Pogoda w górach w październiku 2017

Czy w październiku warto wyjechać w polskie góry? Jeśli pogoda w tym miesiącu okaże się łaska, na turystów może czekać najpiękniejszy z możliwych spektakli przyrody. Złociste liście drzew, ciepłe barwy tatrzańskich wierchów… Czy można na to wszystko liczyć?

Pogoda w październiku w Tatrach


Październik w Tatrach będzie wyjątkowo słonecznym miesiącem. Długoterminowe prognozy pogody pozwalają nam spodziewać się ponad dwudziestu słonecznych dni! Niestety nie będzie to jednocześnie oznaczało wysokich temperatur – termometry wskażą maksymalnie 14 stopni Celsjusza. Małe załamanie pogody zapowiadane jest na sam początek października. W pierwszym tygodniu niebo będzie zasnute chmurami, z których może popadać przelotny deszcz. Później, jak już wspominaliśmy, aura się ustabilizuje i przez większą część października będzie towarzyszyło nam słońce. Oczywiście pogoda w październiku w górach musi sprawić jakąś niespodziankę. Według synoptyków będą to opady śniegu, które prognozowane są na ostatnie dni miesiąca.

 

Szukasz ciekawych miejsc w Tatrach? Zobacz polecane przez nas miejscowości, wejdź:
Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej
Noclegi w Małym Cichym
Noclegi w Murzasichlu
Noclegi w Zakopanem
Noclegi w Zębie

 

Pogoda w październiku w Karkonoszach


Pogoda na październik w Karkonoszach również nie powinna zawieść amatorów wędrówek tamtejszymi szlakami. Turystów czeka bowiem mnóstwo słońca – pogodna aura powinna utrzymać się od 7 do 26 października. Mimo że słoneczny, to październik w Karkonoszach będzie jednak chłodny. Temperatury mogą oscylować wokół 9-13 stopni Celsjusza. A wraz z końcem miesiąca zrobi się już zimno (od 2 do 5 stopni) i wtedy też może spaść lekki śnieg zmieszany z deszczem.

Jeśli szukasz noclegów w Karkonoszach, koniecznie zobacz poniższe lokalizacje. Wejdź:
Noclegi w Jeleniej Górze
Noclegi w Karpaczu
Noclegi w Szklarskiej Porębie
Noclegi w Świeradowie-Zdroju

 

Pogoda w październiku w Beskidach


Długoterminowe prognozy pogody na październik w Beskidach są naprawdę pomyślne. Mimo że miesiąc rozpocznie się deszczowo, to drugi, trzeci i część czwartego tygodnia października zapowiadają się po prostu pięknie. Turyści mogą spodziewać się słońca i całkiem wysokich temperatur, sięgających 17 stopni Celsjusza. Pod koniec października nad Beskidy przyjdzie ochłodzenie. Termometry wskażą około 8 kresek. W tym czasie może również spaść deszcz. Warto o tym pamiętać szczególnie podczas planowania dłuższych wędrówek po górach.

 

Pogoda w październiku w Pieninach


Równie pięknie zapowiada się pogoda na październik w Pieninach. W tej części polskich gór również będzie dość ciepło – w drugim tygodniu października temperatury mogą sięgać 18 stopni Celsjusza. Jeśli dodamy do tego słoneczną aurę, to otrzymamy warunki, które wydają się wymarzone dla turystów planujących wypoczynek w pienińskich kurortach. Ładna pogoda utrzyma się właściwie przez cały miesiąc. Poza małymi wyjątkami na początku października, właściwie nie powinno padać. Chociaż, jak wiadomo, pogoda w górach zmienia się jak w kalejdoskopie i nie można niczego przesądzać. Najlepszym wyjściem jest więc sprawdzenie prognozy bezpośrednio przez wyjściem na szlak.

Gdzie w Pieninach warto się zatrzmać? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Czorsztynie
Noclegi w Niedzicy
Noclegi w Szczawnicy

 

Pogoda w październiku w Bieszczadach


Kto w Bieszczadach trafił na słoneczny październik, ten wie, jak może wyglądać najpiękniejsza na świecie jesień! Podobnie jak w innych częściach polskich gór, również w Bieszczadach środek miesiąca będzie bardzo słoneczny. W ciągu tych kilku tygodni termometry wskażą od 8 do 15 stopni Celsjusza. Chociaż spora część października upłynie pod znakiem słonecznej aury, sytuacja może się zmienić pod koniec miesiąca. Pomiędzy 28 a 31 października synoptycy przewidują bowiem deszcz.

Szukasz prognozy pogody dla całego kraju? Wejdź i zobacz: Pogoda na październik 2017

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również