Pogoda na drugą połowę marca 2018

Druga połowa marca nad morzem, a także w centralnej części kraju zapowiada się raczej deszczowo. Gdzieniegdzie, może pojawić się jednak kilka częściowo słonecznych dni. Jakiej pogody możemy spodziewać się w górskich miejscowościach? Przekonajcie się sami!

Pogoda w centralnej części kraju

 

Na początku drugiej połowy marca potowarzyszą nam chmury i słabe opady deszczu. Niestety, zdaniem synoptyków, takich warunków atmosferycznych będziemy mogli spodziewać się do 24 marca. Później natomiast opady ustaną i zaczną pojawiać się liczne przejaśnienia. Temperatura wahać się będzie pomiędzy 4, a 13 stopniami Celsjusza na plusie.

 

Wybieracie się do stolicy? Przejrzyjcie imprezy w Warszawie.

 

Pogoda nad morzem

 

Jeśli chodzi o zachodnią część wybrzeża bałtyckiego, opady deszczu będą występować przez prawie całą drugą połowę miesiąca, z wyjątkiem kilku bardziej słonecznych dni. Na termometrach odczytamy od 6 do 12 kresek na plusie.

 

W miejscowościach leżących na środkowej części wybrzeża pogoda zapowiada się niewiele lepiej. Najwięcej opadów pojawi się do 16 do 22 marca. W pozostałych dniach meteorolodzy przewidują kilka pochmurnych oraz częściowo słonecznych dni. Temperatura wahać się będzie pomiędzy 5, a 13 stopniami Celsjusza.

 

W okolicy Zatoki Gdańskiej zaobserwujemy trochę mniej opadów atmosferycznych. Zamiast tego, na niebie częściej występować będzie duże zachmurzenie. Według synoptyków, najbardziej korzystna aura czeka na nas po 22 marca. Prognoza zaobfituje wtedy w co najmniej 6 dni, podczas których poświeci sporo słońca. Termometry odnotują od 5 do 11 stopni Celsjusza.

 

Zobacz, co przygotowali dla Ciebie właściciele obiektów noclegowyvh w kilku nadmorskich kurortach:

Noclegi Hel

Noclegi Rewal

Noclegi Kołobrzeg

 

Pogoda w górach

 

Bieszczady

Na początku drugiej połowy marca potowarzyszą nam chmury i okresowe opady deszczu. W dalszej części miesiąca zaobserwujemy mieszankę pogodową - raz niebo się zachmurzy, a raz popada deszcz. Najbardziej słoneczna okaże się końcówka marca. Termometry wskażą od 5 do 12 kresek powyżej zera.

 

Beskidy

Tutaj opady nie powinny zaskoczyć nas tylko pomiędzy 25, a 31 marca. Przedtem jednak zapowiadane są chmury, a także co najmniej tygodniowe opady deszczu, a nawet śniegu. Temperatura wyniesie od 3 do 12 stopni Celsjusza.

 

Karkonosze

Po 16 marca wystąpi rosnące zachmurzenie, a następnie opad deszczu oraz śniegu. W kilku kolejnych dniach także pojawią się chmury i okresowe opady. Słońce zacznie nieśmiało wyglądać dopiero po 23 marca. Termometry pokażą od 2 do 8 kresek na plusie. 

 

Tatry

Do 24 marca opady atmosferyczne w postaci deszczu i śniegu będą występować tutaj raczej codziennie. W ostatnim tygodniu miesiąca, pojawi się znacznie mniej słońca. Dodatkowo, 31 marca synopotycy zapowiadają marznący deszcz. Temperatura wahać się będzie pomiędzy 2, a 9 stopniami Celsjusza.

 

Przejrzyj również oferty w kilku górskich miejscowościach:

Noclegi Wisła

Noclegi Karpacz

Noclegi Ustrzyki Dolne

 

Zobacz także: Pogoda na Wielkanoc 2018

 

fot. MabelAmber, Pixabay.com, CC0 Creative Commons

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również