Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.
Natychmiastowa rezerwacja

Brama Sanu

  • Bezpłatne anulowanie
Nowość w Nocowaniu!
od 1120 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

Noclegi w okolicy Krempnej:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Krempna

Krempna — niewielka, malowniczo położona wieś na terenie województwa podkarpackiego. Turyści uwielbiają spędzać tutaj letnie weekendy, ze względu na ciszę i spokój, a także możliwość obcowania z naturą. Liczne gospodarstwa agroturystyczne, dające poczucie zwalniającego czasu oraz możliwość odpoczynku od miejskiej aglomeracji są oblegane latem. W Krempnej nie brakuje również atrakcji dla wszystkich, którzy wolny czas chcą spędzać aktywnie. Ścieżki rowerowe, wypożyczalnie sprzętu wodnego przy miejscowym jeziorze oraz skały przeznaczone do wspinaczki to tylko niektóre z nich.

Co robić w Krempnej w wolnym czasie?

Jedną z popularniejszych atrakcji w Krempnej jest utworzony sztucznie w roku 1971, dzięki zaporze piętrzącej wodę, zalew na rzece Wisłoka. Dookoła niego powstały ośrodki wypoczynkowe oraz infrastruktura rekreacyjna, a także liczne ławeczki i wypożyczalnie sprzętu. Zalew cieszy się ogromną popularnością wśród wędkarzy oraz miłośników spotów wodnych, którzy chętnie przyjeżdżają tutaj w okresie letnim.


Kolejnym ciekawym miejscem na mapie Krempnej jest Rezerwat Krajobrazowy „Kornuty”, leżący na terenie Magurskiego Parku Narodowego. Na obszarze porośniętym malowniczą buczyną karpacką, dzięki procesom erozyjnym powstało wiele skał, które stały się ulubionym miejscem do uprawiania wspinaczki. Piaskowiec magurski, z którego są zbudowane, jest niezwykle trwały i odporny na wietrzenie, dlatego najokazalsze z nich sięgają niemal 20 metrów. Dodatkową atrakcją rezerwatu jest kilka jaskiń. Można do nich oczywiście wejść w celach badawczych, jednak trzeba uważać na odpoczywające wewnątrz nietoperze. Co ciekawe, według miejscowej legendy, zbójnik Sypko, ukrył w ich pobliżu skarby, które wciąż czekają na odkrycie.

Krempna – co warto zobaczyć?

W Krempnej znajdziemy również kilka ciekawych zabytków. Jeden z nich to cmentarz wojenny nr 6. Nekropolia została założona na niewielkim wzgórzu Łokieć i pochodzi z czasów I wojny światowej. Głównym jej elementem jest masywny pomnik. Wzniesiony z sześciu słupów kamiennych i zwieńczony okrągłym betonowym wieńcem. Na jego ścianach umieszczono tabliczki przedstawiające twarze antycznych wojowników. W 12 zbiorowych grobach zostali pochowani żołnierze rosyjscy, austriaccy, a także 34 nieznanego pochodzenia.


We wsi możemy natrafić na kilka zagród łemkowskich, jednej z mniejszości etnicznej zamieszkujących tereny Polski, która słynie z fascynującej kultury. Zachowali oni bowiem unikalne obyczaje, sztukę a przede wszystkim folklor.

Co zabrać na urlop do Krempnej?

Planując urlop, warto wziąć pod uwagę formę, w jakiej będziemy chcieli spędzić nasz wolny czas. Jeżeli zdecydujemy się na wędrówki, to warto zabrać odpowiednie obuwie, które będzie wygodne i jednocześnie uchroni nas przed ewentualnymi urazami. W każdym plecaku powinien znaleźć się również krem ochronny oraz płaszcz przeciwdeszczowy, który okaże się niezbędny w czasie nieoczekiwanych opadów. Natomiast jeśli nasz urlop chcemy spędzić na odpoczynku, warto zaopatrzyć się w środek przeciw komarom oraz ciekawą książkę lub czasopismo.

Noclegi w Krempnej

Krempna posiada niewielką bazę noclegową, w której przeważają domki oraz gospodarstwa agroturystyczne. Te drugie są niezwykle popularne wśród turystów odwiedzających małą podkarpacką wieś. Liczy się nie tylko dogodna lokalizacja, ale również atrakcyjna cena.


Wybierając gospodarstwa agroturystyczne, zyskujemy możliwość wypoczynku blisko natury w ciszy i spokoju. Z pewnością pozwoli to na chwilowe oderwanie się od codziennego zgiełku dużego miasta. Dodatkowo właściciele takich obiektów, często w swojej ofercie mają możliwość wykupienia posiłków na miejscu, a my zyskujemy gwarancję, że zjemy smaczne i regionalne dania, przyrządzane z ekologicznych produktów.

Ceny noclegów w Krempnej

Średnio za nocleg w Krempnej zapłacimy 165 zł, jednak jeżeli zdecydujemy się na gospodarstwo agroturystyczne, wówczas cena za dobę może wynieść nas już od 35 zł. Oczywiście ceny mogą różnić się między sobą i zależą głównie od lokalizacji i standardu konkretnego obiektu.


Co więcej, cennik jest taki sam niezależnie od sezonu czy weekendu, a właściciele obiektów noclegowych często do swojej oferty wprowadzają okazjonalne promocje, na co warto zwrócić uwagę, wybierając idealne miejsce dla siebie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Krempnej

Turyści najczęściej pytają o dostęp do prywatnej łazienki. Przy dłuższym pobycie dzielenie jej z pozostałymi gośćmi może stać się nieco uciążliwe. Ważny jest także dostęp do internetu oraz miejsce na pozostawienie samochodu.


Rodziny podróżujące z dziećmi pytają o dodatkowe atrakcje dla najmłodszych. Dobrze, jeśli w pobliżu obiektu znajduje się plac zabaw.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Krempnej

Ile kosztuje nocleg w Krempnej?
Cena za nocleg w Krempnej zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii domki Krempna, wtedy koszt noclegu może wynieść od 40 zł. Średnia cena noclegu w Krempnej wynosi 230 zł.
Czy ceny noclegów w Krempnej w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 10% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Krempnej?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Krempna”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Krempnej zaczynają się od kwoty 40.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Krempnej?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Krempnej mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Krempna opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Krempnej to: Domek w Świątkowej, Magurska Ostoja, MaGórka.
Które noclegi w Krempnej są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Krempnej poleca MaGórka, Magurska Ostoja, Domek Bukowinka.
Które noclegi w Krempnej są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: MaGórka, Magurska Ostoja, Domek Bukowinka.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!