Jadowite tarantule w Polsce. Czy jest się czego obawiać?

Jadowite tarantule w Polsce. Czy jest się czego obawiać?

Informacja, jaka dotarła w ostatnich dniach do Polski, może być dla wielu osób przerażająca i zaskakująca. W wielu regionach Polski zaobserwowane zostały groźne i jadowite tarantule. Czy faktycznie jest się czego obawiać?

Zmieniający się klimat sprawił, że egzotyczne zwierzęta mają coraz mniejsze wymagania, dotyczące swojego bytowania. Zimy w Polsce w ostatnich latach są łagodne, a lata upalne. Wszystko to sprawiło, że zwierzęta do tej pory uznawane za egzotyczne i niespotykane w Polsce, coraz częściej zadomawiają się w Polsce


W ostatnich dniach, w wielu mediach w Polsce, pojawiła się informacja, że w lasach, na polanach i na niektórych łąkach w naszym kraju, pojawiły się jadowite i groźne tarantule. Mowa tu oczywiście o tarantuli ukraińskiej, która zadomowiła się we wschodniej części naszego kraju - m.in. na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, czy Podlasiu oraz niezwykle groźnej i najbardziej jadowitej tarantuli na świecie - wałęsaka brazylijskiego, które można spotkać w pozostałej części kraju.


Czy faktycznie jest się czego obawiać?


Każdy, kto planuje spędzić czas na świeżym powietrzu, powinien zachować szczególną ostrożność i na swoje spacery wybierać takie miejsca, w których ryzyko spotkania tych tarantul będzie ograniczony. Jad tych tarantul może być niezwykle niebezpieczny dla naszego zdrowia, a nawet życia.


Jeśli nie ogarnęło Cię przerażenie i udało Ci się dotrzeć do tego miejsca, to pamiętaj, że dziś (1 kwietnia 2021) przypada Prima Aprilis, a wspomniane wcześniej tarantule można spotkać w bardziej egzotycznych państwach. Nam taki stan rzeczy póki co nie grozi. Warto w związku z tym, podczas nadchodzących Świąt Wielkanocnych, wybrać się na spacer po niezwykłych miejscach - szczególnie, że aura powinna być przyjemna i słoneczna w wielu regionach Polski.


Nawiązując do tematyki zwierząt, w tym artykule przedstawione zostaną takie zwierzęta, które możemy podziwiać w wielu regionach Polski, zarówno podczas podróży, jak i spacerów.


Sprawdź również: Pierwsze bociany i żurawie już w Polsce. Gdzie można je zobaczyć?


Gdzie się wybrać, by podziwiać w Polsce dziko żyjące zwierzęta?


Za oknem robi się coraz cieplej, wiosna w pełni. To dobry moment, by wybrać się w wyjątkowe miejsca, w których można podziwiać niezwykłe zwierzęta żyjące w Polsce. Można je spotkać w wielu regionach Polski, a niektóre z nich na pewno są swego rodzaju wizytówką danego miejsca w Polsce. W tym artykule przygotowaliśmy kilka propozycji miejsc, w których możesz wypocząć w bliskości przyrody i żyjących tutaj zwierząt. Gdzie warto się wybrać? Sprawdźmy!


  • Parki miejskie i lasy

Rozpoczynamy od miejsc, które można znaleźć w praktycznie każdym polskim mieście. Parki miejskie i lasy w sezonie wiosenno-letnim, wyglądają naprawdę zjawiskowo. Oprócz budzącej się do życia przyrody, możemy tu zaobserwować również zwierzęta. Przechadzając się po malowniczych trasach, na pewno zobaczymy wiewiórki, czy usłyszymy piękny śpiew ptaków, które wiosną dają swego rodzaju “ptasi koncert”. Ich repertuar jest wyjątkowy i zróżnicowany. Usłyszymy i zobaczymy tu m.in. skowronki, szpaki, kosy, drozdy śpiewaki, rudziki, sikorki, kopciuszki, słowiki, pleszki, czy muchołówki. Gwarantujemy, że czas spędzony wiosną w tych miejscach, pozwoli się w pełni zrelaksować i odetchnąć po trudach dnia codziennego.


Warto również podkreślić, że polskie lasy są ostoją wielu zwierząt, których nazwy znamy tylko z programów przyrodniczych. Wiele z nich znajduje się pod ochroną i trzeba mieć dużo szczęścia, by zobaczyć je na własne oczy


Sprawdź:


5 najpiękniejszych parków miejskich w Polsce

Popularne trasy spacerowe po lasach w Polsce

 

 


  • Tatry


Wyprawa w Tatry, niezależnie od pory roku, potrafi być naprawdę wyjątkowa. Wizytówką wielu miejsc w Tatrach są owce, znajdujące się na halach. Każdy, kto planuje wycieczkę w góry, musi się również liczyć przede wszystkim z tym, że podczas wędrówki istnieje duże prawdopodobieństwo, że spotkamy tu zwierzęta żyjące w Tatrzańskim Parku Narodowym. Chyba nikt nie chciałby spotkać na swojej drodze niedźwiedzia, ale miesiące wiosenne, to czas, gdy wybudzają się one ze snu zimowego i przemieszczają po tatrzańskich szlakach i lasach w poszukiwaniu pożywienia.


Na uwagę zasługuje również fakt, że w Tatrach można spotkać kozice, których liczebność szacuje się na około 1000 osobników. Można je zaobserwować w wysokim pasie kosodrzewiny, hal i turni. Ich sąsiadami są równie rzadkie świstaki. Pozostali mieszkańcy Tatrzańskiego Parku Narodowego, które można zaobserwować podczas wypoczynku w Tatrach, to m.in. jadowita żmija zygzakowata, salamandra plamista, lisy, wilki, sowy, orzeł przedni, czy pomurnik.

 

 

ApartHost Apartamenty Domki

ApartHost Apartamenty Domki

Zakopane, ul. Seweryna Goszczyńskiego

Apartamenty Zakopane 9.7
Willa Marti GOLD

Willa Marti GOLD

Zakopane, ul. Podhalańska

Kwatery i pokoje Zakopane 9.8

 

 


Już dziś zaplanuj swój wakacyjny wypoczynek w Tatrach

 

 


  • Puszcza Białowieska


Przed nami kolejne, wyjątkowe miejsce, które z roku na rok, cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów. Mowa tu oczywiście o sporym obszarze leśnym, jaką jest Puszcza Białowieska na Podlasiu.


Nie da się ukryć, że najbardziej charakterystyczne zwierzęta, które można tu spotkać to przede wszystkim żubry. Ich obserwacja jest możliwa w tutejszym rezerwacie pokazowym.


W rezerwacie, w warunkach zbliżonych do naturalnych, eksponowane są żubry, koniki polskie typu tarpana, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie (krzyżówka żubra z bydłem domowym), wilki i ryś. Rezerwat pokazowy jest znaczną atrakcją turystyczną, służy również edukacji przyrodniczej młodzieży szkolnej odwiedzającej Białowieżę.

 

 

Dom Z Duszą

Dom Z Duszą

Kleszczele, ul. Policzna

Agroturystyka Kleszczele 9.5
Słoneczko

Słoneczko

Białowieża, ul. Stoczek

Agroturystyka Białowieża 9.8
Białowieski Zakątek

Białowieski Zakątek

Białowieża, ul. Południowa

Kwatery i pokoje Białowieża 9.7

 

 


Tutaj znajdziesz oferty noclegów w Białowieży

 

 


  • Puszcza Kampinoska


Kolejna z naszych propozycji, powinna być niezwykle atrakcyjna i szczególna dla mieszkańców stolicy. Każdy, kto lubi niezwykłą przyrodę i dziko żyjące zwierzęta, koniecznie powinien się wybrać do Kampinoskiego Parku Narodowego, który jest ostoją największego żyjącego w Polsce kota. Mowa tu oczywiście o rysiu.


Jego zobaczenie może być dla wielu osób dużym wyzwaniem, ale spróbować warto, zwłaszcza że ostoje Kampinoskiego Parku Narodowego mają wiele do zaoferowania dla pasjonatów przyrody i dzikich zwierząt.






Oto popularne oferty noclegów w Kampinosie

 

 


  • Park Narodowy Ujście Warty


Przegląd wyjątkowych miejsc, w których można obserwować dziko żyjące zwierzęta w Polsce, kończymy na Parku Narodowym Ujście Warty. To wyjątkowa propozycja na miło spędzony czas na Ziemi Lubuskiej.


To miejsce szczególne z tego względu, że jest to prawdziwy raj dla ornitologów. Nad Polską krzyżują się też przelotowe trasy migracyjne wielu ptaków. Na ugorach można oglądać kraski, na rżyskach bataliony, na splejach - żurawie, a nad łąkami orły i orliki.

 

 

Apartamenty nad jeziorem

Apartamenty nad jeziorem

Sława, ul. Tarnów Jezierny

Apartamenty Sława 9.3
Nad Stawem

Nad Stawem

Łagów Lubuski, ul. Kolonia

Domki Łagów Lubuski
Noclegi u MATIEGO

Noclegi u MATIEGO

Zielona Góra, ul. Ochla J. I. Kraszewskiego

Kwatery i pokoje Zielona Góra 8.6

 

 


Sprawdź propozycje noclegów na Ziemi Lubuskiej


Mamy nadzieję, że przegląd miejsc, w których można podziwiać zwierzęta w Polsce, zainspiruje Was do podróży. Bez obaw, tarantule w Polsce, można spotkać tylko i wyłącznie w egzotariach. Pamiętajcie, że nasz kraj oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, dlatego Urlop 2021 warto spędzić w Polsce.


#WspieramTurystykęKrajową



Następny artykuł Nocleg z widokiem na...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!