5 najlepszych kąpielisk w województwie dolnośląskim

5 najlepszych kąpielisk w województwie dolnośląskim

Każde lato to niezliczona ilość wspomnień. To czas w dużej mierze spędzany na wspaniałych wyjazdach, w tym nad wodą. Dobrze się składa, bo w Polsce mamy naprawdę dużą ilość miejsc, w których możemy cieszyć się wyjątkowymi warunkami do wypoczynku nad wodą. Planując wyjazdy, warto wziąć pod uwagę województwo dolnośląskie, w którym z powodzeniem możemy połączyć zwiedzanie miast, wędrówki po górach i wypoczynek nad wodą właśnie. Które miejsca w tym regionie cieszą się największym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów? Oto nasze propozycje.

Jeśli za oknem skwar leje się z nieba, to możemy być pewni, że większość z nas będzie poszukiwać ochłody. W takich przypadkach doskonale sprawdzą się wyjazdy nad jezioro, czy też korzystanie z miejskich kąpielisk. Z tego typu rozwiązań korzysta spora część mieszkańców, głównie większych miast. Wszystko to dzięki niewielkiej odległości. Warto podkreślić, że i w przypadku Dolnego Śląska, większość popularnych kąpielisk znajduje się w dość bliskiej odległości, do 50 km. Mając na uwadze województwo dolnośląskie, należy podkreślić, że jest z czego wybierać w kwestii akwenów wodnych, nad którymi możemy miło spędzić czas.


Na Dolnym Śląsku, podobnie jak w przypadku pozostałych regionów Polski, również należy liczyć się z tym, że weekendowy wyjazd nad jezioro to popularna forma spędzania czasu. Wyjazd taki z powodzeniem można zaplanować spontanicznie - w gronie rodziny lub znajomych. Większość osób korzysta z uroków plażowania, uprawia sporty wodne, czy też spędza czas aktywnie w zupełnie inny sposób.


Zastanawiasz się nad tym, co możesz robić nad jeziorem? Przeczytaj koniecznie: 7 sposobów na urozmaicenie wypoczynku nad jeziorem


Od czego zależy popularność wypoczynku nad wodą na Dolnym Śląsku?


Warto podkreślić, że decydujących powodów jest kilka. Każdy przede wszystkim marzy o tym, by oderwać się od codzienności i obowiązków. Wypoczynek nad wodą oprócz tego gwarantuje mile spędzony czas i daje możliwość skorzystania z różnych form aktywności. Każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Wypoczynek w regionie Dolnego Śląska można zaplanować w naprawdę ciekawy sposób. Warto podkreślić, że znajdują się tu Karkonosze, ciekawe miasta, takie jak chociażby Wrocław, a i zabytków nie brakuje. Nie bez znaczenia pozostaje tu również bliskość atrakcji przyrodniczych.


By dojechać nad któreś z wybranych kąpielisk, na pewno będziemy musieli odstać swoje w korku. Świadczy to o tym, jak te miejsca są popularne i jak bardzo mieszkańcy i turyści lubią wypoczynek nad wodą.


Zastanawiasz się, jak ominąć korki? Nie zwlekaj i sprawdź już dziś: Jak uniknąć korków podczas wakacyjnych wyjazdów?


Główne atuty, przemawiające za wypoczynkiem nad wodą na Dolnym Śląsku, to przede wszystkim:


  • bezpieczne miejsce

  • idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi

  • możliwość błogiego lenistwa, jak i aktywnego spędzania czasu

  • możliwość uprawiania sportów wodnych

  • kąpieliska w większości przypadków są strzeżone

  • malownicze krajobrazy

  • różnorodne możliwości spędzania czasu


Które kąpieliska na Dolnym Śląsku cieszą się największym zainteresowaniem turystów?


Do wyboru mamy naprawdę dużo wspaniałych miejsc. Nie jest to łatwe, bo każde z nich jest na swój sposób wyjątkowe. My zdecydowaliśmy się jednak na wybór 5 - naszym zdaniem bezpiecznych i najlepszych, w których każdy powinien miło spędzić czas. Które to? Sprawdźmy!Kąpielisko nad zalewem w Starej Morawie


Nasz przegląd miejsc rozpoczynamy od kąpieliska w Starej Morawie. To sztuczny zbiornik wodny, który w każde wakacje cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Warto podkreślić, że po modernizacji w 2007 roku, jest podstawowym akwenem przeznaczonym do wypoczynku w regionie. 

 

 

fot. Bronisław Krywulko / zdjecia.nocowanie.pl

 

Jako ciekawostkę należy przytoczyć tu fakt, że jest to jeden z najwyżej położonych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce. Miejsce to jest w pełni bezpieczne - nad bezpieczeństwem wypoczywających tutaj osób czuwają wykwalifikowani ratownicy WOPR. Oprócz tego, należy wspomnieć, że znajdziemy tu m.in. pole namiotowe, zaplecze gastronomiczne, molo i pomosty z wieżą widokową, zaplecze sanitarne, boiska do siatkówki plażowej i parkingi.

 

 

Gościniec MorawSki

Gościniec MorawSki

Stronie Śląskie, ul. Stara Morawa

Pensjonaty Stronie Śląskie 9.4
Górski Poranek

Górski Poranek

Stronie Śląskie, ul. Kościuszki

Pensjonaty Stronie Śląskie 9.6

 

 


Już dziś zarezerwuj nocleg w Starej Morawie


Plaża nad Jeziorem Mietkowskim


Kolejna z propozycji związana jest z wypoczynkiem nad największym zaporowym jeziorem w województwie dolnośląskim. Kąpielisko to znajduje się w bliskiej odległości od Wrocławia, przez co potrafi przyciągnąć prawdziwe tłumy. Niewątpliwym atutem jest bez wątpienia lokalizacja w cichym i spokojnym miejscu we wsi Mietków.

 

 

fot. dolek56 / zdjecia.nocowanie.pl

 

Warto również wspomnieć o tym, że turyści mają tutaj dostęp do pola campingowego, zaplecza małej gastronomii, mogą się cieszyć doskonałymi warunkami do uprawiania windsurfingu, sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Panuje tu również wspaniały klimat. Jedynym minusem kąpieliska może być gliniaste dno i mętna woda jeziora. Jednakże z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie i miło spędzi czas.

 

 

Fajny noclegsobótka

Fajny noclegsobótka

Sobótka, ul. ul. Krasińskiego

Kwatery i pokoje Sobótka 10.0
Domek Feniksa

Domek Feniksa

Sobótka, ul. ul. Letnia

Domy wakacyjne Sobótka 9.9

 

 


Znajdź dla siebie nocleg w Mietkowie


Jezioro Bielawskie - plaża w Górach Sowich


W województwie dolnośląskim każdy powinien znaleźć coś dla siebie, to nie ulega żadnej wątpliwości. Biorąc pod uwagę regiony górskie, warto rozważyć Góry Sowie, w których z powodzeniem możemy wędrować po górach, jak i spędzać czas nad wodą. Nad tutejszym Jeziorem Bielawskim panuje naprawdę wspaniały klimat - piaszczysta plaża powinna pomóc zrelaksować się po trudach codzienności.

 

 

fot. skrzyp / zdjecia.nocowanie.pl

 

Niewątpliwe atuty to przede wszystkim: wyjątkowe miejsce dla miłośników letniego wypoczynku nad wodą, piaszczysta i strzeżona plaża, wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych, wyciąg do wakeboardu, nowoczesny basen z wodnym placem zabaw, wyjątkową atrakcją jest molo, prowadzące na wyspę - miejsce spotkań, miejsce do kąpieli posiada łagodne i równe wejście do wody. Wstęp na plażę jest bezpłatny!

 

 

Domek Chmielnik

Domek Chmielnik

Pieszyce, ul. Kamionki

Domki Pieszyce 9.6
Pokoje Pod Skałką

Pokoje Pod Skałką

Pieszyce, ul. Rościszów

Kwatery i pokoje Pieszyce 9.7

 

 


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w Bielawie


Kąpielisko miejskie OSiR w Świebodzicach


Tym razem mamy przyjemność zaprezentować nieco inny rodzaj kąpieliska. Kąpielisko miejskie OSiR w Świebodzicach to doskonała letnia propozycja, ciesząca się dużym zainteresowaniem rodzin z dziećmi, jak i grup znajomych. Cały kompleks spełnia wszelkie możliwe wymogi, by wypoczynek w tym miejscu był tylko i wyłącznie przyjemnością. Obiekt znajduje się pod stałym nadzorem ratowników WOPR. 

 

 

fot. CHMIELU / zdjecia.nocowanie.pl

 

Panują tu wspaniałe warunki do pływania. Warto również podkreślić, że na terenach trawiastych znajdziemy dużo miejsca do plażowania. Wśród głównych atrakcji należy tu wymienić przede wszystkim: basen sportowy o długości 50 metrów, basen rekreacyjny, brodziki dla dzieci, boiska do siatkówki plażowej i beach soccera, zaplecze gastronomiczne, miejsce do grillowania, zaplecze sanitarne i przebieralnie, mnóstwo pozytywnej energii. Warto odwiedzić to miejsce!

 

 

 

 


Oto propozycje noclegów w Świebodzicach


Kąpielisko Glinianki we Wrocławiu


Na sam koniec pozostawiliśmy propozycję kąpieliska, znajdującego się w stolicy Dolnego Śląska, czyli we Wrocławiu. Kąpielisko Glinianki to wyjątkowa propozycja, zarówno dla mieszkańców miasta, jak i turystów. Panują tu wspaniałe warunki rekreacyjno-wypoczynkowe. Warto podkreślić, że z myślą o osobach tu wypoczywających, przygotowano tu wszelkie udogodnienia i atrakcje, które urozmaicą wypoczynek nad wodą. 

 

Nad bezpieczeństwem osób czuwają tu ratownicy wodni. W okresie letnim jest to również miejsce, w którym organizowane są liczne zawody, imprezy i koncerty dla każdej grupy wiekowej. Niewątpliwe atuty tego miejsca to przede wszystkim: strzeżone kąpielisko, baza gastronomiczna, boisko do siatkówki plażowej, wypożyczalnia sprzętu wodno-plażowego.

 

 

Apartament Serce Miasta

Apartament Serce Miasta

Wrocław, ul. Piłsudskiego

Apartamenty Wrocław 10.0
Kuźnicza StareMiasto

Kuźnicza StareMiasto

Wrocław, ul. Kuźnicza

Apartamenty Wrocław 10.0
Hubska Apartments

Hubska Apartments

Wrocław, ul. Hubska

Apartamenty Wrocław 9.8

 

 


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg we Wrocławiu


Mamy nadzieję, że wakacje na Dolnym Śląsku będą obfitować we wspaniałe przeżycia, związane również z wypoczynkiem nad wodą. Korzystajmy ze sprzyjającej aury i cieszmy się czasem, spędzonym w gronie rodziny lub znajomych.
Następny artykuł Kolejka nad Soliną....

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej