Ferie zimowe 2022. W górach znowu tłumy?

Ferie zimowe 2022. W górach znowu tłumy?

Ferie zimowe 2022 odbędą się na “starych” zasadach – w planie są cztery tury rozłożone pomiędzy 17 stycznia a 27 lutego. Zainteresowanie wypoczynkiem w tym terminie jest bardzo duże, a Polacy szukają noclegów głównie na południu naszego kraju.

Po świętach i sylwestrze oraz długim weekendzie z okazji święta Trzech Króli zbliża się kolejna okazja do wypoczynku. To ferie zimowe, które po roku powracają do dawnego porządku. Zamiast kumulacji wyjazdów w jednym terminie znowu mamy cztery tury dla poszczególnych województw.

Terminy ferii zimowych 2022. Jak wypadają?


Ferie zimowe 2022 wypadają pomiędzy 17 stycznia a 27 lutego i trwają dwa tygodnie. W tym roku jako pierwsi wypoczywają uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. Przedstawiamy szczegółowy rozkład terminów ferii zimowych:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. - województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. - województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie;
  • 14 - 27 lutego 2022 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Ferie zimowe 2022 – najpopularniejsze kierunki


Zimowy wypoczynek kojarzy się przede wszystkim z szaleństwami na stoku, trudno się więc dziwić, że turyści oblegają narciarskie kurorty. Dlatego jeżeli ktoś mieszkający w województwie, które rozpoczyna ferie zimowe w pierwszej turze, odłożył szukanie noclegu na ostatnią chwilę, może mieć problem ze znalezieniem odpowiadającej mu oferty.

Najchętniej wybieranym miejscem na ferie jest oczywiście Zakopane. Miasto bije rekordy popularności o każdej porze roku – Polacy chętnie spędzają tu zarówno wiosenne długie weekendy i wakacje, jak też planują zimowe wyjazdy. Teraz trafiło tam ponad 20% wszystkich zapytań o wolne noclegi na czas ferii zimowych.

Na kolejnych miejscach uplasowały się inne znane narciarskie miejscowości, czyli Karpacz oraz Białka Tatrzańska. Turyści doceniają tamtejsze ośrodki sportów zimowych, które są dobrze przygotowane i dostosowane do potrzeb osób o zróżnicowanych umiejętnościach. Można tam również dobrze zorganizować czas poza stokiem - Białka Tatrzańska słynie bowiem z basenów termalnych, natomiast Karpacz oferuje wiele interesujących miejsc do zwiedzania. Hitem jest przede wszystkim Śnieżka, którą można zdobywać zimową porą, oraz muzeum Karkonoskie Tajemnice i kościółek Wang.

Wśród dziesięciu topowych lokalizacji na czas ferii zimowych mamy również: Szklarską Porębę, Szczyrk, Krynicę-Zdrój, Wisłę, Bukowinę Tatrzańską, Kościelisko oraz Duszniki-Zdrój z Zieleńcem którym jest dzielnicą tego uzdrowiskowego miasta.


Ile kosztują noclegi na ferie zimowe 2022?


Ceny noclegów zależą od wielu czynników, jednym z nich jest termin. Ferie zimowe to dla obiektów położonych w górach jeden z bardziej intensywnych momentów w roku, więc w tym czasie mogą obowiązywać wyższe cenniki. Oprócz tego na ostateczny koszt wpływa też lokalizacja (zimą poszukiwane są zwłaszcza noclegi blisko stoku, przez co ich ceny bywają wyższe), kategoria obiektu noclegowego i jego standard, a także oferowane udogodnienia.  

Średnie ceny noclegów w tych najbardziej rozchwytywanych lokalizacjach zaczynają się od ok. 64 zł os. / noc. (Zakopane i Krynica-Zdrój). Drożej jest w Karpaczu (68 zł) oraz Szczyrku (73 zł), natomiast najwyższe średnie ceny znajdziemy w Zieleńcu - 116 zł.

Następny artykuł Opłata klimatyczna w...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej