Nowa wyjątkowa atrakcja Białegostoku. Gdzie się znajduje?

Nowa wyjątkowa atrakcja Białegostoku. Gdzie się znajduje?

Białystok można z powodzeniem zaliczyć do kategorii chętnie odwiedzanych miast w Polsce. Zachwyca zabytkami, atrakcjami i panującym tu klimatem. Można tu poczuć się niczym w Wersalu, odwiedzając Pałac Branickich. Na tym wyjątkowość Białegostoku się nie kończy. Od kilku dni, mieszkańcy i turyści mogą podziwiać nową, wyjątkową atrakcję na ulicach tego miasta.

Nie da się ukryć, że podróże po polskich miastach są jednym z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu w sezonie jesienno-zimowym. Odkrywamy wspaniałe zabytki, uczestniczymy w licznych wydarzeniach kulturalnych, czy też udajemy się na spacer po klimatycznych uliczkach wielu polskich miast. Podczas tego typu spacerów możemy natrafić na wyjątkowe instalacje, które nie tylko cieszą oczy, ale wywołują uśmiech na twarzy. Wrocław ma swoje krasnale, Kołobrzeg - Mariany, a od kilku dni stolica Podlasia, czyli Białystok, może pochwalić się uroczymi misiami, które można spotkać w różnych zakątkach miasta.


Sprawdź: Lubisz wrocławskie krasnale? Koniecznie poznaj symbole innych miast!


WidziMisie - nowa atrakcja na mapie Białegostoku


WidziMisie to nowa inicjatywa władz miasta, która od kilka dni stała się wyjątkową atrakcją. To figurki misiów, które zostały umieszczone w różnych punktach miasta. Jest tu Miś Aktor, Miś Bluesman, Miś Ursido, Miś Student, Miś Pchający Kulę, Miś Hetmanowa, Miś Hetman, czy Miś Święty Mikołaj. Łącznie jest to 8 rzeźb, które z każdym kolejnym dniem zyskują na coraz większej popularności.


Cel tego typu atrakcji był niezwykle prosty. Figurki „WidziMisiów” mają wyznaczyć nowy miejski szlak turystyczny „Białystok WidziMisie”. To pomysł zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego 2018, na którego realizację zagłosowało ponad 630 mieszkańców.


Zobacz również: Weekend w Białymstoku. Co warto zobaczyć?


Postacie misiów-niedźwiadków mają około 40-50 cm wysokości. Każda z rzeźb posiada indywidualne cechy i atrybuty, które mają ścisły związek z poszczególnymi lokalizacjami, w których się znajdują. Dzięki figurkom białostoczanie i turyści będą mogli poznać Białystok od nieco innej strony – idąc szlakiem kolejnych figurek misiów.


Zobacz, co o tym pomyśle sądzą mieszkańcy Białegostoku:


Jak przekonuje zastępca prezydenta Białegostoku, Rafał Rudnicki, figurki misiów mają uatrakcyjnić miejską przestrzeń:


Chcemy w ten sposób uatrakcyjnić przestrzeń naszego miasta i sprawić, aby zarówno mieszkańcy, jak i turyści z przyjemnością spacerowali po ulicach Białegostoku. Nowy szlak turystyczny wyznaczony przez rzeźby niedźwiadków nie tylko podniesie atrakcyjność turystyczną Białegostoku, ale będzie też mieć wymiar humorystyczny. Pomysł nawiązuje do stereotypowego myślenia, że po naszym mieście chodzą niedźwiedzie. Dzięki figurkom WidziMisiów puszczamy oko do wszystkich żartownisiów.


Gdzie można znaleźć figurki WidziMisiów?


Zgodnie z tym, co zostało wcześniej wspomniane, figurki misiów-niedźwiadków można znaleźć w różnych punktach miasta, z którym dany miś ma ścisły związek. I tak:


  • Miś Bluesman znajduje się przy Alei Bluesa,

  • Miś Ursido zlokalizowany jest przy ul. L. Zamenhofa,

  • Miś Aktor oczekuje na turystów przy ul. H. Sienkiewicza,

  • Miś Student znajduje się przy Placu Niezależnego Zreszenia Studentów,

  • Miś Pchający Kulę znajduje się przy ul. Spółdzielczej,

  • Miś Hetmanowa został umieszczony przy Bulwarze Tadeusza Kielanowskiego,

  • Miś Hetman to z kolei ul. A. Mickiewicza,

  • Miś Święty Mikołaj znajduje się przy Skwerze Świętego Konstantyna WielkiegoPokoje gościnne Logado

Pokoje gościnne Logado

Białystok, ul. Marii Skłodowskiej-Curie

Kwatery i pokoje 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Villa Margo

Villa Margo

Białystok, ul. Baranowicka

Kwatery i pokoje 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Apartamenty Wygoda

Apartamenty Wygoda

Białystok, ul. ul. Kapralska

Kwatery i pokoje 10.0


Sprawdź oferty noclegów w Białymstoku


Wszystko wskazuje na to, że nowa atrakcja Białegostoku stanie się niezwykle popularna wśród turystów. Białystok z powodzeniem dołączy do grona polskich miast, które mogą pochwalić się podobnymi symbolami.


Źródło: Białystok - Oficjalny Portal MiastaNastępny artykuł Turystyczny hit na Wyspie...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej