Pogoda na pierwszą połowę sierpnia 2018

Jaka szykuje się pogoda na pierwszą połowę sierpnia? Sprawdziliśmy długoterminowe prognozy i już wiemy, na co trzeba się przygotować.

Pogoda na pierwszą połowę sierpnia 2018 nad morzem


Pierwsza połowa sierpnia nad morzem będzie bardzo słoneczna i ciepła. Prognozy na ten czas przewidują temperatury sięgające 25-26 stopni Celsjusza oraz małe prawdopodobieństwo opadów. Niemal zupełnie od nich wolne powinny być miejscowości położone w zachodniej części wybrzeża. Natomiast przelotne burze i deszcz mogą pojawić się w okolicach Trójmiasta i Władysławowa. Zjawiska te wystąpią w drugim tygodniu sierpnia (pomiędzy 7 a 11.08.), później plażowicze znów będą się cieszyć bezchmurnym niebem.

 

Szukasz noclegów w nadmorskich kurortach? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Dębkach
Noclegi w Gąskach
Noclegi w Helu
Noclegi w Jastarni
Noclegi w Mielnie

 

Pogoda na pierwszą połowę sierpnia 2018 na Mazurach


Mazury w pierwszej połowie sierpnia będą bardzo ciepłym regionem. Temperatury mają sięgać nawet 27 stopni Celsjusza, a oprócz tego synoptycy zapowiadają też sporo słonecznych dni. Niestety, prognozy wspominają również o burzach – te prawdopodobnie pojawią się pomiędzy 7 a 11 sierpnia. Na szczęście będą przelotne i nie spowodują ochłodzenia.

 

Interesuje cię prognoza na cały miesiąc? Wejdź i zobacz: Pogoda na Mazurach w sierpniu 2018

 

Pogoda na pierwszą połowę sierpnia 2018 w górach

 

Pogoda w Tatrach

Pierwsza połowa sierpnia w Tatrach będzie ciepła, ale nie upalna. Termometry wskażą wartości od 20 do 23 stopni Celsjusza, a według prognoz szykuje się także sporo słońca. Podobnie jak w innych regionach kraju, w drugim tygodniu miesiąca nad Tatry nadciągną burzowe chmury. Trzeba się ich spodziewać pomiędzy 9 a 15 sierpnia.

 

Pogoda w Karkonoszach

Okolice Karkonoszy należą ostatnio do dość chłodnych. Podobnie będzie i w pierwszej połowie sierpnia, gdy temperatury w okolicach Szklarskiej Poręby mają się wahać pomiędzy 17 a 20 stopniami Celsjusza. Kilka stopni więcej wskażą termometry w Karpaczu – mają sięgać 19-21 kresek. Oprócz tego od 7 do 11 sierpnia nad Karkonoszami mogą występować przelotne burze oraz opady deszczu. Warto o tym pamiętać, planując letnie wyjścia na karkonoskie szlaki.

 

Pogoda w Beskidach

Prawdziwie letniej pogody można spodziewać się za to w Beskidach. Okolice Wisły, Szczyrku i Ustronia będą niezwykle ciepłe – temperatury mają tam sięgać nawet 27 stopni Celsjusza. Synoptycy zapowiadają też bardzo dużo słonecznych dni, chociaż nie wykluczają nadejścia przelotnych burz z piorunami. Te, jeśli się pojawią, wystąpią pomiędzy 9 a 11 sierpnia.

 

Pogoda w Bieszczadach

Pierwsza połowa sierpnia w Bieszczadach upłynie pod znakiem stabilnej, dobrej pogody. Według prognoz będzie tam ciepło – około 25 stopni Celsjusza – i słonecznie. Chociaż momentami błękitne niebo mogą zasnuć chmury, to nie powinny zwiastować burz ani opadów deszczu.

 

Szukasz noclegów w Bieszczadach? Sprawdź oferty poniższych miejscowościach, zobacz:

Noclegi w Bukowcu
Noclegi w Polańczyku
Noclegi w Solinie
Noclegi w Ustrzykach Dolnych
Noclegi w Wetlinie

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. TerriC (Pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również