5 pomysłów na jednodniowe wycieczki po Małopolsce. Gdzie się wybrać?

5 pomysłów na jednodniowe wycieczki po Małopolsce. Gdzie się wybrać?

Każda podróż, nawet ta jednodniowa, może być w pełni udana, jeśli odpowiednio ją zaplanujemy. Większość polskich regionów ma w sobie wiele do odkrycia. Pod względem turystycznym, niezwykłą popularnością cieszy się Małopolska, która jest pełna wielu, niezwykłych miejsc, które z powodzeniem możemy zobaczyć nawet w kilka godzin. Które to miejsca i gdzie warto się wybrać? Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi.

Zima to dobry czasy, by choć na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego i zwiedzić atrakcyjne turystycznie miejsca, w tym naszą najbliższą okolicę, by móc odkryć miejsca, których do tej pory nie mieliśmy okazji zobaczyć. Czasem to, co mamy na przysłowiowe wyciągnięcie ręki, może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę i na pewno zapewni nam moc zimowych atrakcji, szczególnie że za oknem mamy zimę z prawdziwego zdarzenia.


Analizując miejsca warte odwiedzenia w Małopolsce, należy podkreślić, że charakteryzują się one pełną różnorodnością. Znajdziemy tu m.in. wspaniałe miasta z licznymi atrakcjami, atrakcje przyrodnicze, czy też miejsca, w których możemy się wyciszyć z dala od tłumu ludzi. Z powodzeniem miejsca idealne dla siebie znajdą tu rodziny z dziećmi, osoby starsze, czy też pary. Region zachwyca na każdym kroku, o czym warto jest przekonać się osobiście. Jeśli mamy do dyspozycji własny środek transportu, to dobra okazja, by wyruszyć i zobaczyć zimę z prawdziwego zdarzenia w Tatrach, Pieninach, czy Beskidzie Sądeckim lub udać się na wspaniały zimowy spacer po klimatycznych uliczkach popularnych miast, takich jak Kraków, czy Wieliczka. W Małopolsce nie ma czasu na nudę - przekona się o tym każdy, kto nieco lepiej pozna ten region. Atutem wycieczek jednodniowych jest przede wszystkim to, że można zobaczyć więcej, jeśli odpowiednio zaplanujemy wizyty w poszczególnych miejscach.


Sprawdź również: Idealne pomysły na krótkie jednodniowe wyjazdy. Gdzie się wybrać?


Najlepsze miejsca na jednodniowe wycieczki w Małopolsce


Niezwykłe zabytki, bogate atrakcje, klimat większości miejsc, czy popularne regiony górskie – wszystko to dostarczy niezwykłych wrażeń również poza sezonem turystycznym w trakcie wycieczek jednodniowych. Musimy być przygotowani na to, że regionu nie zwiedzimy w przeciągu jednego dnia. Zwiedzanie i poznawanie Małopolski dobrze jest rozplanować na kilka dni, tak by zobaczyć jak najwięcej. Pewne jest na pewno to, że nikt nie powinien się tu nudzić, bo różnorodność atrakcji i miejsc na pewno powinna zachwycić każdego. Co w związku z tym warto zobaczyć i gdzie się wybrać? Sprawdźmy!

 

  • Magiczny KrakówZamek Królewski na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu

Kraków, ul. Wawel

Zabytki 9.2
Sukiennice

Sukiennice

Kraków, ul. Rynek Główny

Zabytki 9.4
Rynek Główny

Rynek Główny

Kraków, ul. Rynek Główny

Rynki, Starówki, Place 9.8


To miasto, w którym chyba każdy miał okazję być choć raz w życiu. Nierozerwalnie związane z historią Polski, zachwyca bogactwem atrakcji i wspaniałymi zabytkami. Jeśli chcemy pozwiedzać Kraków w spokoju, to warto zrobić to właśnie teraz, gdy ruch turystyczny jest zdecydowanie ograniczony. O magii Krakowa można przekonać się dosłownie na każdym kroku - klimatyczne uliczki, dużo atrakcji i wiele wspaniałych miejsc na jesienny spacer. Warto podkreślić, że Kraków należy do ścisłego grona najchętniej odwiedzanych polskich miast. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród osób z Wielkiej Brytanii, którzy lubią tu spędzać swój weekend. Punktem obowiązkowym podczas wizyty w tym mieście na pewno będzie spacer po Rynku Głównym, wizyta na Wawelu, Kopcu Kościuszki. Magicznie wyglądają tu również Planty, które w zimowej odsłonie powinny zrobić wrażenie na każdym. Kraków poleca się absolutnie na każdą porę roku, nie tylko na zimę.


Poznaj: Ustronne miejsca w pobliżu Krakowa

 

 

Apartamenty SPLASH

Apartamenty SPLASH

Kraków, ul. Rajska

Apartamenty 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Julia - Krakowskie Apartamenty

Willa Julia - Krakowskie Apartamenty

Kraków, ul. Niepokalanej Panny Marii

Apartamenty 9.5
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Nocleg Spoko Kwatery pracownicze

Nocleg Spoko Kwatery pracownicze

Kraków, ul. Henryka Sienkiewicza

Noclegi pracownicze 9.6

 

 

Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Krakowie

 

  • Zimowy wyjazd w Tatry i PieninyKaplica na Jaszczurówce

Kaplica na Jaszczurówce

Zakopane, ul. Oswalda Balzera

Zabytki 9.4
Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Zakopane, ul. Bronisława Czecha

Obiekty sportowe 9.4
Spływ Dunajcem

Spływ Dunajcem

Sromowce Wyżne, ul. Kąty

Szlaki turystyczne 9.8


W tym miejscu warto również wspomnieć o najbardziej popularnych regionach górskich Małopolski. Tatry z Zakopanem na czele królują każdego roku, natomiast w Pieninach można odnaleźć ciszę i spokój, tak bardzo potrzebną w obecnym czasie. To, co bez wątpienia przyciąga turystów w te regiony górskie to klimat miejsc i różnorodność zimowych atrakcji. Należy tu również wspomnieć o malowniczych szlakach górskich, również tych, które nie wymagają wspinaczki wysokogórskiej. Znajdziemy tu miejsca idealne na rodzinne spacery, np. tatrzańskie doliny, czy Droga Pienińska, która prowadzi wzdłuż malowniczego przełomu Dunajca. Chyba nie ma osoby, która nie wyobraża sobie zimy bez możliwości wyjazdu w góry. Prawdziwe zimowe doznania w tych regionach - gwarantowane!


Sprawdź:


5 niewymagających tras w polskich górach

Pieniny - co warto zobaczyć? 11 najciekawszych atrakcji

 

 

 Bacówka 2 Centrum Pokoje Gościnne i Apartamenty

Bacówka 2 Centrum Pokoje Gościnne i Apartamenty

Zakopane, ul. Hr. Władysława Zamoyskiego

Pensjonaty 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
SUMMIT Apartamenty & Pokoje

SUMMIT Apartamenty & Pokoje

Szczawnica, ul. Szalaya

Kwatery i pokoje 10.0
Willa Natalia

Willa Natalia

Kroscienko n/D, ul. Jarek

Kwatery i pokoje 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

 

Zobacz propozycje noclegów w Tatrach i Pieninach

 

  • Poznaj Lanckoronę


Kolejna z naszych propozycji to gwarancja wypoczynku w miejscu pełnym ciszy i spokoju, z dala od turystycznego zgiełku. To, co wyróżnia Lanckoronę, to bez wątpienia niezwykły klimat i oryginalna zabudowa wiejska z XIX wieku, w której dominuje regionalna architektura. 

 

 

fot. Piotr Golonka / zdjecia.nocowanie.pl

 

Punktem obowiązkowym na pewno będzie tu niezwykle klimatyczny rynek. Atutem tego miejsca jest też na pewno panorama dolin i miejscowości, którą możemy podziwiać w tym właśnie miejscu. Architektura i krajobrazy zachwycają tu najbardziej - warto w związku z tym przekonać się o tym osobiście podczas jednodniowej wycieczki.


Przeczytaj również: Lanckorona i okolice - co warto zobaczyć?

 

 

Leśniczówka

Leśniczówka

Lanckorona, ul. Legionistów

Apartamenty
Dom Na Wsi

Dom Na Wsi

Budzów, ul. Zachełmna

Domki
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Bajka

Willa Bajka

Lanckorona, ul. Zamkowa

Pensjonaty 9.3

 

 

Oto oferty noclegów z Lanckorony


  • Malownicze Zalipie


To niezwykła malownicza wieś w Małopolsce - dosłownie i w przenośni. W opinii wielu osób jest to najpiękniejsza wieś w Polsce. Zalipie to mała, klimatyczna wioska, licząca zaledwie 750 mieszkańców, znajdująca się w okolicach Tarnowa. Niezwykłym atutem i wyróżnikiem tej wsi są bez wątpienia pięknie ozdobione chaty. 

 

 

fot. Tygrys s Kotem / zdjecia.nocowanie.pl

 

Tradycja zdobienia ich w ten właśnie sposób sięga ponad 100 lat i w taki sposób dekorowane są nie tylko chaty mieszkalne, ale również wszelkie inne pomieszczenia, w tym buda dla psa. Warto zaznaczyć, że tego typu zdobienia stosowane są również na serwetkach, czy ubraniach. Mając na uwadze zabytki i atrakcyjne turystycznie miejsca, warto podkreślić, że Zalipie słynie przede wszystkim z Zagrody Felicji Curyłowej, która stanowi filię tarnowskiego Muzeum Etnograficznego i należy do Szlaku Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim.


Więcej informacji znajdziesz tutaj: Z dala od tłumów - Zalipie

 

 

Domek na Borze

Domek na Borze

Wał-Ruda, ul. Wał-Ruda

Domki 9.6
Gospoda Szlachecka

Gospoda Szlachecka

Niedomice, ul. Niedomicka

Hotele
Pokoje Gościnne Jagoda

Pokoje Gościnne Jagoda

Solec-Zdrój, ul. Partyzantów

Kwatery i pokoje 10.0

 

 

Sprawdź oferty noclegów w Zalipiu

 

  • Ojcowski Park Narodowy

Przegląd idealnych miejsc na jednodniowe wycieczki w Małopolsce, kończymy na miejscu niezwykłym. Mowa tu oczywiście o Ojcowskim Parku Narodowym, który słynie z wielu ciekawych formacji skalnych, takich jak chociażby Maczuga Herkulesa, czy Rękawica, a także zamków i jaskiń. W zimowej odsłonie prezentuje się naprawdę znakomicie. W parku można bardzo miło spędzić czas, wędrując leśnymi ścieżkami i poznając tutejsze atrakcje. Zabytki, które każdy powinien zobaczyć w tym właśnie miejscu, to przede wszystkim: Zamek Kazimierzowski, Grota Łokietka, Jaskinia Ciemna, Skała Jonaszkowa, Igła Deotymy, Brama Krakowska czy Kaplica na Wodzie. Warto też jest wybrać się na tutejszy punkt widokowy - Jonaszówkę, z której pięknie widać Ojców i Dolinę Prądnika. Tego miejsca ominąć nie można. Wizyta w Ojcowskim Parku Narodowym na pewno będzie czymś wspaniałym i jedynym w swoim rodzaju.


Przeczytaj również: Ojcowski Park Narodowy. Co warto zobaczyć?

 

 

Agrogosia

Agrogosia

Wielka Wieś, ul. Łokietka

Apartamenty 10.0
Sosnowe Wzgórze - Domki Letniskowe

Sosnowe Wzgórze - Domki Letniskowe

Wola Kalinowska, ul. Kaliski

Domki 9.5

 

 

Już dziś zarezerwuj swój nocleg w okolicach Ojcowskiego Parku Narodowego


Mamy nadzieję, że nasz subiektywny ranking miejsc w Małopolsce, idealnych na jednodniowe wycieczki, przypadnie Wam do gustu. Na pewno znajdziemy tu o wiele więcej interesujących miejsc. Pewne jest to, że cały region województwa małopolskiego jest warty odwiedzenia. Jeśli macie swoje ulubione miejsca, w które warto wybrać się na wycieczkę jednodniową w Małopolsce, to koniecznie dajcie znać w komentarzu pod tym artykułem.
Następny artykuł Nowa wyjątkowa atrakcja...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej