Wczasy dla Seniorów

 Tanie noclegi Kraków pokoje "Promień" na wczasy dla seniorów, pielgrzymów, kwetery na urlop, i weekend, Centrum Krakowa - tylko 25 min. tramwajem.Kraków i okolice znakomity dojazd samochodem.

 

 

Co dowiesz się na tej stronie ? Spis treści.

1.Noclegi dla wycieczek i pielgrzymek  w Krakowie Łagiewnikach – informacje.

     Pielgrzymka parafialna, dorosłych, turystyka pielgrzymkowa.

     Pielgrzymka seniorów, osób starszych,          niepełnosprawnych

     Chóry kościelne

     Pielgrzymi i turyści indywidualni

2.Wycieczki szkolne – co ciekawego u nas i w okolicy.

    Szkoły katolickie

     Grupy oazowe

3.Oferta na weekend, urlop, wczasy, na każdą wolną chwilę w Krakowie i okolicy Krakowa.

4.Dlaczego warto wybrać nocleg poza Centrum Krakowa? – zalety naszej lokalizacji.

5.Nasza oferta noclegowa.

     Co wyróżnia nas na tle innych ofert ?

6.Kraków Łagiewniki – odległości, częste pytania organizatorów.

7.Jak dojechać do Sanktuarium w Łagiewnikach i do nas ? – praktyczne wskazówki.

     Dojazd autokarem i samochodem osobowym

     Dojazd tramwajem (nr 8,10)

8.Dane kontaktowe

 

1.Noclegi dla wycieczek i pielgrzymek  w Krakowie Łagiewnikach – informacje.

     Pielgrzymka parafialna, dorosłych, turystyka pielgrzymkowa.

Wybierz nocleg dla wycieczki lub pielgrzymki w najsławniejszej dzielnicy Krakowa - Łagiewnikach. Niech sławne krakowskie Łagiewniki staną się na chwilę Waszym domem. Pokaż wszystkim najważniejszy ośrodek kultu Miłosierdzia Bożego a przy okazji posmakujcie dobrodziejstw, które Kraków ma dla turystów, tych młodych ,starszych i najstarszych. Zamieszkaj tutaj i poczuj bliskość Miłosierdzia, a zobaczysz jak wiele spraw się zmieni na lepsze. Lubicie zwiedzać - zwiedzajcie, lubicie się bawić - bawcie się, ale daj poczuć swojej grupie także coś nowego - spokój i wytchnienie w "sercu" Miłosierdzia. Zaplanuj dla wycieczki czas kiedy oprócz wszystkich atrakcji Krakowa będzie mogła w naszej okolicy  wyjść na wieżę widokową (lub wyjechać ),zwiedzić Kaplicę z relikwiami  św. siostry Faustyny, cudowny obraz Pana Jezusa Miłosiernego oraz nową Bazylikę Bożego Miłosierdzia . Można wybrać się na spacer (ok.20 min.) w zieleni i spokoju do relikwii krwi tak cenionego bł. Jana Pawła II "Nie lękajcie się". Pomimo iż z daleka Centrum JP II wygląda jak tętniący życiem plac budowy to zapewniam , że jest to tętniące życiem miejsce wiary. Przepiękna dolna kaplica jest dostępna a tłumy pielgrzymów modlą się przy relikwiach i płycie z grobu św. Jana Pawła II przywiezionej z Watykanu.

     Pielgrzymka seniorów, osób niepełnosprawnych.

Pielgrzymka osób starszych lub niepełnosprawnych może dostać pokoje na parterze ( wjazd dla wózków inwalidzkich, oraz odpowiednio dostosowana łazienka) spokojnie podejść do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia , relikwii  św. Siostry Faustyny  i cudownego obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. Na wieżę widokową mogą wjechać windą i cieszyć się pięknym widokiem na cały Kraków. Do Centrum Jana Pawła II radziłabym dojechać wygodnie autokarem.

     Chóry kościelne

Chór kościelny ,który u nas zamieszka ma możliwość podejść pieszo na poranną mszę św. o 6.30 rano, w Kaplicy Klasztornej , transmitowaną przez TV, w której dają koncert. Jest to niewątpliwie duży atut naszego miejsca. Następnie  chóry często spotykają się na pysznej kawie i ciastku w kawiarni obok Kaplicy. Zwiedzają sobie okolice Sanktuarium, umawiają się na prelekcje prowadzone przez siostry. Łącząc występ ze zwiedzaniem Krakowa na pewno korzystne będzie późniejsze rozpoczęcie pracy kierowcy i zyskacie więcej czasu na zwiedzanie.

     Pielgrzymi i turyści indywidualni

Wybór pokoju z własną łazienką pozwoli Ci cieszyć się swobodą a bliska atrakcyjna okolica sprawi, że weekend lub wakacje staną się niezapomnianym duchowym przeżyciem, przyjemnym i dobrym spędzeniem wolnego czasu z atrakcjami których w Krakowie naprawdę nie brakuje. Kraków zaspokoi naprawdę  wyszukane gusty.

2.Wycieczki szkolne – co ciekawego u nas i w okolicy ?

     Wycieczki szkolne.

Świetne miejsce na nocleg dla wycieczek pod wieloma względami. Sława krakowskich Łagiewnik dotarła już chyba wszędzie. Nowoczesny charakter nowej Bazyliki podoba się zwłaszcza ludziom młodym. Wejście na wieżę widokową i panorama na cały Kraków zachwyca każdego turystę młodego i starszego. Warto pokazać młodym również stare zabudowania klasztorne z Kaplicą i sławnym cudownym obrazem Pana Jezusa Miłosiernego. Warto zarezerwować wcześniej prelekcje prowadzone przez siostry ze Zgromadzenia aby ciekawie przybliżyć młodym historię s. Faustyny. Wycieczki do Krakowa dla szkół to jednak przede wszystkim rozrywka i zwiedzanie, od nas można wszędzie łatwo dojechać, a gdy skończy się czas kierowcy możesz wrócić tramwajem (ok.25 min.). Wieczorem na terenie ogrodu urządzisz fajne ognisko z pieczeniem kiełbasek i gitarą.

     Szkoły katolickie

Najlepsze miejsce w Krakowie na nocleg dla szkół katolickich, ze względu na bliskość Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, cudownego obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny - można  umówić się na prelekcje, prowadzone przez siostry na temat życia i świętości św. Siostry Faustyny, wszelkie informacje na stronie internetowej Sanktuarium. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest niedaleka odległość od powstającego Centrum bł. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” i relikwii krwi tak cenionego przez młodzież bł. Jana Pawła II . Młodzież może skorzystać  z wieży widokowej z panoramą na cały Kraków a wieczorem urządzić  spotkanie w salce lub zrobić ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem przy gitarze.

 

3.Oferta  na weekend, urlop, wczasy, na każdą wolną chwilę w Krakowie i okolicy Krakowa.

Spędź najlepiej swój wolny czas w najsławniejszej dzielnicy Krakowa Łagiewnikach. Zanurz się w oceanie atrakcji Krakowa i okolic. Skocz na głęboką wodę i zwiedzaj, baw się i odpoczywaj. Magiczny Kraków czeka na Ciebie. Spędzaj aktywnie czas wolny w krakowskich  Łagiewnikach, pełnych zieleni, w niedalekiej odległości (ok.25 min. tramwajem) od centrum Krakowa, Rynku Głównego i Wawelu. Wiadomo, że Kraków to nie tylko Rynek i Stare Miasto przepiękne zresztą i niezwykłe, ale Kraków to również bajecznie bogate w atrakcje okolice - dla każdego : dla rodzin z dziećmi małymi i dużymi, dla seniorów, dla niezwykle aktywnych i poszukujących adrenaliny, dla spokojnych, dla zakochanych. Wszyscy mogą znaleźć tutaj coś ciekawego dla siebie co pozwoli wspaniale przeżyć nieraz długo oczekiwany i wytęskniony urlop.

Tutaj znajdziesz informacje, co ciekawego robić w Krakowie.

Podpowiem, i chętnie przekażę sprawdzone informacje pomocne przy wyborze możliwości spędzenia wolnego czasu.

Rodziny z dziećmi.

Dla rodzin z dziećmi polecam : park wodny, lot balonem obok Wawelu (nawet z najmniejszymi dziećmi, jest ochronna siatka więc nikt nie wypadnie) wrażenia gwarantowane, rejsy statkiem i tramwajem wodnym, naprawdę ciekawe i nowoczesne muzeum w podziemiach Rynku Głównego, Ogród Doświadczeń (ekstra! dla wszystkich), CH Plaza i „Fantasy Park” na brzydką pogodę, bowling,  Kino 3D i 4 Żywioły (CH Bonarka ), ścianki wspinaczkowe (KS Korona), korty tenisowe, parki linowe (dodatkowo mini golf ) i Kryspinów(zalew z piaszczystą plażą i atrakcjami wodnymi – kajaki, łódki i rowerki wodne), Ogród Botaniczny , ZOO, kopce: Kościuszki (najbliższy i najfajniejszy - wraz z muzeum figur woskowych), Piłsudzkiego, Wandy i Krakusa, stadnina koni w Swoszowicach z krytą ujeżdżalnią, spływ kajakowy Kolna(rowerki wodne i kajaki), kraina zabaw dziecięcych Anikino,  Park Edukacji Globalnej(osady z różnych części świata), park Jordana( rowerki wodne, place zabaw i rowerki czterokołowe) , gokarty, Muzeum Inżynierii Miejskiej( świetna sala z doświadczeniami), karmienie gołębi na rynku i łabędzi pod Wawelem to też niezwykła krakowska atrakcja dla najmłodszych turystów (nie zapomnijcie o tym)

 

    Dla aktywnych:

Obok naszego domu na terenach dawnych „białych mórz” i w dolince rzeki Wilga można uprawiać jogging, spacery, norndic walking, jeździć na rolkach, na rowerze, wbiegać co rano na wieżę widokową i wypatrzeć stamtąd co jeszcze można nadzwyczajnego robić w Krakowie , a tu naprawdę można dostać odpowiednią dawkę adrenaliny… Możesz zacząć od : ścianek wspinaczkowych, parków linowych (dodatkowo mini golf ) spływ kajakowy Kolna (rowerki wodne, kajaki i mrożące krew w żyłach od samego patrzenia spływy na pontonach), korty tenisowe,  można obejść wszystkie kopce: Kościuszki , Piłsudzkiego, Wandy i Krakusa, w upalną pogodę można odpoczywać nad zalewem Kryspinów (z piaszczystą plażą i atrakcjami wodnymi – kajaki ,łódki i rowerki wodne), niedaleko nas (12 min. samochodem) jest stadnina koni w Swoszowicach z krytą ujeżdżalnią, gokarty, kręgielnie, bowling, itp.

 

4.Dlaczego warto wybrać nocleg poza Centrum Krakowa? – zalety naszej lokalizacji.

Wybierając nocleg poza ścisłym Centrum Krakowa zyskujesz : niższe ceny, dobry dojazd do wszystkich atrakcji Krakowa i okolicy, nie stoisz w korkach i masz u nas możliwość bezpłatnego parkingu przez cały okres pobytu.

5.Nasza oferta noclegowa:

-oferujemy pokoje 2,3,4,osobowe z łazienkami oraz w układzie "studio". Każda łazienka wyposażona jest w prysznic, umywalkę, WC.

-do dyspozycji gości są aneksy kuchenne: lodówka, kuchenka gazowa itp.

-dodatkowo W pokojach są czajniki elektryczne i szklanki.

-obiady polecamy w 2 pobliskich restauracjach.

-na ogrodzonym terenie naszego domu jest bezpłatny parking dla samochodów osobowych .

-do dyspozycji gości bezprzewodowy Internet  WiFi.

-dom nasz jest położony niedaleko Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" oraz dużych terenów zieleni pozwalających na odpoczynek, spacery skupienie i kontemplację.

     Co wyróżnia nas na tle innych ofert ?

Przystępna cena, niezwykła okolica (słynne Łagiewniki), dobre drogi dojazdowe do nas i do atrakcji położonych również poza ścisłym Centrum Krakowa.

Takiej oferty nie ma nikt (w tak rozsądnej cenie), nikt nie zaproponuje Ci abyś mieszkał w "Światowym Centrum Kultu Miłosierdzia Bożego". To jest jedyne takie miejsce na świecie - Krakowskie Łagiewniki. Sprawdź sam i poczuj na sobie "dotyk" miłosierdzia.

Tereny wokół Bazyliki Miłosierdzia i Centrum JP II dadzą Wam wytchnienie. Dolinka rzeki Wilgi pozwoli Wam nawet odpocząć od zgiełku miasta, jeżeli tylko tego zapragniecie. To jest nasz ogromny plus ,blisko Kraków, blisko natura, blisko atrakcje i odpoczynek. Skorzystaj z tego.

Jest kryzys - oszczędzaj, nie przepłacaj za hotele ,nie ryzykuj z hostelami  zamów pokój z własną łazienką i ciesz się swobodą.

Mam nadzieję, że wybierzesz nasz dom, nasze pokoje, że zorganizujesz udaną wycieczkę i pielgrzymkę mieszkając w tej niezwykłej okolicy.

Najlepszym naszym osiągnięciem jest to, że organizatorzy wciąż do nas powracają i możemy pochwalić się wieloletnią współpracą z nimi.

 

6.Kraków Łagiewniki – odległości, częste pytania organizatorów :

- odległość od naszego domu do Sanktuarium  Bożego Miłosierdzia (3 min. pieszo) – 300 m.

- dojazd do Centrum i Rynku Głównego tramwajem (25 min.) – 2 km.

- Centrum Jana Pawła II "Nie Lękajcie się"(10 min. pieszo) 700 m.

- hipermarkety i kina 3D(5 min. samochodem) – 800 m.

- dobra baza wypadowa do okolic Krakowa: Wieliczka,  Wadowice 45 km., Oświęcim, Ojców  itp.

- ścianki wspinaczkowe i baseny jako alternatywa na brzydką pogodę – 2,3,4 km.

-  teatry, muzea, filharmonia, kościoły , Wawel itp. – 2 km.

- Park Doświadczeń, parki linowe, rejsy statkiem pod Wawelem, lot balonem, Park Wodny – 2,3,4 km

 

 

7. Jak dojechać do Sanktuarium w Łagiewnikach i do nas ? – praktyczne wskazówki.

     Dojazd autokarem i samochodem osobowym

- dojazd od strony Katowic A4 , Zakopanego E77, Rzeszowa A4, Wieliczki E40: zjazd z autostrady A4  kierując się znakami "Łagiewniki" lub „Sanktuarium  Bożego Miłosierdzia” (niebieskie litery na białym tle) następnie na 3 światłach w lewo, prosto, potem ostry zakręt w prawo i jesteś przy parkingu  Sanktuarium od tyłu monumentalnej Bazyliki Bożego Miłosierdzia.

 Wjazd do nas jest przez ten parking (obok budki parkingowego), na budynku pisze PokojePROMIEŃ.

- dojazd od strony Warszawy : Alejami, na Rondzie Grunwaldzkim prosto,  potem w prawo w ul. ks. Tisznera i kierując się znakami "Sanktuarium Bożego Miłosierdzia"(niebieskie  litery na białym tle) docierasz do parkingu autokarowego od tyłu Sanktuarium, my jesteśmy przy tym parkingu z napisem  Pokoje PROMIEŃ.

     Dojazd tramwajem (nr 8,10):

- dojazd z Dworca Głównego .Po wyjściu z dworca PKP, PKS podejdź (przez przejście podziemne) do przystanku o nazwie „Dworzec Główny” wsiądź do tramwaju  nr. 10 w kierunku „Borek Fałęcki ” - 15 przystanków. Uwaga to ważne ! nie wysiadaj na przystanku „Łagiewniki” bo to za wcześnie. Wysiądź na przystanku o nazwie   "Sanktuarium Bożego Miłosierdzia", z tramwaju podejdź (przez przejście podziemne) pieszo (ok.10 min.) kierując się ul. Siostry Faustyny,  do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

 Aby trafić do nas musisz iść dalej tą ulicą mijając nową Bazylikę , pierwsza przecznica w prawo to ul. Motarskiego .Uliczka jest  krótka i żwirowa, można nią dojść do parkingu Sanktuarium , 3 dom po prawej stronie z czerwonym dachem jest nasz z napisem Pokoje PROMIEŃ. Na skróty można do nas dojść od tyłu nowej Bazyliki idąc drogą z kostki, wzdłuż czerwonego muru w kierunku  parkingu autokarowego Sanktuarium.

- dojazd z Rynku Głównego .Wsiądź do tramwaju nr. 8 z przystanku "Plac Wszystkich Świętych"- bezpośrednio przy Rynku kierunek „Borek Fałęcki” następnie wszystkie wskazówki jak powyżej.

8. Dane kontaktowe:

     Noclegi, Kraków Łagiewniki przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

     Pokoje gościnne "Promień"- dom dla pielgrzymów.

Aldona i Grzegorz Majda

Ul. Motarskiego 8

30-605 Kraków

Uwaga ! (wjazd do nas przez parking Sanktuarium Miłosierdzia Bożego)

tel.12 2669800

mail: [zapytaj o nocleg]

www.pielgrzym.krakow.pl

 Dołącz do nas na      www.facebook.com/noclegi2

    

 

 

 

Zapytaj o nocleg

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej