora. Jak przygotować dobrą ofertę?

Jesień to jeden z ulubionych momentów na podróże wśród seniorów. Chętnie odkrywają nowe miejsca, jak też wypoczywają w regionach, w których czują się jak u siebie w domu. O co Ty, jako właściciel obiektu noclegowego, musisz zadbać, by seniorzy zdecydowali się na wybór właśnie Twojej oferty?

Przygotowanie dobrej oferty, która zachęci turystów, wymaga trudu i poświęcenia. Niezależnie od wszystkiego, niezwykle ważne jest, by zachęcić zarówno pary, rodziny z dziećmi, czy osoby starsze. Prowadząc obiekt noclegowy starasz się sprostać wszelkim oczekiwaniom Twoich gości i robisz wszystko, by poczuli się u Ciebie w pełni wyjątkowo.


Z pewnością zauważasz, że w miesiącach jesiennych wzrasta zainteresowanie wypoczynkiem wśród konkretnej grupy osób, którą są seniorzy. Nie da się ukryć, że osoby starsze są tą grupą osób, która spełnia się w każdej dziedzinie życia. Jesień jest bez wątpienia ich ulubioną porą roku, jeśli chodzi o podróże. Dzieje się tak przede wszystkim z wielu powodów. Nie ma tłumu turystów, co jest szczególnie ważne w obliczu trwającej pandemii koronawirusa i możliwości zakażenia. Jest też dużo taniej niż w sezonie letnim. Poza tym, sprzyja również pogoda - jest zdecydowanie lepsza niż np. upały, które dla większości starszych osób mogą być najzwyczajniej w świecie - uciążliwe i męczące. 


W ostatnich latach w związku z tym, możemy zauważyć, że spora część osób starszych podróżuje we wrześniu, październiku, czy listopadzie. Odbywa się to na własną rękę lub w zorganizowanych grupach: z klubami seniora, emeryta, z uniwersytetami trzeciego wieku lub w ramach wyjazdu do sanatorium w ramach rehabilitacji po przebytych operacjach.


Jeśli chcesz, by Twoja oferta zainteresowała również tę grupę turystów, to zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci przygotować najlepszą ofertę skierowaną do osób starszych. Od czego zacząć i o czym pamiętać? Sprawdźmy!


Dobra oferta na urlop dla seniorów - najważniejsze wskazówki


Może osoby starsze nie są tak bardzo wymagający, jak pozostałe grupy turystów, jednakże na pewno mają swoje indywidualne oczekiwania i preferencje, związane z wypoczynkiem w wybranym przez siebie obiekcie. 


Dzięki postępowi technologicznemu i nauce, seniorzy coraz chętniej poszukują noclegów przez internet, dlatego też odpowiednio przygotowana przez Ciebie oferta być może zachęci ich do przyjazdu. Poznaj kilka podstawowych zasad, które ułatwią Ci przygotowanie oferty dla osób starszych.


  • Skorzystaj z zakładki “Wczasy dla seniorów”


Tak naprawdę treść oferty nie musi się różnić niczym szczególnym od tego, co chcesz zaproponować swoim pozostałym gościom. Pokoje, wyposażenie, czy udogodnienia dla wszystkich są identyczne. Liczy się przede wszystkim grono odbiorców, którym chcesz przedstawić swoją ofertę.


Jeśli chcesz bezpośrednio trafić do osób starszych, umieść treść swojej oferty w zakładce “Wczasy dla seniorów”, która umożliwi osobom starszym łatwe i bezproblemowe znalezienie noclegu w wybranym przez nich regionie.


Co może okazać się kluczowe? Bez wątpienia lokalizacja. Niektóre osoby starsze nie mają sił na długie spacery do centrum, czy na plażę. Niezwykle ważna w takim przypadku może okazać się również lokalizacja blisko uzdrowiska, czy w miejscu wypełnionym ciszą i spokojem. Nie ulega żadnej wątpliwości, że osoby starsze wolą wypoczynek w ustronnym miejscu, a nie w lokalizacji, w której dominuje turystyczny zgiełk. Jeśli Twój obiekt spełnia te wszystkie kryteria, to podkreśl to w treści swojej oferty.


  • Zachęć promocją swoich stałych bywalców


Z osobami starszymi zazwyczaj jest tak, że mają swoje jedyne i ulubione miejsce, w którym miło spędzają swój urlop, niezależnie od pory roku. Można śmiało rzec, że są Twoimi stałymi bywalcami. Jeśli chcesz ich odpowiednio ugościć, warto pomyśleć o ofercie specjalnej, którą zaprezentujesz swoim stałym bywalcom. 


Zachęć promocją, odpowiednim rabatem. Dobrym posunięciem z Twojej strony będzie również zwykła rozmowa telefoniczna, podczas której przypomnisz się i odpowiednio zachęcisz seniorów do przyjazdu do Twojego obiektu. Pokażesz w ten sposób, że zależy Ci na ich pobycie.


Przeczytaj również: Stali klienci w obiekcie noclegowym. Jak utrzymać z nimi dobre relacje?


  • Zadbaj o odpowiednie udogodnienia


Aby wypoczynek każdego seniora był miły, warto zadbać o odpowiednie udogodnienia, z których będą mogli skorzystać Twoi goście. W przypadku osób starszych, niezwykle pomocne mogą okazać się wszystkie, nawet najdrobniejsze udogodnienia.


Warto tu zadbać o w pełni wyposażoną kuchnię - seniorzy w większości przypadków wolą ugotować coś samemu niż korzystać z oferty gastronomicznej w miejscowości. Dobrym rozwiązaniem będą również udogodnienia, które wspomogą aktywność. Mogą to być np. kijki do nordic-walking, czy stacjonarny rower treningowy. 


Seniorzy to również osoby, które lubią dużo czytać. Dobrze będzie, jeśli zadbasz o biblioteczkę z licznymi pozycjami książkowymi, które ich zainteresują.


Dodatkowym atutem będzie dostępność windy. Dobrze, by w pokoju znalazł się telewizor i czajnik.


Sprawdź: Udogodnienia w obiekcie noclegowym. Na co turyści najczęściej zwracają uwagę?


  • Zaproponuj transport swoim gościom


Wśród seniorów możemy wyróżnić zarówno osoby aktywne, jak i takie, które mają nieco mniej siły lub po prostu trapi ich jakaś choroba. Jeśli chcesz sprawić, by poczuli się u Ciebie naprawdę wyjątkowo, to warto zaproponować opcję transportu, z której będą mogli korzystać.


Możesz ich zawieźć swoim samochodem w określone miejsce, odebrać z dworca lub też nawiązać współpracę z lokalnymi korporacjami taksówkarskimi, z której seniorzy będą mogli korzystać na naprawdę preferencyjnych warunkach. Dzięki temu rozwiązaniu, na pewno zyskasz w ich oczach.


Zobacz: Zaskocz i zachwyć. Jak urozmaicić pobyt swoim gościom?


  • Pamiętaj o atrakcjach dla seniorów


Na sam koniec, warto pamiętać o atrakcjach, z których będą mogły skorzystać osoby starsze. Każdy przecież chce poczuć się wyjątkowo w Twoim obiekcie, również seniorzy. Co możesz im zaproponować w takim przypadku? Może to być np. wspólne biesiadowanie przy grillu lub ognisku, wieczorki taneczne, czy innego typu integracja z pozostałymi gośćmi.


Swego rodzaju urozmaiceniem Twojej oferty na pewno będzie organizacja wycieczek jednodniowych po regionie. W takim przypadku warto nawiązać współpracę z lokalnymi biurami podróży.


Przeczytaj również: Działamy razem, czy osobno? Współpraca kluczem do sukcesu


Mamy nadzieję, że zaprezentowane przez nas rozwiązania, pozwolą Ci przygotować naprawdę dobrą ofertę urlopu dla seniorów. Gwarantujemy, że każdy powinien być tu zadowolony!Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej