Gdzie na łyżwy? Popularne polskie lodowiska rozpoczynają sezon!

Gdzie na łyżwy? Popularne polskie lodowiska rozpoczynają sezon!

Pomimo tego, że dopiero co jesień rozkręca się na dobre, to w wielu miejscach możemy już poczuć klimat nadchodzącej zimy. Wszystko za sprawą krytych lodowisk, które już rozpoczęły lub dopiero rozpoczną działalność. Z myślą o osobach, które chcą oddać się zimowemu szaleństwu na tafli lodu, przygotowaliśmy krótką ściągawkę z miejscami, w które już można wybrać się na łyżwy.

Nie da się ukryć, że łyżwy to obok narciarstwa, jedna z ulubionych form spędzania czasu podczas zimy. Co najważniejsze, spędzamy tu czas aktywnie, a perfekcyjnie przygotowane tafle lodu gwarantują mile spędzony czas w gronie rodziny lub znajomych.


Szczególnym zainteresowaniem ta atrakcja cieszy się wśród rodzin z dziećmi. Najmłodsi, pod czujnym okiem rodziców i w towarzystwie tzw. “pingwinów” oddają się zimowej zabawie. Bardzo często, to wszystko odbywa się w towarzystwie muzyki, pokazu laserów, animatorów i innych atrakcjach, które pozwolą miło spędzić jesienny weekend.


Warto zaznaczyć, że prawdziwą magię zimy można poczuć na lodowiskach pod gołym niebem. Wszystko wskazuje na to, że w chwili, gdy w Polsce zrobi się biało i mroźno, będziemy mogli skorzystać również z tego typu atrakcji.


Poznaj: 5 najlepszych lodowisk w Polsce. Gdzie się wybrać?


Na których lodowiskach w Polsce możesz już pojeździć?


Pomimo tego, że mamy dopiero połowę października, to z każdym kolejnym dniem, przybywa lodowisk, które po letniej przerwie wznawiają swoją działalność. Na łyżwach można już pojeździć m.in. w Cieszynie, czy Łodzi. A to nie wszystko, bo w najbliższych dniach zostaną uruchomione kolejne tego typu atrakcje, z których będą mogli korzystać zarówno mieszkańcy, jak i turyści z całej Polski.


Lodowiska, które rozpoczynają sezon to m.in.:


  • od 8 października 2021 można korzystać z oferty krytego lodowiska w Cieszynie przy ulicy Sportowej

  • od 4 października 2021 można się również ślizgać na lodowiskach w Łodzi - Bombonierka i Retkinia

  • od 12 października 2021 czynne jest lodowisko kryte “Helena” w Elblągu, znajdujące się przy ulicy Karowej 1

  • od 11 września 2021 istnieje możliwość korzystania z białostockiego lodowiska, znajdującego się przy ulicy 11 listopada 28 w Białymstoku

  • mieszkańcy i turyści, wypoczywający na Śląsku, mogą korzystać z oferty lodowiska w hali widowiskowo-sportowej Spodek w Katowicach

  • od 3 listopada 2021 zacznie funkcjonować lodowisko miejskie w Bełchatowie

  • 16 października 2021, po letniej przerwie, swoją działalność wznowi lodowisko Icemania w Lublinie

  • od 11 października 2021 uruchomione zostały dwa kryte lodowiska we Wrocławiu: na Wejherowskiej i na Spiskiej.Five Stars Bed&Breakfast

Five Stars Bed&Breakfast

Wrocław, ul. Ruska

Hotele 9.3
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Apartamenty Wygoda

Apartamenty Wygoda

Białystok, ul. ul. Kapralska

Kwatery i pokoje 10.0Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Białymstoku, Cieszynie i Wrocławiu


Warto podkreślić, że z każdym kolejnym dniem będzie przybywać lodowisk, które wznowią swoją działalność po letniej przerwie.


Jakie zasady epidemiczne obowiązują na lodowiskach?


Na każdym z lodowisk w dalszym ciągu obowiązują zasady sanitarno-epidemiologiczne, w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Na tafli może przebywać 75% osób. Do limitu nie są wliczane osoby, które okażą obsłudze zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19. Taki dokument dostępny jest m.in. na Internetowym Koncie Pacjenta.


Należy podkreślić, że do chwili wejścia na taflę trzeba zasłaniać nos i usta, zachowywać odstęp od innych osób oraz dezynfekować dłonie.


Mamy nadzieję, że właśnie rozpoczęty sezon łyżwiarski będzie pełen wielu wspaniałych zimowych przeżyć. Jeśli macie informację o lodowisku, które już wznowiło swoją działalność, to koniecznie dajcie znać w komentarzu pod tym artykułem.Następny artykuł Tajemnice Zamku Książ. Co...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej