Lokalne Organizacje Turystyczne wspólnie dla Mazur

Lokalne Organizacje Turystyczne wspólnie dla Mazur

Wiosna to dobry czas na nowe inicjatywy. Widać to w Mrągowie, gdzie w ostatnią sobotę marca cztery mazurskie Lokalne Organizacje Turystyczne podpisały porozumienie o współpracy.

Wspólnie można zrobić więcej dla regionu – ten wniosek wysnuły mazurskie Lokalne Organizacje Turystyczne i postanowiły połączyć siły. W efekcie 28 marca 2015 r. w Mrągowie podpisano porozumienie o współpracy. Jest to pierwszy tego typu dokument w Polsce!

Sygnatariuszami porozumienia są LOT „Mazury” z Giżycka, LOT „Mazury Południowe” z Pisza, Węgorzewska LOT „Mazury Północe” oraz LOT „Ziemia Mrągowska” z Mrągowa. Umowa pomiędzy tymi organizacjami turystycznymi obejmuje swoim zasięgiem niemal całe Mazury, w tym również najważniejsze atrakcje turystyczne regionu.

Przedstawiciele czterech organizacji postanowili koordynować i wspierać prowadzone lokalnie działania, tak by zyskały wymiar regionalny. Dzięki temu LOT-y będą mogły starać się o przyznanie dofinansowania, zwłaszcza funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 – 2020.

Łącząc siły, mazurskie organizacje turystyczne będą mogły realizować bardziej skomplikowane projekty, rozwiną również swoje aktualne propozycje, jak na przykład Regionalna Karta Turystyczna czy Mazury za pół ceny. Akcja promocyjna obejmuje na razie obszar Mazur Południowych, a warto rozszerzyć ją na cały obszar Krainy Tysiąca Jezior.

Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony.

Źródło: Urząd Miejski w Mrągowie

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również