Pogoda na 1 tydzień marca 2020

Gdy tylko rozpoczyna się marzec, chyba każdy z utęsknieniem wypatruje nadchodzącej wiosny i jej pierwszych oznak. Marzec to również ten miesiąc, w którym powoli zaczynamy planować swoje wakacje. Coraz więcej słońca za oknem wprowadza nas również w odpowiedni nastrój. A jak będzie w tym roku? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na 1 tydzień marca 2020.

Nie da się ukryć, że pogoda w ostatnich miesiącach troszkę namieszała. Śniegu brakuje w wielu regionach, typowej, mroźnej zimy również nie widać. Słońca mamy za to pod dostatkiem. Niech ta sytuacja pogodowa trwa jak najdłużej, bo chyba mało kto lubi zimową pluchę i ujemne wartości temperatur. Ostatnie lata pokazały, że marzec jest tym miesiącem, który potrafi zaskoczyć uderzeniem ciepła lub powrotem zimy. Sezon zimowy w tym miesiącu powoli zmierza ku końcowi, gdzieniegdzie można jeszcze spotkać narciarzy szusujących po stokach narciarskich.

Pierwsze informacje pogodowe na pierwszy tydzień marca, zwiastują zmienną sytuację pogodową. W niektórych regionach może popadać śnieg i śnieg z deszczem, pojawi się też słońce. Temperatury na optymalnym poziomie bo średnio w granicach 5 stopni Celsjusza. Na pełnię wiosny przyjdzie chyba nam jeszcze trochę poczekać. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów Polski.

Pogoda na 1 tydzień marca 2020 nad morzem


Do wakacji i oficjalnego rozpoczęcia sezonu letniego nad morzem pozostało jeszcze 150 dni. Wielu turystów nie czeka do ostatniej chwili i już teraz planuje swoje krótkie wyjazdy nad morze, nawet w marcu. To właśnie wtedy panuje tu niezwykła cisza i spokój, powietrze jest wypełnione jodem, a atrakcje tak samo wyjątkowe, jak o każdej porze roku. Pierwszy tydzień marca zapowiada się z dominacją opadów śniegu z deszczem. Chwil ze słońcem możemy spodziewać się jedynie 3 i 4 marca. Na termometrach od 3 do 6 stopni Celsjusza. Gdy przestanie padać, warto jest się wybrać na spacer brzegiem morza.

Planujesz marcowy wyjazd nad morze? Wybierz dla siebie najlepszy nocleg!


Pogoda na 1 tydzień marca 2020 na Mazurach


Mazury, czyli region wyjątkowo piękny, pełen ciszy i spokoju, szykuje nam ostatnie podrygi zimy na pierwszy tydzień marca 2020. Optymistyczne wieści są jednak takie, że zapowiada się również duża ilość słońca, co powinno korzystnie przełożyć się na nasze samopoczucie. Przez cały tydzień mogą pojawiać się przelotne opady śniegu. Wartości temperatur będą się utrzymywać na poziomie od 1 do 3 stopni Celsjusza.

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Oto nasze propozycje!


Pogoda na 1 tydzień marca 2020 w Polsce centralnej


Na piękną, słoneczną wiosnę, przyjdzie nam również poczekać w miejscowościach Polski centralnej. Tu jednak zawsze panuje ruch turystyczny, niezależnie od pory roku. A wszystko to dzięki wspaniałym zabytkom i klimatycznym miejscom. Pierwszy tydzień marca 2020 upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu ze śniegiem. Na termometrach od 2 do 7 stopni Celsjusza. 2 marca możliwe chwile ze słońcem.

Jeśli marzy Ci się wyjazd do którejś z miejscowości Polski centralnej, to już dziś sprawdź propozycje noclegów w wybranej miejscowości!


Pogoda na 1 tydzień marca 2020 w górach


Wraz z początkiem marca, ferie zimowe dobiegną już co prawda do końca, jednak Ci co mogą korzystać z wolnych dni, z powodzeniem będą mogli się cieszyć prawdziwą, zimową atmosferą. Jeśli do tego dodamy bardzo dobre warunki na stokach narciarskich, to otrzymamy wyjątkowe miejsce na wypoczynek. Zima nie chce opuścić regionów górskich i przynajmniej do połowy marca taki scenariusz będzie miał miejsce. Sprawdźmy, jak będzie kształtować się pogoda w poszczególnych regionach górskich.

Pogoda na 1 tydzień marca 2020 w Tatrach


Tatry, mimo schyłku sezonu zimowego, w dalszym ciągu cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. Baa, taka sytuacja ma miejsce przez cały rok. Nie ma co się dziwić, bo region naprawdę zachwyca na każdym kroku. Jeśli chodzi o pogodę, to w dalszym ciągu będzie ona zimowa, jednak bardziej nastrajająca optymizmem. Będzie odrobinę cieplej, śnieżnie i z temperaturami w okolicach od 0 do maksymalnie 5 stopni. Jeśli chcesz skorzystać z końcówki zimy, koniecznie wybierz się w Tatry.

Jeśli szukasz noclegu w Tatrach, to koniecznie sprawdź nasze propozycje!


Pogoda na 1 tydzień marca 2020 w Pieninach


W Pieninach, wyjątkowym regionie górskim, będziemy mieć ostatnią szansę na podziwianie uroków zimy. Wartości temperatur będą zbliżone do wiosennych, w związku z tym pokrywa śnieżna zacznie powoli topnieć, a przyroda zacznie budzić się do życia. Przez cały tydzień przewidywane są opady śniegu z deszczem. Na termometrach od 4 do nawet 9 stopni Celsjusza. Na chwile ze słońcem raczej nie ma co liczyć.

A może Pieniny? Tu zawsze jest wyjątkowo!


Pogoda na 1 tydzień marca 2020 w Bieszczadach


Tego regionu górskiego nie da się nie lubić. Panuje tu wspaniały klimat o każdej porze roku, a malownicze trasy i widoki to doskonała zachęta dla każdego. W pierwszym tygodniu marca aura typowo zimowa, z niewielkimi przejaśnieniami. Mogą pojawiać się opady śniegu i marznące opady. Chwile ze słońcem możliwe 2 marca. Na termometrach od 0 do maksymalnie 4 stopni Celsjusza.

Jeśli zamierzasz rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady zimą, to ostatni moment na znalezienie noclegu!


Pogoda na 1 tydzień marca 2020 w Karkonoszach


Karkonosze – popularne zimą, równie popularne na wiosnę. Warto podkreślić, że w tym regionie w dalszym ciągu utrzymają się korzystne warunki narciarskie, pomimo nadchodzącej wiosny. Początek marca nie będzie jeszcze jednak taki dobry – prognozuje się opady śniegu i temperatury w okolicach 1-5 stopni Celsjusza. Mogą pojawić się również chwile ze słońcem, dlatego powiew optymizmu gwarantowany.

A może by tak wyjechać w Karkonosze? Bardzo dobra propozycja! Już dziś zarezerwuj swój nocleg:


Pogoda na 1 tydzień marca 2020 w Beskidach


Beskidy, podobnie jak Pieniny – z powiewem wiosennych temperatur. Zapowiada się bardzo dobra pogoda na cały miesiąc, więc to najwyższa pora, by zaplanować wyjazd w ten piękny region górski. Początek miesiąca jednak zimowy, z możliwymi przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem. Słupki rtęci pokażą około 4-8 stopni Celsjusza, ale to dopiero początek tego, co przed nami. Z każdym kolejnym dniem zacznie się robić coraz cieplej.

Już dziś zaplanuj wyjazd w Beskidy i wybierz sprawdzony nocleg w tym regionie:


Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa – taka sytuacja będzie przynajmniej miała miejsce w pierwszym tygodniu marca. Później? Będzie coraz lepiej – dużo słońca i prawdziwy powiew wiosny. Oby to się sprawdziło!

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

fot. MrGajowy3 (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również