Pogoda na Mazurach w sierpniu 2018

Jakiej prognozy będziemy mogli spodziewać się na Mazurach w sierpniu? W pierwszym i drugim tygodniu miesiąca powinno pojawić się sporo słońca, natomiast w trzecim i czwartym może nastąpić znaczne pogorszenie pogody. Sprawdź, co przewidują synoptycy!

Pogoda na Mazurach

 

Sierpień w Węgorzewie rozpocznie się od dużego zachmurzenia i słabego deszczu. Później natomiast zacznie pokazywać się słońce. Opady atmosferyczne i burze pojawią się jeszcze na początku i pod koniec drugiego tygodnia miesiąca. W pozostałych dniach synoptycy zapowiadają sporo słońca. Niestety, trzeci i czwarty tydzień przyniesie zdecydowanie więcej burz i opadów, które utrzymają się do końca miesiąca. Temperatura wyniesie od 19 do 26 stopni Celsjusza.

 

Początek sierpnia w Mrągowie będzie podobny do warunków pogodowych w Węgorzewie. W pierwszych i ostatnich dniach drugiego tygodnia miesiąca meteorolodzy także zapowiadają burze i deszcz. W drugiej połowie sierpnia będziemy obserwować znaczne pogorszenie pogody - wystąpi ponad osiem deszczowo-burzowych dni. Ponadto, pojawi się duże zachmurzenie. Na termometrach również odczytamy od 19 do 26 stopni Celsjusza.

 

Opady deszczu w pierwszym tygodniu sierpnia w Ełku potowarzyszą nam 2 dnia miesiąca. W pozostałych dniach powinno poświecić sporo słońca. W drugim tygodniu popada i pogrzmi 8, 9 oraz 14 sierpnia. W drugiej połowie miesiąca będziemy mogli liczyć na prawdziwą mieszankę pogodową w postaci burz, opadów, słońca i dużego zachmurzenia. Temperatura wyniesie maksymalnie od 19 do 26 stopni Celsjusza.

 

W miejscowości Ruciane-Nida, najwięcej słońca pokaże się w pierwszym tygodniu sierpnia. Synoptycy przewidują wtedy tylko jednodniowy opad deszczu. Nieco więcej deszczu popada w drugim tygodniu miesiąca, ale potowarzyszy nam jeszcze co najmniej 4 słoneczne dni. Najgorzej będzie w trzecim tygodniu, ponieważ deszcz i burze zostaną z nami przez całe siedem dni. Z kolei w czwartym tygodniu, oprócz opadów atmosferycznych powinno poświecić troszkę więcej słońca. Termometry pokażą nie mniej niż 19 i nie więcej niż 26 stopni Celsjusza.

 

A może zainteresują Cię oferty noclegowe w poniższych miejscowościach:

Noclegi Giżycko

Noclegi Mikołajki

Noclegi Kruklanki

Noclegi Ostróda

 

Zobacz także: Pogoda na sierpień 2018

 

fot. olamilke, Pixabay.com, CC0 Creative Commons

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również