Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Iwonicza Zdroju:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Iwonicz Zdrój

Iwonicz-Zdrój znajduje się w południowo-wschodniej części Polski, na terenie województwa podkarpackiego. Miasteczko o charakterze uzdrowiskowym, zlokalizowane jest pośród wzgórz Beskidu Niskiego w dolinie Iwonickiego Potoku, posiada niezwykle korzystny mikroklimat. Dodatkowo Iwonicz-Zdrój jest jednym z najstarszych i zarazem największych uzdrowisk w Polsce. Przez cały rok, z myślą o turystach i kuracjuszach organizowane są tutaj liczne imprezy sportowe, kulturalne i rozrywkowe, dzięki czemu odwiedzając to urocze miasteczko, niezależnie od pory roku, z pewnością nie będziemy narzekać na nudę.

Iwonicz-Zdrój – co warto zobaczyć?

Będąc w Iwoniczu-Zdroju koniecznie trzeba udać się do miejscowej Pijalni Wód Mineralnych, która mieści się w zabytkowym budynku wzniesionym z inicjatywy Karola hr. Załuskiego. Początkowo w 1837 roku odbywały się tutaj kąpiele borowinowe. Swój obecny wygląd, budynek zawdzięcza gruntownym przebudowom, które miały miejsce w roku 1922 oraz w latach 80-tych ubiegłego wieku. Jego wnętrza przypominają stylowe oranżerie i wypełnione są bogatą roślinności. Oprócz degustacji tutejszych wód mineralnych, turyści mają możliwość skorzystania z usług firmowego sklepu, oferującego produkty lecznicze, a także kosmetyki lokalnej marki „Iwoniczanka”.


Turyści, odwiedzający Iwonicz-Zdrój, chętnie wybierają się na spacer trasą, prowadzącą na szczyt góry Przedziwnej, gdzie znajduje się popularne źródełko Bełkotka. Prawdopodobnie, samo źródełko powstało tutaj w momencie odkrycia złóż ropy, a charakterystyczne bąbelki pojawiające się na jego powierzchni, powoduje wydobywający się spod ziemi metan. Nazwa źródełka pochodzi od dźwięku, jaki towarzyszy wydostawaniu się gazu na powierzchnię. Nad źródłem ustawiono masywny obelisk z wierszem Wincentego Pola. Cała ścieżka dydaktyczno-ruchowa, prowadząca do Bełkotki, została zmodernizowana, a na jej wejściu ustawiono tężnie solankowe, które cieszą się dużą popularnością wśród turystów.

Co robić w Iwoniczu-Zdroju wolnym czasie?

Iwonicz-Zdrój stanowi świetną bazę wypadową dla wędrówek pieszych, trasami prowadzącymi przez Beskid Niski: na Górę Winiarską i nad Bełkotkę, na Żabią Górę, Górę Przednią, na Przymiarki, na Górę Glorietę, do Rymanowa Zdroju, Iwonicza Wsi, Lubatowej, Dukli czy do Klimkówki. Przez Iwonicz przebiega także główny szlak beskidzki, który mierzy aż 500 km i ciągnie się z Ustronia do Wołosatego. Szlak prowadzi przez najpiękniejsze pasma Beskidów. Dodatkowo mamy możliwość skorzystania ze specjalnie wyznaczonych ścieżek rowerowych. Tutejsze góry nie są zbyt wysokie, co gwarantuje przyjemny spacer, wśród zieleni, z możliwością zaczerpnięcia świeżego powietrza, przy okazji podziwiając zapierające dech w piersiach widoki.


Zimą w miasteczku też nie będziemy się nudzić. Kiedy tylko spadnie pierwszy śnieg, do dyspozycji turystów pozostaje miejscowy stok narciarski oraz wypożyczalnia sprzętu zimowego.

Iwonicz-Zdrój – walory uzdrowiskowe

Iwonicz-Zdrój posiada swoisty mikroklimat. Powietrze nasycone jest jodem i ozonem, które mają niezwykle korzystny wpływ na drogi oddechowe. Uzdrowisko słynie głównie z leczniczych wód mineralnych oraz borowiny, która wydobywana jest z łąk położonych w pobliskiej wsi Targowiska. Lecznictwo w uzdrowisku skierowane jest na leczenie narządów ruchu, reumatologii, układu nerwowego, układu pokarmowego oraz układu oddechowego. Iwonicz-Zdrój zajmuje się także wytwarzaniem naturalnych i leczniczych kosmetyków.

Noclegi w Iwoniczu-Zdroju

Turyści, poszukując noclegu w Iwoniczu-Zdroju, najczęściej wybierają obiekty z kategorii kwatery i pokoje oraz hotele. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również dogodna lokalizacja i standard konkretnego noclegu. Ważną kwestią podczas wyboru obiektu noclegowego, są opinie pozostałych gości.


Pary oraz osoby podróżujące w pojedynkę częściej decydują się skorzystać z oferty pokoi gościnnych. Mogą liczyć na dostęp do prywatnej łazienki oraz możliwość korzystania z kuchni.

Ceny noclegów w Iwoniczu-Zdroju

Za nocleg w Iwoniczu średnio zapłacimy 117 zł, jednak najkorzystniej zatrzymać się w obiektach oferujących wynajem pokoi, wówczas cena noclegu może wynieść od 40 zł. Ceny głównie zależą od standardu konkretnego obiektu oraz jego lokalizacji. Mimo że większość właścicieli indywidualnie ustala cennik, to jednak nie różni się on w zależności od sezonu czy weekendu.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Iwoniczu-Zdroju

Wśród najczęściej poszukiwanych udogodnień w Iwoniczu jest dostęp do prywatnej łazienki. Turyści chcą mieć także telewizor i sprawny internet oraz możliwość bezpiecznego pozostawienia samochodu. Liczy się dogodna lokalizacja i wysoki standard. Rodziny podróżujące z dziećmi szczególnie zwracają uwagę na bliskie sąsiedztwo placu zabaw bądź specjalnie wyznaczone miejsce, przeznaczone do zabaw dla najmłodszych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Iwoniczu Zdroju

Ile kosztuje nocleg w Iwoniczu Zdroju?
Cena za nocleg w Iwoniczu Zdroju zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka Iwonicz Zdrój, wtedy koszt noclegu może wynieść od 50 zł. Średnia cena noclegu w Iwoniczu Zdroju wynosi 173 zł.
Czy ceny noclegów w Iwoniczu Zdroju w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 19% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Iwoniczu Zdroju?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Iwonicz Zdrój”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Iwoniczu Zdroju zaczynają się od kwoty 50.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Iwoniczu Zdroju?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Iwoniczu Zdroju mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Iwonicz Zdrój opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Iwoniczu Zdroju to: Apartamenty Jedynka, Agroturystyka Na Morawie, Pokoje Gościnne U Gazdy.
Które noclegi w Iwoniczu Zdroju są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Iwoniczu Zdroju poleca Apartamenty Jedynka, Pokoje Gościnne U Gazdy, Agroturystyka Na Morawie.
Które noclegi w Iwoniczu Zdroju są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Pokoje Gościnne U Gazdy, Apartamenty Jedynka, DALIA.
Co warto zobaczyć w Iwoniczu-Zdroju?
W Iwoniczu-Zdroju warto odwiedzić plac Dietla, będący centralnym punktem miasta, a także wybrać się do Pijalni Wód Mineralnych.
Gdzie można iść na narty w Iwoniczu-Zdroju?
Większe ośrodki narciarskie oddalone są o kilkanaście kilometrów od Iwonicza-Zdroju. To między innymi KiczeraSki oraz Chyrowa-Ski.
Czy Iwonicz-Zdrój jest uzdrowiskiem?
Iwonicz-Zdrój to jedno z najstarszych podkarpackich uzdrowisk. Właściwości lecznice miejscowych wód mineralnych znane były już w XVI wieku, chociaż największy rozwój uzdrowiska przypada na XIX stulecie, gdy wybudowano pierwszy zakład kąpielowy i pensjonaty.
Jakie walory uzdrowiskowe ma Iwonicz-Zdrój?
Klimat Iwonicza-Zdroju ma potwierdzone właściwości lecznicze. Poza tym kuracje oparte są na miejscowych wodach mineralnych, wykorzystuje się również borowinę, która wydobywana jest w okolicy miasta.
Jakie są sanatoria w Iwoniczu-Zdroju?
Sanatoria w Iwoniczu-Zdroju przyjmują osoby, które chcą wyleczyć choroby narządów ruchu, reumatologiczne, dróg oddechowych, skóry, a oprócz tego również otyłość i osteoporozę.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!