Pogoda na koniec grudnia 2019

Na ten moment czeka chyba większość z nas. Zbliżają się święta, a co za tym idzie związane z nimi wyjazdy. Jak co roku pojawia się to samo pytanie – czy w tym roku sypnie śniegiem podczas Bożego Narodzenia i Sylwestra? Na podstawie przewidywań synoptyków przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na koniec grudnia.

Od połowy listopada w centrach handlowych można zauważyć gorączkę związaną z przygotowaniami do świąt. Podobne ożywienie można zauważyć w ruchu turystycznym. Coraz większa liczba osób decyduje się na zimowe wyjazdy, tym samym rezerwując swój nocleg, czy to na okres świąteczny, czy ferie zimowe. W grudniu rozpoczynają swoje funkcjonowanie niemal wszystkie stacje narciarskie. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od warunków pogodowych. Jednak dla chcącego nic trudnego – widać to chociażby po skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, która została przygotowana perfekcyjnie do zawodów, pomimo tego że panujące warunki były iście wiosenne.

 

Koniec grudnia w przeważającej części kraju zapowiada się zimowo. Temperatury poniżej 0 lub nieznacznie przekraczające tę wartość. Opady śniegu prognozowane są na 3 ostatnie dni roku. Poza tym na niebie dużo słońca i całkiem sprzyjająca aura. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów kraju.

 

Pogoda na koniec grudnia 2019 nad morzem

 

Zmiennie, ale ciepło. Z taką sytuacją pogodową przyjdzie nam się spotkać w ostatnich dniach grudnia nad morzem. Region ten jest popularny wśród wyjazdów świątecznych i sylwestrowych. Nie ma co się dziwić, bo panuje wspaniały klimat, a i podziwiać też jest co. Na termometrach od 2 do maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Opadów śniegu możemy się spodziewać 30 grudnia. Poza tym dużo słońca i całkiem przyjemna aura, w sam raz na zimowe spacery nad morzem.

 

Planujesz wyjazd nad morze? Wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi we Władysławowie

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Sopocie

Noclegi w Międzyzdrojach

 

Pogoda na koniec grudnia 2019 na Mazurach

 

Wiele osób marzy, by uwolnić się od szarej codzienności i wybrać się na wypoczynek, chociażby na Mazury. Każdy, kto potrzebuje ciszy i spokoju nie może lepiej trafić. Uspokajające widoki jezior, wspaniały klimat, doskonale rozwinięta baza noclegowa, liczne atrakcje – czego chcieć więcej? Na koniec grudnia prognozuje się dużą ilość słońca z lekkim mrozem. Padać nie powinno. Na termometrach od -1 do maksymalnie 3 stopni Celsjusza.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Ełku

Noclegi w Ostródzie

Noclegi w Mrągowie

 

Pogoda na koniec grudnia 2019 w Polsce centralnej

 

Ten region obfitował będzie w liczne imprezy sylwestrowe. Miejscowości w tym czasie cieszą się dużym zainteresowaniem, co jest doskonale widoczne w miejscach noclegowych, które wybierają turyści. Większość wyczekuje wspaniałej, zimowej aury. Na taką jednak póki co się nie zanosi. Za oknem trochę słońca i chmur. Na termometrach od 0 do maksymalnie 4 stopni Celsjusza. Bliżej Sylwestra możliwe opady marznącego deszczu – uważajmy w związku z tym na drogach i chodnikach.

 

Jeśli Twoje plany związane są z regionem Polski centralnej, to sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Poznaniu

Noclegi w Toruniu

 

Pogoda na koniec grudnia 2019 w górach

 

Koniec grudnia w górach cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. Wyjazdy na święta, ferie zimowe, czy też narty. Funkcjonują wyciągi narciarskie, w miejscowościach panuje wspaniała zimowa atmosfera – krótko mówiąc, wszystko gotowe na przyjazd turystów. Każdy marzy o mile spędzonych świętach w górach, szusowaniu na wspaniałych stokach narciarskich, czy po prostu o mile spędzonym czasie pośród wspaniałych, górskich widoków. Każda miejscowość górska jest na swój sposób wyjątkowa i dlatego też przyciągają one tak liczne grupy turystów. O znalezieniu wolnego miejsca noclegowego na drugą połowę grudnia raczej można już pomarzyć, jednak warto jest zainteresować się tym regionem nieco później, np. w ferie zimowe.

 

Pogoda na koniec grudnia zapowiada się pod znakiem zimowej aury. W niemal wszystkich regionach górskich możemy się spodziewać opadów śniegu i lekkiego mrozu. Na termometrach od -2 do maksymalnie 4 stopni Celsjusza. Warunki turystyczne w górach nie należą do najlepszych. Można się spodziewać zagrożeń lawinowych, dlatego zachowajmy szczególną ostrożność. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na koniec grudnia 2019 w Tatrach

 

Na Podhalu zima w pełni. Warto wypoczywając podczas świąt, wybrać się na narty lub zwiedzanie najbliższej okolicy. Jest co zobaczyć, a wiele miejsc zachwyca na każdym kroku. Pogoda iście zimowa. Opady śniegu, do tego lekki mróz w okolicach -2 stopni Celsjusza. W nocy wartości te będą spadać do -8 stopni. Sylwester w Zakopanem jednak powinien rozgrzać każdego przy tak niskich temperaturach.

 

Wybierasz się w Tatry? Sprawdź propozycje noclegów w popularnych miejscowościach!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Zębie

Noclegi w Witowie

 

Pogoda na koniec grudnia 2019 w Pieninach

 

Marzysz o wypoczynku w górach z dala od zatłoczonych miejsc? Doskonale w tej sytuacji sprawdzą się Pieniny. Klimat tu panujący, jak i wspaniałe widoki górskie to idealna zachęta dla każdego. Jeśli do tego wszystkiego dodamy funkcjonujące tu stacje narciarskie, to mamy miejsce idealne na wypoczynek. Pogoda zapowiada się zimowo. Prognozuje się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na termometrach od 1 do maksymalnie 4 stopni Celsjusza.

 

A może Pieniny? Tu zawsze jest fantastycznie! Przekonaj się sam!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Sromowcach Niżnych

Noclegi w Łapszach Niżnych

 

Pogoda na koniec grudnia 2019 w Bieszczadach

 

Bieszczady to region oblegany o każdej porze roku. Piękne widoki, malownicze tereny, liczne atrakcje, czy też doskonale przygotowane stoki narciarskie to jasna przesłanka, że tu również jest wyjątkowo w zimie. Zainteresowanie turystów tym regionem w okresie zimowym wzrasta z roku na rok. Podkreślić należy, że dzieje się tak nie przypadkowo, bo tu po prostu zawsze miło spędza się czas. Tu na koniec grudnia, będziemy mieć do czynienia z podobną sytuacją pogodową – również opady śniegu. Na termometrach od -2 do 1 stopnia Celsjusza.

 

Rzucasz wszystko i wyjeżdżasz w Bieszczady? Wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Baligrodzie

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda na koniec grudnia 2019 w Karkonoszach

 

Koniec grudnia w Karkonoszach, nie mogło być inaczej – również zimowy. Narciarze, dzieci i miłośnicy zimy powinni w związku z tym być zadowoleni. Panują tu wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa. Wystarczy wspomnieć chociażby o Polanie Jakuszyckiej. Sam region jest bogaty w liczne atrakcje, dlatego warto poznać go również od tej zimowej strony. Aura upłynie pod znakiem opadów śniegu. Na termometrach lekki mróz, temperatury w okolicach 0 stopni Celsjusza. Zima w pełni, ruszaj więc w Karkonosze!

 

Zamierzasz spędzić koniec roku w Karkonoszach? Sprawdź propozycje noclegów!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Kowarach

 

Pogoda na koniec grudnia 2019 w Beskidach

 

Po sytuacji związanej z przygotowaniem skoczni narciarskiej w Wiśle, śniegu teraz pod dostatkiem. Tym bardziej, że z każdym dniem będzie go przybywać w Beskidach. Marząc o wyjeździe w Beskidy, warto jest zdać sobie sprawę z tego, że również i ten region znajduje się w czołówce wybieranych regionów górskich na zimowy wyjazd. Panuje tu wspaniały klimat, baza noclegowa jest doskonale rozwinięta, a i tras narciarskich jest całkiem sporo. W odróżnieniu od wcześniej wspomnianych regionów, będzie tu odrobinę cieplej. Aura przyniesie nam opady śniegu. Na termometrach od 0 do maksymalnie 3 stopni Celsjusza.

 

Beskidy to idealne miejsce na zimowy wyjazd! Przekonaj się sam i wybierz dla siebie nocleg!

 

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Koniakowie

 

Koniec roku zapowiada się pod znakiem zimowej aury. To jasny znak, że zima wkroczyła do naszego kraju i z pewnością tak szybko nas nie opuści. Mamy nadzieję, że ten czas będzie wypełniony wspaniałymi przeżyciami, również związanym z podróżami.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. stefbrodu (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również