Jak długie urlopy planujemy w 2021 roku? Poznaj plany wyjazdowe Polaków

Jak długie urlopy planujemy w 2021 roku? Poznaj plany wyjazdowe Polaków


Eksperci zapowiadają, że przed nami rekordowe lato. Wakacje 2021 to najbardziej wyczekiwany sezon urlopowy w historii. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czy Polacy planują wyjazdy? Jak długie one będą? Które miejsca w Polsce będą oblegane? Jesteś ciekaw? Sprawdź!

Wakacje 2021 zbliżają się wielkimi krokami. A my, mimo braku pewności, że w sezonie letnim będziemy mogli swobodnie podróżować, zaczynamy planować urlopy. Nic w tym jednak dziwnego. Każdy z nas marzy o wypoczynku, oderwaniu się od szarej codzienności i obowiązków. Miniony rok poważnie nami potrząsnął, nauczył pokory i zmęczył.

Jakie plany wyjazdowe mają Polacy? Czy wakacje 2021 naprawdę są najbardziej oczekiwanym sezonem urlopowym w historii? Jak długie urlopy planujemy? Gdzie wyjedziemy? By poznać odpowiedzi na te wszystkie pytania, Nocowanie.pl zleciło badania wśród użytkowników portalu Wirtualna Polska. Teraz ich wynikami dzielimy się z Wami!Jak długie urlopy planują Polacy w 2021 roku?


Z przeprowadzonych na zlecenie Nocowanie.pl badań, jasno wynika, że 42% badanych planuje wyjechać na 7-10 dni i to jest najczęściej wskazywana odpowiedź. Na dłuższy niż 10 dniowy wyjazd planuje łącznie wyjechać 32% Polaków, natomiast tylko 11% planuje jechać na dłużej niż 2 tygodnie. Warto tu dodać, że tę ostatnią odpowiedź częściej wskazywali mężczyźni 14% niż kobiety 8%.

Co ważne, wyjazdy indywidualne za granicę będą w 2021 roku dłuższe (91% - powyżej 6 dni) niż wyjazdy indywidualne w Polsce (59% - powyżej 6 dni).

Od czego zależy długość planowanego wyjazdu? Z badań wynika, że wyjazd na 7-10 dni częściej planują osoby poniżej 25 roku życia (57%), rzadziej z kolei 55+ (36%). Przy czym osoby 55+ częściej planują dwutygodniowy wypoczynek (22%). Co ciekawe, osoby w wieku 25-34 lata chętniej wyjadą na 4-6 dni (36%).

Kolejną ważną kwestią jest miejsce zamieszkania. Bo okazuje się, że mieszkańcy wsi chętniej wybiorą się na wyjazd 4-6 dniowy (42%), a rzadziej na 7-10 dniowy (31%). Z kolei mieszkańcy miast powyżej 200 tys. chętniej wyjadą na wyjazdy dłuższe, takie powyżej 10 dni.Gdzie letni urlop spędzą Polacy? Nadmorskie miejscowości numerem jeden!


Z naszych statystyk wynika, że w lutym 2021 najwięcej zapytań o wolne terminy na wakacje dotyczyło miejscowości nadmorskich. Wśród najchętniej wybieranych miejscowości na lato znalazły się m.in. Łeba, Sarbinowo, Władysławowo, Pobierowo, Ustronie Morskie, Rewal, Ustka, Jastarnia czy Mielno. I to właśnie nad morzem powinniśmy się spodziewać tłumów podczas tegorocznych wakacji.


Jednak nie brakuje też zapytań o polskie góry: Zakopane, Polańczyk czy Karpacz – te kurorty również cieszą się sporym zainteresowaniem wśród turystów.

O czym jeszcze warto wiedzieć? Istotne jest także to, jakie obiekty noclegowe cieszą się największą popularnością wśród polskich turystów? Z naszych danych jasno wynika, że w tym momencie (luty 2021) najchętniej rezerwowane są domki, apartamenty oraz kwatery i pokoje. Wszystko wskazuje więc na to, że ubiegłoroczny trend się utrzyma i turyści nadal stawiać będą na bezpieczny wypoczynek.

Następny artykuł “My Turyści - Wy Turyści” -...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej