Jarmarki Wielkanocne w polskich miastach. Gdzie warto się wybrać?

Jarmarki Wielkanocne w polskich miastach. Gdzie warto się wybrać?

Może nie są one tak popularne, jak te organizowane w okresie Bożego Narodzenia, ale i tu - zwolenników nie brakuje. W związku z tym, że już niedługo Święta Wielkanocne, warto jest poznać te miasta i miejscowości, w których organizowane są popularne jarmarki wielkanocne. Wizytę na nich można z powodzeniem połączyć z wymarzonym urlopem, szczególnie, że za oknem piękna wiosna. Gdzie warto się wybrać?

Wielkanoc to czas rodzinnych spotkań i moment, w którym można skosztować wielu wspaniałych potraw. W ostatnich latach, dość popularną formą spędzania tych świąt są wyjazdy. Turyści chętnie rezerwują domki Tatry, by móc podziwiać wspaniałe krokusy na tatrzańskich polanach, ale są i tacy, którzy chętnie wybierają apartamenty nad morzem, z racji, że robi się coraz cieplej.


Nie będzie żadnym zaskoczeniem, jak i podczas tegorocznych świąt pojawią się opady śniegu. Co prawda, prognozy zwiastują dość przyjemną pogodę, ale jak dobrze wiemy, wszystko jeszcze może się zmienić.


Poznaj: Wiosenne tradycje i wydarzenia w Polsce. Co robić i gdzie się wybrać?


Dlaczego warto odwiedzić polskie jarmarki wielkanocne?


Zanim na dobre rozpoczną się Święta Wielkanocne, dobrze jest odwiedzić popularne jarmarki wielkanocne. Może nie są one tak oblegane przez turystów, jak jarmarki bożonarodzeniowe. Odbywają się głównie w weekendy. Można na nich kupić rękodzieło, ozdoby świąteczne, ciasta, wędliny, czy inne produkty spożywcze, których nie może zabraknąć na wielkanocnym stole. Tak się składa, że każdy może połączyć swój wypoczynek, odkrywając atrakcje turystyczne w górach, czy nad morzem z wizytą na popularnych jarmarkach wielkanocnych.



fot. 2lischka / pixabay.com, CC0

Co ważne, organizowane są w wielu popularnych polskich miejscowościach. Można na nich znaleźć wiele ciekawych produktów i po prostu - miło spędzić swój wolny czas. Absolutnie każdy powinien być zachwycony tym, co zastanie tu na miejscu.


Zobacz koniecznie: Wszystko, co NAJ podczas Wielkanocy w Polsce!


Jarmarki Wielkanocne w Polsce - gdzie warto się wybrać?


Może nie są one organizowane z takim rozmachem, jak podczas Bożego Narodzenia, ale jak na polskie warunki, jest ich całkiem sporo. Zaplanuj swój wolny czas z rodziną, poczuj klimat Wielkanocy i odwiedź jeden z popularnych jarmarków.


  • Jarmark Wielkanocny w Lublinie


Jak przystało na portal, który pochodzi z Lublina, dobrze jest rozpocząć od jarmarku, który tradycyjnie jest organizowany w stolicy Lubelszczyzny. Dokładna lokalizacja to Muzeum Wsi Lubelskiej. Jarmark wielkanocny najczęściej jest organizowany w weekend, w którym wypada Niedziela Palmowa. W 2024 roku będzie to niedziela 24 marca.



Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej

Lublin, ul. al. Warszawska

Skanseny Lublin 9.2


Przeczytaj: Lublin z kolejnym rekordem! Ilu turystów przyjechało tu w 2023 roku?


Turyści, którzy wybiorą apartamenty Lublin i odwiedzą lubelski skansen, mają możliwość zakupu popularnych produktów, jak i możliwość uczestnictwa w typowych dla okresu Wielkanocy wydarzeniach. Odbywa się tradycyjne święcenie palm, warsztaty robienia palm, czy oprowadzanie tematyczne po wybranych obiektach z wystrojem świątecznym. Nie zabraknie też tradycyjnego zdobienia wielkanocnych pisanek. To świetna opcja dla całej rodziny. Wydarzenia odbędzie się w pierwszy weekend kwietnia 2023.


Zaplanuj swój pobyt i sprawdź noclegi w Lublinie:





  • Największy jarmark wielkanocny w Polsce - odwiedź stolicę Małopolski


Jednym z najpopularniejszych i największych jarmarków wielkanocnych w Polsce jest ten, który każdego roku odwiedzają turyści, którzy zdecydowali się na kwatery i pokoje Kraków. Na Rynku Głównym można skorzystać z naprawdę wyjątkowej oferty zakupu produktów spożywczych, czy rękodzieła, związanego z Wielkanocą.



Rynek Główny

Rynek Główny

Kraków, ul. Rynek Główny

Rynki, Starówki, Place Kraków 9.8


Co ważne, jarmark wielkanocny w Krakowie trwa nie przez weekend, ale nieco dłużej. W roku 2024 będzie to termin od 21 marca do 1 kwietnia.


Sprawdź: Weekend w Krakowie. Zobacz mniej znane krakowskie zabytki


W Targach uczestniczy ok. 60. kupców reprezentujących nie tylko Małopolskę, ale i inne miasta Polski. Są też wystawcy z zagranicy. Produkty oferowane przez kupców to przede wszystkim artykuły świąteczne: stroiki, koszyki, palmy, świeczki, pisanki, ręcznie malowana porcelana, biżuteria, obrusy, serwetki, kierpce, kożuchy ręcznie haftowane, plecionki, wyroby z masy solnej, z mąki, z siana, z drewna oraz inne wyroby regionalne, a także oscypki czy pierniki. Dla krakowian i turystów odwiedzających Targi przygotowuje się punkty małej gastronomii z polskimi potrawami z grilla, promujące kuchnię staropolską.


Targom towarzyszą liczne imprezy m.in.: poświęcenie palm i pokaz obrzędów wielkanocnych, prezentacja tradycyjnych stołów regionalnych, poświęcenie koszyczków wielkanocnych i poczęstunek poświęconych potraw, pokaz obrzędów Śmigusowo-Dyngusowych.


Sprawdź noclegi w Krakowie:





  • Szczeciński Jarmark Wielkanocny


Nasza kolejna propozycja to stolica Pomorza Zachodniego. Wszyscy turyści, którzy w dniach od 22 marca do 24 marca 2024 zdecydują się zarezerwować apartamenty Szczecin, będą mogli wybrać się na naprawdę piękny i ciekawy jarmark wielkanocny w Szczecinie.



Czerwony Ratusz

Czerwony Ratusz

Szczecin, ul. Batorego

Zabytki Szczecin 10
BRAMA KRÓLEWSKA

BRAMA KRÓLEWSKA

Szczecin, ul. pl. Hołdu Prus

Zabytki Szczecin 10
Wały Chrobrego

Wały Chrobrego

Szczecin, ul. Wały Chrobrego

Punkty widokowe Szczecin 10


Turyści i mieszkańcy, którzy zdecydują się odwiedzić ten jarmark, będą mogli skorzystać z szeregu atrakcji, połączonych z dobrą zabawą i pysznym jedzeniem. Przewidziane są konkursy z nagrodami, warsztaty oraz malowanie pisanek.


W drewnianych domkach będzie można kupić m.in. tradycyjne wędliny, sery, pieczywo, miody, rękodzieło, wyroby drewniane, wielkanocne ozdoby, pisanki, wianki, koszyczki, palemki. Z pewnością nie zabraknie też świątecznych smakołyków. Jarmark odbędzie się na Alei Kwiatowej.


Zobacz: Fabryka Wody Szczecin - nowe miejsce rozrywki i zabawy. Kiedy otwarcie?


Będzie też możliwość uczestnictwa w warsztatach, na których dowiedzą się, jak ozdabiać pisanki i stworzyć własną palmę. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w poszukiwaniu zaginionych palemek, czy w licznych grach podwórkowych. Wydarzenie odbędzie się w Alei Kwiatowej w Szczecinie.


Oto popularne noclegi w Szczecinie:





  • Jarmark Wielkanocny 2024 w Poznaniu

Stolica Wielkopolski również może pochwalić się swoim jarmarkiem wielkanocnym, który jest tu organizowany nieprzerwanie od 2013 roku.


Plac Wolności

Plac Wolności

Poznań, ul. plac Wolności

Rynki, Starówki, Place Poznań 8.8



W roku 2024 na Placu Wolności pojawi się około 40 wystawców z Polski i z zagranicy i będzie można zakupić m.in. stroiki, ozdoby, palmy, pisanki oraz produkty wielkanocne.


Jarmark Wielkanocny w 2024 roku w Poznaniu rozpocznie się 21 marca, a sprzedaż potrwa od 11.00 do 19.00.


Tutaj znajdziesz noclegi w Poznaniu:



 


  • Jarmark Wielkanocny 2024 w Katowicach


Każdy, kto zdecyduje się na noclegi na Śląsku w okresie od 14 marca do 1 kwietnia 2024, powinien odwiedzić katowicki Rynek. To właśnie wtedy, w tym miejscu odbędzie się Katowicki Jarmark Wielkanocny.


Pojawią się wystawcy z wielkanocnymi produktami, ale nie tylko. Pojawią się też rozmaite rękodzieła oraz atrakcje dla mieszkańców i turystów, takie jak: karuzela, Ślonski Młyn, kolejka elektryczna oraz wiele statycznych i interaktywnych dekoracji wielkanocnych.


Zobacz noclegi w Katowicach:





Pogoda sprzyja, a jarmarki już niedługo. Odwiedź je koniecznie przed świętami. To gwarancja mile spędzonego czasu w gronie najbliższych osób.




Następny artykuł Wielkanoc w obiekcie...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!