Największe wydarzenia sportowe w 2021 w Polsce. Gdzie się wybrać?

Największe wydarzenia sportowe w 2021 w Polsce. Gdzie się wybrać?

Rok 2021 jest niezwykle bogaty, jeśli chodzi o wydarzenia sportowe w Polsce. Nie da się ukryć, że do polskich sportów narodowych należą skoki narciarskie, siatkówka, piłka nożna oraz żużel. Wszystko to będzie obecne na polskich arenach sportowych w nadchodzących miesiącach. Warto podkreślić, że większość tych imprez będzie rozegrana w atrakcyjnych turystycznie miejscach. W tym artykule przedstawimy Wam kalendarz największych i najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce. Gdzie warto się wybrać? Sprawdźmy!

Sport jest niezwykle popularną dziedziną w Polsce, jeśli chodzi o jego uprawianie, jak i oglądanie. Można go uprawiać dosłownie wszędzie, nawet w dużych miastach. Rower, bieganie, pływanie, czy narciarstwo biegowe. Wystarczą tylko i wyłącznie chęci i motywacja i nie potrzeba tu profesjonalnego sprzętu.


Zainteresowanie sportem w Polsce jest naprawdę duże. Wystarczy przejść się osiedlem jednego z miast i na pewno spotkamy tam miłośników biegania, jazdy na rowerze, czy spacerów z wykorzystaniem kijków do nordic-walking.


Sprawdź: Aktywne wakacje - najlepsze miejsca dla miłośników sportu


Jeszcze popularniejsze wydaje się być oglądanie największych wydarzeń sportowych, zarówno na żywo, jak i przed telewizorem. W Polsce coraz częściej organizowane są duże wydarzenia o charakterze międzynarodowym (np. Mistrzostwa Europy w Polsce, czy mistrzostwa Europy i świata w siatkówce mężczyzn). Wszystko, dzięki doskonale rozwiniętej infrastrukturze, przyjaźnie nastawionym kibicom i niezwykłym arenom sportowym. Klimat, jaki panuje tu podczas największych imprez sportowych jest po prostu nie do opisania - to trzeba poczuć.


Poznaj: 5 najpopularniejszych stadionów piłkarskich w Polsce


Kalendarz imprez sportowych w Polsce w 2021 roku - gdzie się wybrać?


Pandemia koronawirusa spowodowała, że większość najważniejszych wydarzeń sportowych odbywa się bez udziału publiczności. Z takim stanem rzeczy będziemy mieć do czynienia na pewno w kilku najbliższych miesiącach, ale chyba każdy głęboko wierzy w to, że już niedługo będziemy mogli kibicować naszej reprezentacji z poziomu trybun, a nie tylko przed telewizorem. Rok 2021 obfituje w wiele wspaniałych wydarzeń sportowych w Polsce, a oto najważniejsze z nich.Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Zakopane, ul. Bronisława Czecha

Obiekty sportowe 9.4 • Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem


W weekend od 15 do 17 stycznia 2021 roku będzie miało miejsce wydarzenie uwielbiane przez kibiców skoków narciarskich. Wielka Krokiew jest prawdziwą “Mekką” tego sportu, a zwycięstwo w tym miejscu smakuje najlepiej. Wszystko dzięki atmosferze, którą potrafią stworzyć polscy kibice. Niestety, ale tegoroczne konkursy odbędą się bez udziału publiczności, z racji trwającej pandemii koronawirusa. Wierzymy jednak w to, że polskim skoczkom uda się osiągnąć wspaniałe wyniki, szczególnie że w ostatnich tygodniach prezentują naprawdę wysoką formę.


 • Gdzie? Wielka Krokiew w Zakopanem

 • Kiedy? 15-17 stycznia 2021

 • Bilety? Konkursy bez udziału publiczności

Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w Zakopanem

 

 

 

fot. Arcaion (pixabay.com, CC0)
 • Mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej


Z formą polskich piłkarzy w ostatnim czasie bywa różnie. Ten rok będzie niezwykle ważny, z tego względu, że w czerwcu zostaną rozegrane przeniesnione z 2020 roku Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Zanim turniej się odbędzie, czeka nas kilka meczów towarzyskich i eliminacyjnych do Mistrzostw Świata w 20222 roku, które zostaną rozegrane w Polsce. Ciężko stwierdzić, czy odbędą się one z udziałem publiczności.
fot. DariuszSankowski (pixabay.com, CC0)


Kalendarz meczów reprezentacji na ten rok przedstawia się następująco:


 • 28 marca - godzina 20.45 - Polska - Andora na Stadionie Legii w Warszawie

 • 8 czerwca - godzina 18.00 - Polska - Islandia na Stadionie w Poznaniu

 • 2 września - godzina 20.45 - Polska - Albania

 • 8 września - godzina 20.45 - Polska - Anglia

 • 9 października - godzina 20.45 - Polska - San Marino

 • 15 listopada - godzina 20.45 - Polska Węgry


Warto podkreślić, że nie są podane jeszcze do oficjalnej informacji stadiony, na których zostaną rozegrane mecze we wrześniu, październiku i listopadzie. Na pewno rozegrane zostaną jeszcze mecze towarzyskie, ale tu i przeciwnik i konkretna data, nie są jeszcze znane.


 • Grand Prix Polski na żużlu


To sport, który jest niezwykle lubiany i popularny w Polsce. W sezonie 2021 o tytuł walczy 15 stałych uczestników cyklu (w każdym z turniejów GP występuje dodatkowo zawodnik z „dziką kartą”). Zgodnie z przygotowanym kalendarzem tych wydarzeń, na polskich arenach będziemy gościć najlepszych żużlowców świata aż 2 razy. Wydarzenia te odbędą się w Warszawie i Wrocławiu, odpowiednio w dniu 15 maja i 31 lipca. Emocje gwarantowane.


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Warszawie i Wrocławiu

 

 

Stadion Energa Gdańsk

Stadion Energa Gdańsk

Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk

Stadiony 8.6


 • Finał Ligi Europy w Gdańsku


To niezwykłe wydarzenie o charakterze międzynarodowym. Liga Europy stanowi zaplecze Ligi Mistrzów, czyli najlepszych rozgrywek piłkarskich w Europie. W 2021 roku finał Ligi Europy zostanie rozegrany na Stadionie w Gdańsku. Kto w nim zagra? Obecnie zakończone zostały rywalizacje w grupach, więc wytypowanie drużyn jest niezwykle trudne, bo przed nami kolejne mecze. Możemy być jednak pewni, że będziemy mogli zobaczyć najlepszych piłkarzy świata na polskiej ziemi.


 • Gdzie? Stadion Energa w Gdańsku

 • Kiedy? 26 maja

 • Bilety? Brak informacji


Już dziś zarezerwuj nocleg w Gdańsku


 • Tour de Pologne


To największy wyścig kolarski w Polsce, który zostanie rozegrany na polskiej ziemi już po raz 77. w terminie od 9 do 15 sierpnia 2021. Dokładna trasa nie została podana jeszcze do publicznej wiadomości, ale jak zapowiada dyrektor wyścigu - Czesław Lang:


Lubelskie, Podkarpackie, Śląskie, Małopolskie. Śląsk i Małopolska od lat na stałe goszczą wyścig. Na Podkarpacie kolarze przyjeżdżają rzadko, ale raz na jakiś czas. Na Lubelszczyznę wyścig wróci po wielu latach przerwy.Tauron Arena Kraków

Tauron Arena Kraków

Kraków, ul. Stanisława Lema

Sale Widowiskowe 9.4

 • Mistrzostwa Europy w siatkówce


Przegląd największych wydarzeń sportowych kończymy na sporcie niezwykle lubianym przez Polaków. Siatkówka, zarówno w męskim, jak i damskim wydaniu cieszy się bardzo dużą popularnością. Wszystko jest spowodowane m.in. licznymi sukcesami w tym sporcie w ostatnich latach. Wystarczy podkreślić, że nasi siatkarze to m.in. mistrzowie świata i Europy.


CEV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn odbędą się w dniach 1-19 września 2021 roku. Polska zorganizuje ten turniej wraz z Czechami, Estonią i Finlandią. Mecze CEV EuroVolley 2021 rozgrywane będą w trzech polskich miastach: spotkania fazy grupowej odbędą się w Krakowie, mecze 1/8 i 1/4 finału w Gdańsku, a półfinały oraz mecze o brązowy medal i wielki finał - w Katowicach. Łącznie w Polsce planowanych jest 25 meczów, w tym około 6-10 z udziałem reprezentacji Polski.


W CEV Mistrzostwach Europy 2021 uczestniczyć będą 24 drużyny, które zostaną podzielone na cztery grupy. Wśród startujących zespołów zagwarantowane miejsca mają kraje-gospodarze, a także osiem najlepszych ekip ME 2019, a więc: Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy i Belgia. Stawkę uzupełni 12 drużyn wyłonionych podczas kwalifikacji. Polska otrzymała tytuł organizatora.


Tutaj znajdziesz oferty noclegów w Krakowie, Gdańsku, Katowicach


Wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie wypełniony wspaniałymi wydarzeniami sportowymi. Liczymy na sukces, dlatego wspierajmy naszych sportowców ze wszystkich sił!


Następny artykuł Krzesiński Park...

Komentarze

Zobacz również